Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Неравномерно износена гума

  1. #1

    Default Неравномерно износена гума

    Съфорумници не съм се сблъсквал с това, не намерих и подобен въпрос със търсачката. Смених зимните с летните гуми и сложих задните отпред, че са като нови (да отбележа: с тези гуми съм я купил), а предните са поизносени, но едната се оказа неправилно износена. Като карам градско с ниска скорост се чува специфичен звук, извън града изчезва. Недруса не съм забелязал да дърпа, а гумаджията каза, че не е проблем да я карам така единствено може да ме дразни звука или поне той така казва, въпроса е дали е така или не проблем ли е да си я карам така? Бих си закупил нови, но от доста време нямам доходи и момента не е подходящ и както върви няма да бъде и наскоро.
    Last edited by Omni; 13-03-2012 at 21:47.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  2. #2

    Default

    Не разбрах какъв точно е въпроса ти?
    Защо се е износила?
    Да караш ли с нея?
    Или какво..?
    Провери си предницата.Ако е износена много по единия борд,рискуваш след време примерно средата на пролетта да останеш по телове.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Какво ще рече неравномерно износена ?

    Сещам се за три типа неравномерно износена гума и трите поради различни фактори .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #4
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Да ползвам темата на колегата.При мен предна дясна гума ми е с 1-2 градуса по-голям страничен наклон и лятната гума е износена от вътрешната страна.Възможно ли е да е от тампона на макферсона?

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Да ползвам темата на колегата.При мен предна дясна гума ми е с 1-2 градуса по-голям страничен наклон и лятната гума е износена от вътрешната страна.Възможно ли е да е от тампона на макферсона?
    Окачването не е макферсон,а двоен лост,по принцип е възможно,опитай да вдигнеш на крик и разклати здраво колелото.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6

    Default

    Извинявам се, ако не съм се изразил ясно. Предна дясна гума е износена повече отвътрешната страна, а външната е малко е по-вискока и се чува нещо от сорта хуп-хуп-хуп. Въпроса е мога ли да си карам без проблеми така?
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Извинявам се, ако не съм се изразил ясно. Предна дясна гума е износена повече отвътрешната страна, а външната е малко е по-вискока и се чува нещо от сорта хуп-хуп-хуп. Въпроса е мога ли да си карам без проблеми така?
    Може да завъртиш гумата на 180 градуса на джантата,но ще и обърнеш посоката на движението,за временно решение е по-добро,от колкото да продължи да износва износената страна.А това хуп-хуп сигурно означава че има скъсани нишки и гумата е крива,тоест за хвърляне.
    Last edited by lordliness; 13-03-2012 at 23:05.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    +1
    И да си оправиш предницата преди да съсипеш и още една гума .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  9. #9
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Окачването не е макферсон,а двоен лост,по принцип е възможно,опитай да вдигнеш на крик и разклати здраво колелото.
    Знам , че не е макферсон , но така е по-лесно за обяснение.Този тампон със сигурност е заминал , защото когато минавам някоя неравност(когато беше много студено)се чува стържест шум.Горния носач съм го сменил преди 5к км и тогава имаше имаше лек луфт колелото , но сега не съм я вдигал за да видя.

  10. #10

    Default

    Колега,гумата се е изкривила от спиране или удряне в ръм на бордюр.Има посукано или скъсано въже.Може да ти съсипе окачването.Смени я.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Знам , че не е макферсон , но така е по-лесно за обяснение.Този тампон със сигурност е заминал , защото когато минавам някоя неравност(когато беше много студено)се чува стържест шум.Горния носач съм го сменил преди 5к км и тогава имаше имаше лек луфт колелото , но сега не съм я вдигал за да видя.
    сигурно ти скърцат онези тампони на горния носач,смажи ги и на стенд за проверка си е най-добре.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    сигурно ти скърцат онези тампони на горния носач,смажи ги и на стенд за проверка си е най-добре.
    Аз ходих на стенд и от там разбрах за наклона на колелото.Този тампон вече съм го взел и ще ходя брат ми да го смени и тогава ще видя как е.

  13. #13
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Аз ходих на стенд и от там разбрах за наклона на колелото.Този тампон вече съм го взел и ще ходя брат ми да го смени и тогава ще видя как е.
    Ако под тампон на макферсона разбираш тампона на амортисьора - да, смени го и си провери наклона. И виж в книжката колко трябва да ти е, че май са малко разбирачите на ходова част по тия стендове - трябва да ги наглеждаш какво правят. Отвиват свръзката м/у двете части на вътрешния накрайник е едното, не знаят как се регулира задницата, изобщо ...
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  14. #14
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ако под тампон на макферсона разбираш тампона на амортисьора - да, смени го и си провери наклона. И виж в книжката колко трябва да ти е, че май са малко разбирачите на ходова част по тия стендове - трябва да ги наглеждаш какво правят. Отвиват свръзката м/у двете части на вътрешния накрайник е едното, не знаят как се регулира задницата, изобщо ...
    Точно за този тампон става въпрос.С предишната кола имах същият проблем , но там се оказа шенкела крив , а тук няма шенкел.В събота ще си ходя брат ми да го смени заедно с датчик колянов вал и ще пиша дали има промени.

  15. #15

    Default

    Моята гума се оказа, че е износена вълнообразно и за това шуми. Казаха ми, че не е проблем така да се кара. Бях сменил преди няколко месеца задни амортисьори, но известно време бях карал с изпуснал амортисьор и от там се се получило това вълнообразно износване.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •