Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: какво прецаках ?

  1. #1
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default какво прецаках ?

    Та днес реших да се правя на майстор .. и взех да почистя дросела и моторчето на празен ход. Разкачих всичко и какво да видя дросела беше леш налепи прах и т.н. разкачих го от колектора и го пуснах в кофа пълна с меглио почаках малко после разкачих и мпх-то от него и него го пуснах в кофата поизчаках още и взех с 1 четка за зъби да го чистя всичко лъсна .. гарнитурката и всичко успях да изкарам без да ги скъсам .. по обратния ред сглобих всичко .. подсуших ги уж буксите и т.н. (процедурата съм я правил на други коли поне 2 пъти досега само на алфа не) Кво се случва паля колата оборотите отиват на 1500 и викам ок .. чакам чакам паднаха си на колкото трябва тръгвам давам си гас и си включвам скоростите по 1 време решавам да спра и да я оставя на свободна оборотите отиват на 2000 седят няколко секунда и започват бааааавно да падат .. Покарах още 10тина километра пак същата работа оборотите на празех ход са над 1900 и седят няколко секунди после падат бавно .. измежду скоростите като превключвам пак така сещайте се за разхода .. Искам да знам ако се е случвало до сега на някой да сподели кво съм сътворил ..
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Не знам как си чистил МПХ-а, отзад има едно капаче, леко го надигни и оборотите ще паднат, ако не е сваляно досега ще видиш малко зор. Хубаво е и да му се сложи от вътрешната страна съвсем малко мека грес в дупчицата където се върти оста Накрая като го сглобиш му сложи една опашка да не загубиш капачето.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    code не те разбирам ? не съм го отварял никога къде се намира това капаче ? аз просто го свалих от дросела показаха се 2-те дупки напълних ги с препарат и направо го пуснах да плува в препарата ..после до колкото успях го минах с парцала в тия дупки ,, незнаех че може да се отваря ?
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  4. #4
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    code не те разбирам ? не съм го отварял никога къде се намира това капаче ? аз просто го свалих от дросела показаха се 2-те дупки напълних ги с препарат и направо го пуснах да плува в препарата ..после до колкото успях го минах с парцала в тия дупки ,, незнаех че може да се отваря ?
    Колега да не си опънал жилото на газтта повече от колкото трябва,там има една пластина на бронята премести я един зъб назад и ще ти паднат оборотите ако не си обърнал внимание на това като си откачал жилото къде е и така отваряш принудително клапата на дросела,
    поздрави,пиши какво е станало

    ---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Колега да не си опънал жилото на газтта повече от колкото трябва,там има една пластина на бронята премести я един зъб назад и ще ти паднат оборотите ако не си обърнал внимание на това като си откачал жилото къде е и така отваряш принудително клапата на дросела,
    поздрави,пиши какво е станало
    А за моторчето за празен ход и аз незнам да се отваря ако има начин дайте снимки че и аз бера много ядове с него
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  5. #5
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    не колега точно жилото гледах и аз ... като мислех че е прекалено опънато ама не е от него дори го разхлабих още повече и резултат никакъв от самото моторче е .. гледам в някой теми като цяло трябвало да се смаже след киснене във препарат щото спичало забивало и т.н. или с ВД или с грес както каза колегата ... ама не ми се сваля пак .. пък и колегата по горе каза че имало някво капаче което и от там може да се смаже..
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  6. #6
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    не колега точно жилото гледах и аз ... като мислех че е прекалено опънато ама не е от него дори го разхлабих още повече и резултат никакъв от самото моторче е .. гледам в някой теми като цяло трябвало да се смаже след киснене във препарат щото спичало забивало и т.н. или с ВД или с грес както каза колегата ... ама не ми се сваля пак .. пък и колегата по горе каза че имало някво капаче което и от там може да се смаже..
    много ми е интересно какво е това капаче та то цялото моторче е капсоловано!!! нека покаже някои със снимки и 6те получи Бира по Speedy,хаха,аз моито го чистя всяка седмица и проблема е същия като при теб само 4е при мен е добре при първото палене и после става мъка газнем по светофарите и трябва да спирам с гас и спирачка Благодаря !!!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  7. #7
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    тъпото при мен е че преди да почна да ги чистя ти неща нямах никакви проблеми с игра на обороти или форсиране или квото и да е .. ама нали съм майстор ...
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Айде утре сутринта ще снимам моето и ще го пусна тука, предполагам, че на 145 ще е същото.

    ---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

    Ето го капачето:

    Осичката лагерува в центъра на тази "звезда" от вътре

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Айде утре сутринта ще снимам моето и ще го пусна тука, предполагам, че на 145 ще е същото.

    ---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

    Ето го капачето:

    Осичката лагерува в центъра на тази "звезда" от вътре
    Колега на 145 не е такова затова може би си прав ама нашите няма как,а с какво сназваш пластината която се отваря и затваря?
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Та днес реших да се правя на майстор .. и взех да почистя дросела и моторчето на празен ход. Разкачих всичко и какво да видя дросела беше леш налепи прах и т.н. разкачих го от колектора и го пуснах в кофа пълна с меглио почаках малко после разкачих и мпх-то от него и него го пуснах в кофата поизчаках още и взех с 1 четка за зъби да го чистя всичко лъсна .. гарнитурката и всичко успях да изкарам без да ги скъсам .. по обратния ред сглобих всичко .. подсуших ги уж буксите и т.н. (процедурата съм я правил на други коли поне 2 пъти досега само на алфа не) Кво се случва паля колата оборотите отиват на 1500 и викам ок .. чакам чакам паднаха си на колкото трябва тръгвам давам си гас и си включвам скоростите по 1 време решавам да спра и да я оставя на свободна оборотите отиват на 2000 седят няколко секунда и започват бааааавно да падат .. Покарах още 10тина километра пак същата работа оборотите на празех ход са над 1900 и седят няколко секунди после падат бавно .. измежду скоростите като превключвам пак така сещайте се за разхода .. Искам да знам ако се е случвало до сега на някой да сподели кво съм сътворил ..
    Моторчето не се кисне и не се чисти. Чисти се дросвла само.
    Коя година е колата или по точно с кой капак е мотора. Ако е с пластмасовия има някаква надежда с адаптация да се оправи. Ако си с пластмасовия капак не ми се мисли какво е станало с пистите на ТПС-са.
    Не съм сигурен при двигателя с алуминиевия капак дали е със същото моторче или е друга схемата но ми се върти че е друго там моторчето.
    Ако твоето не е както показаното на снимката от code потърси пропуск на въздух. Провери лицето на дросела ако трябва намажи гарнитурките тънко със силикон
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    човек разбирам че искаш да помогнеш ама според мен не си прав .. моторчето не е същото като на снимката мотора е с металния капак ЦФ1 и според мен нищо немога да му направя и как да не се чисти ???като спече от наслояване от масло + прах кво правиш за да се раздвижи ? купуваш си ново ли ? проблема е че не съм го омаслил и тоя препарат го е исушил и неможе да лагерува а запича .. утре ще го оправя и съм сигурен че ще стане иска едно ВД40 или карбураторен и е чук .. просто тва нещо вътре трябва да се движи свободно
    Last edited by tqnbtb; 12-03-2012 at 18:53.
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  12. #12
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    човек разбирам че искаш да помогнеш ама според мен не си прав .. моторчето не е същото като на снимката мотора е с металния капак ЦФ1 и според мен нищо немога да му направя и как да не се чисти ???като спече от наслояване от масло + прах кво правиш за да се раздвижи ? купуваш си ново ли ? проблема е че не съм го омаслил и тоя препарат го е исушил и неможе да лагерува а запича .. утре ще го оправя и съм сигурен че ще стане иска едно ВД40 или контактен и е чук .. просто тва нещо вътре трябва да се движи свободно
    Точно така колега ,но с ВД не става а с друго и аз не съм пробвал,има логика че трябва да е смазано защото пластината която се движи и отваря и затваря отвора запича и не може навреме да сработи,пиши какво се е случило че и аз да се преборя с проблема 4е за 2ра ръка ми искат 70 лв,а пък е гадно да гасне или да се форсира сама,Успех и пиши
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  13. #13

    Default

    Еми не е същото, много ясно... Всички сте прави, ама нали има едни неща в модела на двигателите дето се казват CF1, CF2, CF3... Разликата стояща зад тези букви и цифри далеч не е само в пластмасовия декоративен капак на мотора...

    Показаното на снимката е CF3 с Motronic 1.5.5 при което НЯМА моторче за празен ход. Там празния ход се поддържа от самия дросел и е правилно, че не се чисти а направо се сменя като даде фира. При тези, които са на повечето QV-та, които са CF1/2 c Motronic 2.10.3/4 (явно и това на автора на темата е такова), празния ход се постига чрез електро-магнитна клапа, която байпасва дросела и е по-известна като "моторче за празен ход", което се зацапва и се чисти, но това не значи, че в един момент и то не дава фира тотално и не е за смяна вече...

    Иначе чистенето с "Меглио" е подходящо за омаслен двигател, изцапани външно компоненти и други подобни, тия механики се чистят със спрей за карбуратори или спирачки или в краен случай с контактен спрей (които се изпаряват почти веднага).

    Моето лично мнение е, че при това "чистене" в кофата си е*ал майката на въпросния клапан.
    Last edited by badmadafaka; 12-03-2012 at 14:00.

  14. #14
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Еми не е същото, много ясно... Всички сте прави, ама нали има едни неща в модела на двигателите дето се казват CF1, CF2, CF3... Разликата стояща зад тези букви и цифри далеч не е само в пластмасовия декоративен капак на мотора...

    Показаното на снимката е CF3 с Motronic 1.5.5 при което НЯМА моторче за празен ход. Там празния ход се поддържа от самия дросел и е правилно, че не се чисти а направо се сменя като даде фира. При тези, които са на повечето QV-та, които са CF1/2 c Motronic 2.10.3/4 (явно и това на автора на темата е такова), празния ход се постига чрез електро-магнитна клапа, която байпасва дросела и е по-известна като "моторче за празен ход", което се зацапва и се чисти, но това не значи, че в един момент и то не дава фира тотално и не е за смяна вече...

    Иначе чистенето с "Меглио" е подходящо за омаслен двигател, изцапани външно компоненти и други подобни, тия механики се чистят със спрей за карбуратори или спирачки или в краен случай с контактен спрей (които се изпаряват почти веднага).

    Моето лично мнение е, че при това "чистене" в кофата си е*ал майката на въпросния клапан.
    +1.

  15. #15
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    горе доло със всичко съм съгласен и аз - без това "Моето лично мнение е, че при това "чистене" в кофата си е*ал майката на въпросния клапан." тоя клапан е метален или смисъл някъв метал е и как ще му е..а майката според теб с един препарат къвто и да е той ? тоя спрей за който говориш остава едно мазно покритие та .. точно затова е подходящ в случея ама е подходящ щото няма да спече това нещо дето отваря и затваря не за друго ... просто така като гледам няма кво да му се развали на тва нещо от 1 чистене ...

    Сега ще кажа при мен как се оправи : Значи прибирам се от работа и вече готов да го свалям наново въпросното моторче ама викам си да я поразтъпча малко излезнах на хубав път 1-ва до 7к оборота 2-ра до малко над 7 3-та в прекъсвач на 7600 пускам гаста и кво да видя оборотите се истрелват надоло и си заспиват на 800 ли на колко беше после покарах 5-6 км в града никво проблеми даже оборотите падат по бързо от преди и си залепват където трябва .. Та явно имам голяма картерна вентилация и се е смазало най после тва моторче без да го отварям хаха
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •