Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Търся си хубава бензинова 147-ца

  1. #1
    Младши алфист rumen1's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    24

    Default Търся си хубава бензинова 147-ца

    Вече няколко месеца си търся кола и не мога да си намеря читава. Тоест читави се намират, ама не и с оборудването, което търся. А пък съответно тези с търсеното от мен оборудване бяха в недобро състояние.

    Та ако някой случайно има за продаване подобна кола, може да драсне едно ЛС. То няма вариант една кола да се продава и да я няма в мобиле, ама....

    Та какво си търся точно:

    Алфа 147 с бензинов мотор

    2 врати
    БОСЕ аудио
    мултиволан
    климатроник
    кожен салон
    да НЕ Е сребърна, светло-синя или сива.

    А ако има и 17-ки джанти, цена няма да има

    Много държа колата да е добре поддържана, че ми писна да оглеждам курници.

    Ако някой има нещо подобно, да свирка. Ако не - чакането продължава.

  2. #2
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Колега,подмятам ти една обява която видях днес.Направи ми голямо впечатление. Може и да не ти допада на тебе де ....но да се опитам да помогна.
    Поздрави


    http://www.cars.bg/u599223
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    Колега,подмятам ти една обява която видях днес.Направи ми голямо впечатление. Може и да не ти допада на тебе де ....но да се опитам да помогна.
    Поздрави


    http://www.cars.bg/u599223

    Само дето ASR-а и не бачка, и с тия тенекиени джанти и лепенки е ... прилича ми на непотдържана кола
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  4. #4
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Може би колега ... Като й гледам номера ми е ясно че е регистрирана в Разград преди седмица-две максимум,но преди това дали е била извън БГ или в друг град незнам. Дано си намериш това което търсиш и да се похвалиш
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  5. #5
    Младши алфист rumen1's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    Абе може и да ви се струва адски тъпо, но новата ми е по-грозна от старата. Старата по-си я харесвам. Естествено и парите са по-малко, но основното е, че новата не я харесвам толкова.

    Иначе благодаря все пак за отзивчивостта
    Last edited by rumen1; 24-02-2012 at 00:12.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Джанти 17 или лети джанти винаги може да си купиш. За тази червената Алфа от обявата, най-добре питай някой от клубните сервизи какъв може да е проблема с АСР. Незнам, ако не намираш нещо хубаво тук, може да се разтърсиш и в чужбина. Виж в обявите във форума някой колега дали си продава алфата. Поддържана алфа в клубните сервизи за мен личо е по-добър вариант от автокъща или нов внос.

  7. #7
    Младши алфист rumen1's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    Здравехте отново. Днес ходих да гледам една, която общо-взето ми хареса. няма единствено БОСЕ, но предполагам не е особен проблем да се сложи допълнително. Имам обаче няколко въпроса за неща, които ми направиха впечатление. Знам, че така проблем не се диагностицира, просто искам да знам дали това е нормално или не. Първото е, че трета скорост не влиза идеално. По диагонал от 2-ра на 3-та не може да се включи. Третата трябва да се заходи по-отдясно, за да влезе. Надявам се, че се изразявам разбираемо.

    И другото е относно работата на мотора (1,6 бензин 120к.с.). Стори ми се, че много трака. Почти като дизел. Не работеше и съвсем като часовник - имаше някакво съвсем мъничко тресене, когато си поставих ръката на него. Може би това са нормални неща за Алфа, не съм карал досега и не знам...


    поздрави

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by rumen1 View Post
    Здравехте отново. Днес ходих да гледам една, която общо-взето ми хареса. няма единствено БОСЕ, но предполагам не е особен проблем да се сложи допълнително. Имам обаче няколко въпроса за неща, които ми направиха впечатление. Знам, че така проблем не се диагностицира, просто искам да знам дали това е нормално или не. Първото е, че трета скорост не влиза идеално. По диагонал от 2-ра на 3-та не може да се включи. Третата трябва да се заходи по-отдясно, за да влезе. Надявам се, че се изразявам разбираемо.

    И другото е относно работата на мотора (1,6 бензин 120к.с.). Стори ми се, че много трака. Почти като дизел. Не работеше и съвсем като часовник - имаше някакво съвсем мъничко тресене, когато си поставих ръката на него. Може би това са нормални неща за Алфа, не съм карал досега и не знам...


    поздрави
    Ами ... вземи я. За да се видиш в приключение и в безпаричие
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #9

    Default

    Не е нормално нито едното от изброените неща.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  10. #10
    Младши алфист rumen1's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Не е нормално нито едното от изброените неща.

    Благодаря ти за отговора. Аз си мислех да не би да трака от тоя прословут вариатор, защото ако е така - това значи че проблема се решава с 200-300лв. А и скоростите, дори и да са тотал, една нова кутия не е ли 500-600лв?

    Направо ще умра от яд вече, една читава кола да няма на пазара...

  11. #11

    Default

    много е възможно за тракането, да е от вариатора,ако наистина работи като дизел

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by rumen1 View Post
    Благодаря ти за отговора. Аз си мислех да не би да трака от тоя прословут вариатор, защото ако е така - това значи че проблема се решава с 200-300лв. А и скоростите, дори и да са тотал, една нова кутия не е ли 500-600лв?

    Направо ще умра от яд вече, една читава кола да няма на пазара...
    Има, ама читавите струват пари. А ти искаш без пари. Един вариатор нов струва над 300лв. Обслужването на колата с масла, ремъци, филтри, ролки и т.н. струва едно 500лв. поне. От там като започнем и по някой носач, тампон, гуми, акумулатор и не на последно място труд - виждаш какво става със сметката. А сега ме попитай защо продавам моята за 6200 - щото се качваш и още 35 000км забравяш за обслужване (освен маслото де). И ето защо лев няма да сваля. Гаджето я кара и се кефи яко. А и не държа да я продам. Аз също я подкарвам, ма си имам друга любимка
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by rumen1 View Post
    Благодаря ти за отговора. Аз си мислех да не би да трака от тоя прословут вариатор, защото ако е така - това значи че проблема се решава с 200-300лв. А и скоростите, дори и да са тотал, една нова кутия не е ли 500-600лв?

    Направо ще умра от яд вече, една читава кола да няма на пазара...
    Ако имаш възможност си избери някоя от Германия/Швейцария, това че тук колите са по-евтини е илюзия. Вместо да купуваш трошка и да наливаш пари докато стане кола отиди и си вземи нещо пазено, крайната цена ще ти излезе същата, но ще си спестиш доста нерви. У нас се внасят коли купувани в Италия за по 200-500-1000 евро, замазват се някои фрапиращи проблеми, продават се десеторно по-скъпо, пък после собственика да се оправя.

  14. #14
    Младши алфист rumen1's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Има, ама читавите струват пари. А ти искаш без пари. Един вариатор нов струва над 300лв. Обслужването на колата с масла, ремъци, филтри, ролки и т.н. струва едно 500лв. поне. От там като започнем и по някой носач, тампон, гуми, акумулатор и не на последно място труд - виждаш какво става със сметката. А сега ме попитай защо продавам моята за 6200 - щото се качваш и още 35 000км забравяш за обслужване (освен маслото де). И ето защо лев няма да сваля. Гаджето я кара и се кефи яко. А и не държа да я продам. Аз също я подкарвам, ма си имам друга любимка

    Кой ти каза че искам без пари бе приятел? Или може би ме познаваш и знаеш статуса ми? Айде без подобни коментари, моля. Просто кола с екстрите, които ме интересуват в момента няма на пазара. Твоята е далеч от това, което търся, сори. Хубава е, но не е за мен. Моля те, не превръщай темата ми в реклама.

    hayho - и аз си мислех за това, но не познавам никой, който да докарва коли от чужбина. А и съм на мнение, че италианска кола е най-добре да се вкара от Италия.

    Иначе благодаря на всички за съветите. Ще продължа да търся, не съм на зор.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Стой мнооого далеч от тези, които тракат като дизел. Може и да е вариатор, а може и да не е. При мен беше разпределителен вал, износена гърбица и блъскаше яко. Не си заслужава риска. И не си прави такива сметки - виариатор 200-300лв, кутия 500-600лв. Пълна тъпотия е това. Щом колата е стигнала дотам смятай как е поддържана. Едно оправяш - още 3 се трошат. Гледай кола уж без забележки, че като и вкараш отгоре някое и друго к. лв да заприлича на нещо...
    Last edited by Sam76; 11-03-2012 at 17:47.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •