Results 1 to 6 of 6

Thread: Short Ram Intake/Cold Air Intake и Газ?

  1. #1
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default Short Ram Intake/Cold Air Intake и Газ?

    Здравейте!
    Въпросът ми е заслужава ли си и съвместимо ли е с ГИ.
    Хвърлил съм 1 око на това нещо: http://www.ebay.co.uk/itm/K-N-Typhoo...ht_1450wt_1110, но не знам какъв ще е крайният резултат и дали има въобще смисъл ?
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  2. #2
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Здравейте!
    Въпросът ми е заслужава ли си и съвместимо ли е с ГИ.
    Хвърлил съм 1 око на това нещо: http://www.ebay.co.uk/itm/K-N-Typhoo...ht_1450wt_1110, но не знам какъв ще е крайният резултат и дали има въобще смисъл ?
    колега моето мнение е да не си харчиш парите аз пробвах но само с филтър и се явиха проблеми с ниските обороти,и през лятото ако не го направиш така че да зима студен въздух разхода е по голям,Успех от мен !!!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    30

    Default

    Заслужава си !

  4. #4
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Заслужава си но тази цена не е оправдана. Препоръчвам да си вземеш такъв филтър и да си моделираш сам тръба подобна на тази и да и намериш място да си взима студен въздух и добре изолиран филтъра с термощит ако си купиш чисто нов филтъра и останалите материали мисля,че в 150лв. ще се събереш. Което не е като 600+ лв. С останалите пари можеш да си преработиш генерацията или да сложиш чип. С което ефекта ще се усеща определено. Успех.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  5. #5
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Идеята ми е, че ако ходя на САЩ това лято там вървят по 200$ същите. И като гледам не е много тежко(около 3кг) и неми пречи да си вкарам от там едно точно тази марка. То е ясно, че като го взема най-малкото, което е газовият инжекцион ще се донастрои. Въпросът ми е, какви са реалните плюсове на газ ако е колата с изключение може би промяната в звука на двигателя(от завихрянето на въздуха) )
    Примерно разход, мощност, работна температура като цяло и т.н.
    Извинявам се, но нищо не намирам по чуждите форуми.
    Иначе като гледам на 147-цата филтъра си е доста отдалечен от двигателя и ако го заменя със спортен дали няма да е същото.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  6. #6
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    аз лично предпочитам реплеисмънт щото за конус трябва да се доработи добре да не зима топъл въздух.. и сега мисля да мина на реплеисмънт иначе аз до преди 2 дена бях с конусен на к&н разлика неосетих само кадето дадох 100 лева за него и ся го продавам за 60 .. като нов и никой неще да го вземе :П такаче аз мисля ,че реплеисмънт е най-добре ма пак на к&н за кутията ,но пък губиш якия звук на 2.5 в6 :Д хахахах
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •