Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: От какво е това скърцане?

  1. #16
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Незнам, ще видим. В сервиза ми казаха, че за да се види съсътоянието на въпросната щанга, трябва да се свали другата част по окачването (разбирам носачите) и така.
    Незнам вярно ли е или не, ама ще видим като отида да ги сменят. Спрях се на тея АТЕС носачите поради това, че са най финансово-изгодния вариант за мен в момента.
    Старите и оригинални носачи, мисля да ги дам на ФЕРАРИСТА за рециклиране и евентуално за в бъдеще после да имам с какво да сменям като се наложи.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Колега не бързай да инвестираш много по този тип кола... можеш да останеш неприятно изненадан.
    На мен ми струва на месец по-скъпо от нова.
    Alfa Romeo 2.4 jtd 136к.с. 2000г.
    Стъпва по паважа с 15 цола джанти, като манекенка с 15 сантиметрови токове.

  3. #18
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Незнам, ще видим. В сервиза ми казаха, че за да се види съсътоянието на въпросната щанга, трябва да се свали другата част по окачването (разбирам носачите) и така.
    Незнам вярно ли е или не, ама ще видим като отида да ги сменят. Спрях се на тея АТЕС носачите поради това, че са най финансово-изгодния вариант за мен в момента.
    Старите и оригинални носачи, мисля да ги дам на ФЕРАРИСТА за рециклиране и евентуално за в бъдеще после да имам с какво да сменям като се наложи.
    Пуска се магарето да виси ако не ти се чанчи яко
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #19
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by akirilov View Post
    Колега не бързай да инвестираш много по този тип кола... можеш да останеш неприятно изненадан.
    На мен ми струва на месец по-скъпо от нова.
    Ами колега няма как. При условие че са разбити шарнирите и това е оригиналното окачване. Не ми се рискува да карам така. То това си е един вид елементарно обслужване и мисля, че няма как да не се налеят въпросните пари в окачване на автомобила, при положение че ще искам от тая кола да ме вози и да не ме убие някъде
    От там компромиси точно не ми се правят. Ще ги сменя, вече са поръчани частите. Пък после ще видим как ще е положението след ремонта.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Ами колега няма как. При условие че са разбити шарнирите и това е оригиналното окачване. Не ми се рискува да карам така. То това си е един вид елементарно обслужване и мисля, че няма как да не се налеят въпросните пари в окачване на автомобила, при положение че ще искам от тая кола да ме вози и да не ме убие някъде
    От там компромиси точно не ми се правят. Ще ги сменя, вече са поръчани частите. Пък после ще видим как ще е положението след ремонта.
    Успех колега и споледи резутатите! На моята 147-ца също има такова скърцане и за сега е само шарнир. Носачите са гледани и са ок ама ще видим, дано се махне.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  6. #21
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Незнам, ще видим. В сервиза ми казаха, че за да се види съсътоянието на въпросната щанга, трябва да се свали другата част по окачването (разбирам носачите) и така.
    Незнам вярно ли е или не, ама ще видим като отида да ги сменят. Спрях се на тея АТЕС носачите поради това, че са най финансово-изгодния вариант за мен в момента.
    Старите и оригинални носачи, мисля да ги дам на ФЕРАРИСТА за рециклиране и евентуално за в бъдеще после да имам с какво да сменям като се наложи.
    Или купуваш оригинални TRW или просто сваляш твоите, оригиналните и отиват за рециклиране. Всичко останало е компромис и скоро пак ще с в бокса.
    Иначе за скърцане, да не е нормално да скъца като стара спалня, ама все пак това е Алфа пич - грижи се за собственика си, да не умира от "скука" с нея.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  7. #22
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    TRW малко не са ми съвсем по джоба.
    Вече ми пристигнаха ATEC носачите, надявам се да издържат поне 30-35 хил. км.
    Старите ще се рециклират, решено е .
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  8. #23
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Така, сега за колегите, които не са чели в другат тема
    - с 2 думи, колата е с 4 нови носача и сега се появи някакво гадно скърцане, различно от предишното.


    И така, преди малко пак я карах и какво забелязах.
    Скърцане е, не е чукане... слушах внимателно. Просто скърцането е силно, кратко и натрапчиво.
    Чува се най-вече, когато колата премине през корем на асвалта (примерно определена част от платното се е слегнала и има вдлъбнатина). И така като е по-голяма вдлъбнатината се чува повече. През дупките забелязах, че по-малко се чува, а понякога и не се чува даже.
    Отделно пробвах да мина само с едната гума през вдлъбнатината и после с другата.
    Резултата е, че се чува еднакво и от двете страни. Ако мина бавно, пак се чува, но по-слабо.
    Варианта нещо да не е стегнато не ми се вярва да е валиден, щото се чува едно и също и от двете страни.

    Някакви идеи?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  9. #24

    Default

    Тук обяснените симптоми,вече ми се струват малко по-различни.....преслушайте и тампоните на щангата.....вече май дължа малко извинения на нощния......но от толкова обяснения вече не знам тропа ли,скърца ли,кога какво прави....най-евтиния начин е да подложите на тампоните на стаб. щангата......и после вече да помислим пак........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #25
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Тук обяснените симптоми,вече ми се струват малко по-различни.....преслушайте и тампоните на щангата.....вече май дължа малко извинения на нощния......но от толкова обяснения вече не знам тропа ли,скърца ли,кога какво прави....най-евтиния начин е да подложите на тампоните на стаб. щангата......и после вече да помислим пак........
    Няма нужда - с нови носачи остават тампоните на щангата. Макар, че и нови тампони на "оригинални" носачи могат да скърцат
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  11. #26
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Тук обяснените симптоми,вече ми се струват малко по-различни.....преслушайте и тампоните на щангата.....вече май дължа малко извинения на нощния......но от толкова обяснения вече не знам тропа ли,скърца ли,кога какво прави....най-евтиния начин е да подложите на тампоните на стаб. щангата......и после вече да помислим пак........
    Ами първоначално не бях 100% сигурен кога и как точно се чува. После специално я покарах и слушах какво се случва. Нарочно преминавах бързо/бавно .. прелитах... през дупките и другите неравности, за да мога точно да установя в каква ситуация и какъв точно звук издава.
    Сега странното ми е, как стана след смяната на носачите? Тоест каква е връзката, защо преди това не скърцаше?
    Въпросната щанга изобщо пипа ли се при смяна на носачите?
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 01-04-2012 at 20:31.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  12. #27
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Колега, виж си тампоните. Най-лесния начин за проверка е - отваряш вратите стъпваш на прага и почваш да люлееш. И някой да слуша(то при мен си се чува доста силно) . При мен го има това ужасяващо скърцане от предните тампони на носачите и мисля тия дни да ги напръскам с нещо, ако не стане, ще се разглобяват...
    Иначе и при мен е като минавам през неравности.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  13. #28
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Ами първоначално не бях 100% сигурен кога и как точно се чува. После специално я покарах и слушах какво се случва. Нарочно преминавах бързо/бавно .. прелитах... през дупките и другите неравности, за да мога точно да установя в каква ситуация и какъв точно звук издава.
    Сега странното ми е, как стана след смяната на носачите? Тоест каква е връзката, защо преди това не скърцаше?
    Въпросната щанга изобщо пипа ли се при смяна на носачите?
    не, ама се размества

    ---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Колега, виж си тампоните. Най-лесния начин за проверка е - отваряш вратите стъпваш на прага и почваш да люлееш. И някой да слуша(то при мен си се чува доста силно) . При мен го има това ужасяващо скърцане от предните тампони на носачите и мисля тия дни да ги напръскам с нещо, ако не стане, ще се разглобяват...
    Иначе и при мен е като минавам през неравности.
    Не, само с разглабяне и смазване. Ма те сигурно са заминали отвътре
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  14. #29

    Default

    Тоя звук от купето не се слуша - прави се с вторри човек който да слуша, и един да клати - проблема се "чува" точно за 1 минута.....
    Така тук е само гадаене......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Тоя звук от купето не се слуша - прави се с вторри човек който да слуша, и един да клати - проблема се "чува" точно за 1 минута.....
    Така тук е само гадаене......
    Niki, кое не се чува?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •