Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Отново теч на антифриз :(

  1. #1

    Default Отново теч на антифриз :(

    Пак протече антифриз от някъде. Не мога да видя точно от къде, но е някъде като застанеш пред колата от лявата страна и капе върху бронята отдолу. Обаче понякога издържа много време без да капе изобщо. Може ли да има връзка нещо с парното например, като го включа и да капе.
    Lexus IS200

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Щтом

    щом капе по бронята, наи вероятно е радиатор или някои от маркучите на радиатора, Ама не е от парното защото радиатора на парното е вътре в таблото и ще ти тече вътре ако е спукан. А за това че ту капе ту не капе можеби е от това че като е загряла наляганетио е доста по голямо и затова капе.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  3. #3

    Default

    а тези течности, който ги продават за спиране на малки течове, някой ползвал ли ги е и вършат ли работа?
    Lexus IS200

  4. #4

    Default

    изобщо не се занимавай с такива течности , не вършат работа

  5. #5
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Аз пък съм чувал точно обратното. Колеги казват, че за малки течове - като прокапване, си вършат работата.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky
    Аз пък съм чувал точно обратното. Колеги казват, че за малки течове - като прокапване, си вършат работата.
    И след 5-6 месеца колата прегрява и си еб...ва ма....та тези течности стават ако протече на път и закърпваш докато се прибереш аз скоро сипвах на служебния бус и го запуши но пак капе по малко така че
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Абе Киро гледал по дискавари че ако се сложи само белтък от яйце и запушвало перфектно. Сега сме сложили на 33-ката и ще видиме дали има нещо вярно

  8. #8
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Абе Киро гледал по дискавари
    тва и аз съм го гледал
    т.е. требе да е верно
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #9
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Абе Киро гледал по дискавари че ако се сложи само белтък от яйце и запушвало перфектно. Сега сме сложили на 33-ката и ще видиме дали има нещо вярно
    Е, поне вече Киро има кола за експерименти
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  10. #10

    Default

    Между другото сега нивото на антифриза като е по- ниско (горе долу на минимума) и спря да капе..
    Lexus IS200

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    127

    Default

    Точно Киро, ми оправи моя теч миналата зима. Течеше ми от гарнитурата на водната помпа антифриз. Решение - на Симеон нова гарнитура за 4 лева.
    Alfa Romeo 146 1.9 TD - Благодаря ти Алфаманяк за това което направи за нея!!!

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Patsimir
    Точно Киро, ми оправи моя теч миналата зима. Течеше ми от гарнитурата на водната помпа антифриз. Решение - на Симеон нова гарнитура за 4 лева.
    А кой е Киро ?
    Lexus IS200

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Quote Originally Posted by Patsimir
    Точно Киро, ми оправи моя теч миналата зима. Течеше ми от гарнитурата на водната помпа антифриз. Решение - на Симеон нова гарнитура за 4 лева.
    А кой е Киро ?
    Alfamaniac му е ниак свържи се с него
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14

    Default

    Оказа се че радиатора е спукан.. Сложиха нещо, което може да спре теча, ако не ще трябва нов радиатор.
    Lexus IS200

  15. #15

    Default

    Няма се притесняваш колега ...всички сме минали по тоя път. май няма много алфи дето да не са сменяли , радиатор , термостат , водна помпа , носачи , бензинова помпа и още доста неща да не ги изброявам . Тия които не са ги сменяли досега да си знаят че е само въпрос на време

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •