Results 1 to 15 of 15

Thread: Съвет за ЕКУ 1.5.5

  1. #1
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Smile Съвет за ЕКУ 1.5.5

    Привет колеги
    Днес започнахме с един приятел смяна на едно 1.4тс с 2.0тс на АР 146 и остава само да се сложи инсталацията,но компа който е на 2.0-ката е от 156 селеспийд.При това положение колата с този комп ще може ли да запали и ще има ли някакви грешки които да записва компа,питам за да знам да ли да го сменям на време докато не сме го монтира ли.
    Също така искам да знам датчика който е на изпускателни вал разликата само в буксите ли е при различните ЕКУ-та или и в самия него
    .Благодаря предварително ако имам други въпроси пак ще пиша

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    Привет колеги
    Днес започнахме с един приятел смяна на едно 1.4тс с 2.0тс на АР 146 и остава само да се сложи инсталацията,но компа който е на 2.0-ката е от 156 селеспийд.При това положение колата с този комп ще може ли да запали и ще има ли някакви грешки които да записва компа,питам за да знам да ли да го сменям на време докато не сме го монтира ли.
    Също така искам да знам датчика който е на изпускателни вал разликата само в буксите ли е при различните ЕКУ-та или и в самия него
    .Благодаря предварително ако имам други въпроси пак ще пиша
    Оставете си компа от селето Той не е 1.5.5 ако правилно съм разбрал питането де, но пък колата ще върви много добре
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    Здр
    Ами ЕКУ-то е това което стои на дросела както беше и при стари мотор който извадихме и си мисля,че е 1.5.5.И щом няма да е проблем да е снего ще го оставя

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    Здр
    Ами ЕКУ-то е това което стои на дросела както беше и при стари мотор който извадихме и си мисля,че е 1.5.5.И щом няма да е проблем да е снего ще го оставя
    Мисля че на селеспийда екуто беше 7.3 но това не му пречи. Дори казват че 2,0селеспиид преправен с ръчни скорости, върви повече от обикновена 2,0.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    значи да си накичвам инсталацията на мотора и другите неща спокойно.Какво кажеш за датчика на изпускателни вал

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Компа ще си търси селеспийда като наследство Трябва му лека софтуерна намеса за да заработи без селето
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ...иначе ще кара до 4000 оброота и при старт ще има "Лаунч контрол"
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    оф ако е така или трбва да сменям или да се барне

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Взехте ли предвид това, че трябва да ползвате датчиците от 156-цата щом слагате нейното еку и инсталация? Примерно на първо четене - с дебитомера от 1.4 нЕма да го бъде, защото е по-малък.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    за дебитомера аз ще си взема от 2.0-ка пък и той на 1.4тс замина отдавна новичък.Ако не ми беше толкова изгнило купето на 2.0-ката нямаше да се занимавам с тези смени

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бош 7.3.1 е щом е от селе. А той има 3 сонди... трябва софтуерна намеса за селето и за 3-тата сонда... филма е пълен като стане въпрос за пари Също е и с електронния дросел...ще ти трябва потенциометъра на педала на газта... изпускателния колектор ще трябва да се преправя за сондите...

    7.3.1 е по-доброто ЕКУ, но и доста по-скъпо ще ти излезе. По-добре си намери 1.5.5 освен ако не си фен и ти се дават пари
    Last edited by oem; 14-03-2012 at 11:41.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    Така колеги току що говорих с колегата който ми прати частите
    Извинявам се,че съм ви подвел,ЕКУ-то е от обикновена 2.0тс и нещо съм останал с впечатление,че е от селеспийд,понеже гледах няколко обяви.Тази кола ще ме побърка

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Бош 7.3.1 е щом е от селе. А той има 3 сонди... трябва софтуерна намеса за селето и за 3-тата сонда... филма е пълен като стане въпрос за пари Също е и с електронния дросел...ще ти трябва потенциометъра на педала на газта... изпускателния колектор ще трябва да се преправя за сондите...

    7.3.1 е по-доброто ЕКУ, но и доста по-скъпо ще ти излезе. По-добре си намери 1.5.5 освен ако не си фен и ти се дават пари
    Не е 7.3.1, ако е от старите е МЕ2.1
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Не е 7.3.1, ако е от старите е МЕ2.1
    Ами може, да ама явно не е нито едно от двете
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    Да в крайна сметка от много преглеждани обяви съм останал с мисълта,че съм взел от селеспийд.След разговор с колегата от който взех нещата ЕКУ-то е от обикновена 156-ца 2.0тс

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •