Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: бушон за ABS

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    от тях почнах,здрави са
    alfa 166jtd@super

  2. #17
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Случвало ми се е да изглеждат здрави, на мерене да дават верига, а в същност са боклук.
    Провери и гнездата на предпазителите и всички букси по веригата.
    Замости с кабелче за проба на местата на предпазителите,за малко няма да е проблем, но поне ще си сигурен.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    ок,благодаря
    alfa 166jtd@super

  4. #19
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Да напиша и аз. Колата я взех с неработещ АБС и светещи лампички и неработещ километропоказател. Ту се оправя ту се разваля в повечето време беше развален. Оказа се студена спойка. Срещу 80 лв. тук в Бургас един младеж я оправи и така вече 2 години всичко и е ОК. А при бензиновите централата с блока е над филтъра.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    мърдах букси,кабели и не става нищо,имам приятел с морга,там има Мареа JTD 105кончета и Либра бензинова,от тях дали ще стане централата
    alfa 166jtd@super

  6. #21
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    мърдах букси,кабели и не става нищо,имам приятел с морга,там има Мареа JTD 105кончета и Либра бензинова,от тях дали ще стане централата
    Вижте я по номер.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    друго се сетих,преди месец и нещо ми светна на няколко пъти АБС и като натиснех по рязко спирачката се оправяше,а преди десетина дни сменях волана и малко съсипах лентовия кабел,може ли от него да се появиха тези проблеми ,но след като сложих новия волан всичко си работеше освен че светеше лампата на аербега обаче тя си ми светеше и преди
    alfa 166jtd@super

  8. #23
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    друго се сетих,преди месец и нещо ми светна на няколко пъти АБС и като натиснех по рязко спирачката се оправяше,а преди десетина дни сменях волана и малко съсипах лентовия кабел,може ли от него да се появиха тези проблеми ,но след като сложих новия волан всичко си работеше освен че светеше лампата на аербега обаче тя си ми светеше и преди
    Ами закачете я на диагностика де.Може и да си е здрава централата.
    Ако не можете да се вържете-търсете по захранването.Ако се вързва-ще прочетете грешките.
    Last edited by myato; 12-03-2012 at 11:27.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    колеги смених скоростите но проблема с километража и абс си остава,момчетата от сервиза ми казаха че са я закачали на комп и не са могли да влезнат в абс,а изписвало проблем с датчик на колелото но не се знаело кое,къде е проблема или трябва да отида на друго място да я закача пак

    ---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 16:52 ----------

    много не ми стана ясно от техните обяснениа,как хем не са влезли в абс,хем знаят че е изписало че неработи датчик
    alfa 166jtd@super

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    колеги смених скоростите но проблема с километража и абс си остава,момчетата от сервиза ми казаха че са я закачали на комп и не са могли да влезнат в абс,а изписвало проблем с датчик на колелото но не се знаело кое,къде е проблема или трябва да отида на друго място да я закача пак

    ---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 16:52 ----------

    много не ми стана ясно от техните обяснениа,как хем не са влезли в абс,хем знаят че е изписало че неработи датчик
    Твърде често датчиците на колелата отказват да работят заради прекъснали или закъсани кабели или заради други механични поражения.
    Искам да кажа, че един внимателен оглед може да даде по-добри резултати от "диагностиката", която са ти направили.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    колеги смених скоростите но проблема с километража и абс си остава,момчетата от сервиза ми казаха че са я закачали на комп и не са могли да влезнат в абс,а изписвало проблем с датчик на колелото но не се знаело кое,къде е проблема или трябва да отида на друго място да я закача пак

    ---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 16:52 ----------

    много не ми стана ясно от техните обяснениа,как хем не са влезли в абс,хем знаят че е изписало че неработи датчик
    Няма как да прочетат грешка от датчик, освен да се свържат с централата на ABS-а.Следователно тя работи.
    Накарай ги да ти кажат кода на грешката.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    в събота съм по свободен и тогава ще се позанимавам с тоя проблем,а къде точно се намират тези датчици и какво представляват,около дисковете ли се закачени
    alfa 166jtd@super

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На предните:



    на задните:



    Това, което е означено с "1" са зъбците (въртящите се части)
    Това, което е означено с "2" са датчиците. Кабелите излизат от тях но не са нарисувани на скиците.
    Last edited by ecotronic; 05-04-2012 at 18:10.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    маи аз сам направил белята да не бачка централата,преди около месец почистих всички клеми от окисляването по тях и явно не съм закачил едно краче което излиза от големия сноп с кабели отиващ в управлението на АБС,вързах го за купето и вече всичко си бачка,мерси за инструкциите,но нали това е АЛФА и като оправиш едно се появява друго сега открих че предна лява пружина на макферсона е счупена
    alfa 166jtd@super

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •