Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61

Thread: Спортни валове Colombo & Bariani - някой да иска ?

  1. #31
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    няа лошо бре гъз глава затрива нали знайш
    за спарк .. портване полиране тва си е стандарт ..незнам дали на 2,0 главата портовете и см колектор са като на 1.8.. щото иам глава на 1,8 и портовете и см колекотор са мноо малки !
    да речем че ежедневка тогава трябват разпр. валове с не повече от 305-310 градуса но с 12 мм повдигане -> тва значи и пружини.. с такива валове макс мощност е до към 7к рпм което значи че може да се мине и със сток бутала и биели ...много добре ще е по големи см. клапани 45-46мм ноо тука става сложно скъпо и трудно нов смукателен колектор и нов изп. на изп даже иам всички мерки кълцана глава 0.5мм (не и с по големи клапани) софтуер ... тва в общи линии обаче трябва яко мерене при сглобяване с такива големи валове за да няма слата после
    Лошото е че мотора е ревизиран и направен няма да играеме много със сгъстяването щото Еньо е тъпак Като му говорех не го сгъсти За валовете знам че си максималист ма на мене тва повдигане и тея градуси ми се струват извънземни Смятам да вземеме някакви роад максимум и да боднеме чип, смукателния колектор няма да се пипа изпускателния най вероятно барабар с генерацията ще трябва да се преработи

    На мене портовете на 2.0 ми харесват, сега са понапаснати и леко портнати така че там сме горе долу добре
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #32

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:48.

  3. #33

    Default

    по принцип аз съм фен когато става въпрос за валове на валове тип JK303 тва е модел на кент камс разработен от един чичка дето има 3 издания за силов тунинг на алфови двг (класическата двувалка, ТС-а и В6 12в) неговите валове сас 12 лифт 303 градуса .. с тея валове на стария матор(по зле от ТС) при оптимизиране на останалия хардуер
    са добри до 195-200кс до 7200 рпм без осезаем пад на момента в ниските и средни обороти и със кротък празен ход на 900 оборота.. всичко тва на 45-ци карбове със глупавото делко ... по принцип при валовете градусите= местене на момента в оборотите лифта= повече дебит при всякакви обороти .. значи когато става въпрос за сток мотор(бутала биели) тука не може да се разчита на широки(градуси) валове поради високите обороти .. а ТС е с много голям ход на буталото и натоварването става прекалено опасно за над 7к рпм .. и кво излиза сравнително нормално широки валове(300-305) със осезаемо по голям лифт = повече коне във сравнително ниски макс. обороти точно тва трябва за "градски рацер"
    ПС. не гледайте само валове на коломбо ... знам че са голямо име ама от много години нямат грам нови разработки за алфа ...

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by pooh
    ясно е че няма да зимам 'race' , но мисълта ми е така като гледате данните 'road medium' ще свърши ли работа?

    .
    мен по принцип нито едните нито другите ми харесват ..забележи че реално разликата между сток и другите два модела не е съществена и на принципа на компромиси ! но просто сигурно тва са т нар . " болт-он" валове на които и пазара им е по голям .. всичко истинско иска отваряне на главата и промени ....

  5. #35
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    ама баце, ние с фиатовите двувалки с многото клапани и вариаторо ко да праим > е на мен ми е къс хода на буталото, демек може да понесем много натоварване на тая логика, да ?))

    и ка че се развинтва , кат матор
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Лошото е че мотора е ревизиран и направен няма да играеме много със сгъстяването
    тва за мене означава 10:1 степен което не е мноо добре ..също и не може да се дълбаят фрезенките на клапаните в буталата ... е за кви "лоши" валове ше слагаме тогава
    Quote Originally Posted by Bobo
    За валовете знам че си максималист ма на мене тва повдигане и тея градуси ми се струват извънземни
    хохохо тва ли са извънземни валове? чай да видиш малко годзила камс

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    ама баце, ние с фиатовите двувалки с многото клапани и вариаторо ко да праим > е на мен ми е къс хода на буталото, демек може да понесем много натоварване на тая логика, да ?))

    и ка че се развинтва , кат матор
    по пирнцип да но няма по лесен тунинг от по големия обем

  8. #38

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:48.

  9. #39

    Default

    Кой вал сток е 308 градуса ???
    пред Админите... със сапун !

  10. #40

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:47.

  11. #41
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    тва за мене означава 10:1 степен което не е мноо добре ..също и не може да се дълбаят фрезенките на клапаните в буталата ... е за кви "лоши" валове ше слагаме тогава
    Ами много малко е сгъстена не е чак сток
    Лоши требе да са в рамките на възможностите на мотора сега демек без да бараме буталата 12 лифт мисля че не е невъзможен


    Quote Originally Posted by V_G_Z
    хохохо тва ли са извънземни валове? чай да видиш малко годзила камс
    Шшшш ей тия валове ... празен ход на 3000 оборота с тех
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #42

    Default

    Пух, изглеждат безумни
    Но поне сканираното потвърждава градусите.
    пред Админите... със сапун !

  13. #43
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by jamie
    Пух, изглеждат безумни
    Но поне сканираното потвърждава градусите.
    еми тва е талянска резачка не японска пръчка
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by jamie
    Пух, изглеждат безумни
    Но поне сканираното потвърждава градусите.
    еми тва е талянска резачка не японска пръчка
    Именно. Японската с подобни подминава 100коня/л., италианката типично е под 80
    пред Админите... със сапун !

  15. #45
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by jamie
    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by jamie
    Пух, изглеждат безумни
    Но поне сканираното потвърждава градусите.
    еми тва е талянска резачка не японска пръчка
    Именно. Японската с подобни подминава 100коня/л., италианката типично е под 80
    Подминава друг път А и 100 японски са равни на 60 италянски коня
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •