Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Страшно скърцане при въртене на волана

  1. #1

    Default Страшно скърцане при въртене на волана

    Колата е 156 1.8 ,От както се оправи времето колеги се появи страшно скърцане при въртене на волана от дясната страна,а вече с всеки изминал ден се усилва и не само при въртене а и при бабунки скърца страшно.Така първо да кажа хидравлична течност имам,определено не е виене а си е скърцане,с тампоните също съм се сблъсквал,знам как скърцат,и като се раздвижат и понамократ спират,но това определено е нещо друго защото не само че скърца а и с всеки ден се повече се усилва и започва да ме притеснява.Някой да е имал подобен случай да ме упъти към няколко възможни проблеми,а не към цялата предница както става в почечето случаи

  2. #2

    Default

    Никой няма как да те упъти - на крик на подемник, или нещо от сорта и някой дето знае за какво да греда.......иначе файда да ти се изредят маса причини е никаква, всичко ще е налучкване.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Взимаш една спринцовка с игла и пълниш с някаква смазка един по един шарнирите на носачите.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4

    Default ..

    Колега не мисля че със спринцовката ще свърши работа,защото и преди съм имал скърцане което след смазка или понамокряне от локвите спира,но това определено е нещо друго и не спира ,а се засилва,утре ще я карам да прегледат цялата предница

  5. #5
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by batista123456 View Post
    Колега не мисля че със спринцовката ще свърши работа,защото и преди съм имал скърцане което след смазка или понамокряне от локвите спира,но това определено е нещо друго и не спира ,а се засилва,утре ще я карам да прегледат цялата предница
    Колега да кажеш какво сте открили, че яко ни заинтригува....
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Varna
    Age
    40
    Posts
    14

    Default ..

    Идеята за шарнирите е добра, при мене имаше идентично зверско скърцане (особено при влажно време) Януари си смених и без това "тръгналите" носачи
    и скърцането изчезна..
    Alfa Romeo 159 3.2 Q4

  7. #7
    Още зелен, но вманиачен adoon's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    28

    Default

    Аз имах скърцания по носачите и с хирургическа точност съм ги прослушвал.Когато колата се клати на горе и на долу примерно минаване през легнал полицай скърца от страничните тампони на носача, а когато въртях кормилото скърца ше от тампона на носача на който се държи амортисьора.Като свалих носача и го напънах на менгемето си каза всичко Смених ги и всичко се оправи
    Alfa 156 2,4 SW 2001
    Fiat Tempra 1,6 i.e 1992

  8. #8

    Default ..

    Quote Originally Posted by adoon View Post
    Аз имах скърцания по носачите и с хирургическа точност съм ги прослушвал.Когато колата се клати на горе и на долу примерно минаване през легнал полицай скърца от страничните тампони на носача, а когато въртях кормилото скърца ше от тампона на носача на който се държи амортисьора.Като свалих носача и го напънах на менгемето си каза всичко Смених ги и всичко се оправи

    Утре ще ходя да я прегледат и преслушат цялата предница,чак сега стигнах,скърцането си е отвратително,и ще споделя дали и мойто е от тампони на носачите

  9. #9

    Default ..

    Днеска я прегледаха предницата и определено положението не е добро за мен.Оказа се че са заминали шарнирите на долните носачи( и на двата) ,а от единия идва зверското скърцане,а също така и десния горен носач тампоните му хлопат яко,та равносметката е - доста пари в бюджета ,майка .........

  10. #10
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз ти казах, че скърцането е от шарнира
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #11

    Default ..

    Дам колега беше прав,лошото е че изкочи и от другата страна и един горен

  12. #12
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Като се замисля, че и при мен си поскръцва постоянно, а сега като се стопиха снеговете, стана по-зле
    Ще се правят ремонти, няма как... Само ми е чудно, шарнирите трябва ли да прихлопват като са разбити.
    На ланчията ми като се разбиеха носачите, шарнирите започваха да чукат невероятно силно. От алфата освен скърцане, друго несъм подочул сякаш.
    Та мисълта ми е, мога ли да я покарам така още малко, с въпросното скърцане, и това отразява ли се по някакъв начин на сигурността на колата? И значи ли, че щом не чувам чукане от шарнирите, значи са здрави?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  13. #13
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Като се замисля, че и при мен си поскръцва постоянно, а сега като се стопиха снеговете, стана по-зле
    Ще се правят ремонти, няма как... Само ми е чудно, шарнирите трябва ли да прихлопват като са разбити.
    На ланчията ми като се разбиеха носачите, шарнирите започваха да чукат невероятно силно. От алфата освен скърцане, друго несъм подочул сякаш.
    Та мисълта ми е, мога ли да я покарам така още малко, с въпросното скърцане, и това отразява ли се по някакъв начин на сигурността на колата? И значи ли, че щом не чувам чукане от шарнирите, значи са здрави?

    Ми да ти кажа колега ,аз почукване чувах то се оказа от тампони на горния носач,а преди да се появи страшното скърцане нямах и напредства че шарнирите на долните носачи са позаминали,ако не скърцаше ,нямаше и да разбера
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  14. #14
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Хм, лошо... щом нямат признаци за умирачка...
    Ще отида да я преслушат, пък дано не се окажат разбити.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  15. #15

    Default ..

    колеги днес се заврях под алфата и изникна още нещо ,предполагам че е вътрешен маншон на карето,няма почти половината парче,възможно ли е и от там да е имало скърцане .И колко струва един нов
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20120306_111657.jpg   IMG_20120306_111720.jpg  

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •