Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Лампата за маслото....

  1. #1
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default Лампата за маслото....

    Пиша от името на 1 колега със 166 2.4 jtd 2001g. По време на движение му е светнала лампичката за маслото и сега се е шашнал нещо. Гледал пръчката , а тя показвала , че нивото на маслото е точно на средата. Колата нямала видими признаци за някаква повреда, но просто пича много се е шашнал. Някаква идея от какво може да се получи това?
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  2. #2

    Default

    Бреее какво става с тия 166-ци 2,4jtd бе... дано не е нещо сериозно и лошо виж по надолу има 2 теми май бяха с същия проблем!

  3. #3

    Default

    Като например тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=68324
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    Пиша от името на 1 колега със 166 2.4 jtd 2001g. По време на движение му е светнала лампичката за маслото и сега се е шашнал нещо. Гледал пръчката , а тя показвала , че нивото на маслото е точно на средата. Колата нямала видими признаци за някаква повреда, но просто пича много се е шашнал. Някаква идея от какво може да се получи това?
    Коя лампа? За масленото налягане или за нивото на маслото?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Ако не се е разтракала - мерене на налягането на маслото със стрелкови(механичен) манометър.Може да е фирясал датчикът.
    Ако се е разтракала - късно е либе за китка.Направо да отваря мотора.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ако не се е разтракала - мерене на налягането на маслото със стрелкови(механичен) манометър.Може да е фирясал датчикът.
    Ако се е разтракала - късно е либе за китка.Направо да отваря мотора.
    то по принцип 2,4-ката не знам как ще я разбереш дали се е разтракала от тая верига на помпата...

  7. #7
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Коя лампа? За масленото налягане или за нивото на маслото?
    За нивото на маслото но не трака. Твърди , че звука изобщо не се е променил.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    За нивото на маслото но не трака. Твърди , че звука изобщо не се е променил.
    щом е тоя няма проблем да си кара да си провери хубаво маслото!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    щом е тоя няма проблем да си кара да си провери хубаво маслото!
    Дори незабележим наклон оказва влияние върху това което показва щеката,моята в зависимост от наклона показва от по средата до горната черта,онзи ден се беше смахнала за кратко първо ми светна инжектора после тази лампа с щеката после се оправи,после като натиснех чека светеше пак и после пак се оправи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    Колега в какво полужение му свети лампата?? В ДВИЖЕНИЕ НА СКОРОСТ, или като изключи скорост на светофар примерно... мойта светеше пъвоначално само по светофарите после започна и в ниски обороти на 1-ва... не е тропал нещо мотора... поне не ми е направило впечатление ( 1-вата ми дизелова кола е това)... та закачиха я на манометър, и колата показа на 70 градуса 0,5 бара налягане... което е много малко... през това време колата си вървеше на пушка... набираше си се сичко ок... оставих ч при маистора ми , свалиха картера.............:Х........... биелните лагери под секва критика, усновните също...вала надран... та сега я правя в момента... та най-добре да отиде да му замерат налягането и дано не се окаже като при мен...

    И ЕДНО ВЪПРОСЧЕ ОТ МЕН КЪМ НЕКОЙ НАВЪТРЕ В НЕЩАТА... на колко бара трябва да е налягането на маслото на загряла (90 градуса) кола (2,4 жтд) ??

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    Колега в какво полужение му свети лампата?? В ДВИЖЕНИЕ НА СКОРОСТ, или като изключи скорост на светофар примерно... мойта светеше пъвоначално само по светофарите после започна и в ниски обороти на 1-ва... не е тропал нещо мотора... поне не ми е направило впечатление ( 1-вата ми дизелова кола е това)... та закачиха я на манометър, и колата показа на 70 градуса 0,5 бара налягане... което е много малко... през това време колата си вървеше на пушка... набираше си се сичко ок... оставих ч при маистора ми , свалиха картера.............:Х........... биелните лагери под секва критика, усновните също...вала надран... та сега я правя в момента... та най-добре да отиде да му замерат налягането и дано не се окаже като при мен...

    И ЕДНО ВЪПРОСЧЕ ОТ МЕН КЪМ НЕКОЙ НАВЪТРЕ В НЕЩАТА... на колко бара трябва да е налягането на маслото на загряла (90 градуса) кола (2,4 жтд) ??
    Според мен става дума за различни лампи.Едната е за налягане ,другата за количество.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    За нивото на маслото но не трака. Твърди , че звука изобщо не се е променил.
    Щом си видял на щеката, че нивото е нормално, според мен не е нещо притеснително. Но е добре да се провери откъде идва лъжливата индикация. Датчик за ниво, оголена изолация и опрял на корпус кабел за датчика......


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    При мене свети тая лампа!!.. нз да има друга лампа за идкикации по маслото
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled.jpg  

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    При мене свети тая лампа!!.. нз да има друга лампа за идкикации по маслото
    Тази, за нивото е най-дясната от същия ред.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тази, за нивото е най-дясната от същия ред.
    Дам на мен ми е светила и маслото ми беше ок оказа се датчика , който го свалиха напръскаха с нещо изчистиха и вече 2 години си гасне след чека
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •