Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54

Thread: OMV нафта

  1. #31
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    stu не знам какво си написал, но прочети "НАРЕДБАТА за изискванията за качеството на течните горива, условията, реда и начина за техния контрол", ясно е записано Съдържание на вода максимално - 200mg /kg БДС EN ISO 12937
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  2. #32
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Тези тестове от Офроад форума са от преди две години. Оттогава вс е мн различно.
    Ма всеки сам си решава.

    п.с. Миналата зима един приятел с дизел му замръзна горивото, заредено от ОМВ. Тази година пак. И все вика, че спира да зарежда там.
    За скъпото им гориво не говоря, не е оправдана цената, то остана и то да замръзне

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #33
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    stu не знам какво си написал, но прочети "НАРЕДБАТА за изискванията за качеството на течните горива, условията, реда и начина за техния контрол", ясно е записано Съдържание на вода максимално - 200mg /kg БДС EN ISO 12937
    Ти знаеш ли какво е това 200mg/kg?????
    Това е да вземеш една горе долу бутилка от литър и 1/5 да ти е пълна с вода. Я дай да видим какво и откъде си прочел

    ---------- Post added at 08:12 ---------- Previous post was at 08:09 ----------

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    ти може да си работил там ама аз пък съм имал две бензиностанции на омв.Та може да поспориме
    защо в минало време? И явно толкова са те обслужвали Рое. Те и без това вече западат поголомно.
    От къде си?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #34
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Burgas, Bulgaria
    Posts
    17

    Default

    Аз си мисля, че изобщо не трябва да има вода в резервоари с гориво. Не знам за БДС - то по повод горивата, но не мога да си го обесня - вода при нафтата. За безопасност изключено, щото трябваше да има и в резервоарите с бензин и газ примерно. Сега ако производствения процес изисква наличието на вода това е друг въпрос, после фирми като Рое ако осъществяват профилактиката пак е друга песен и ако това е преди продажбата на горивото на клиента би следвало да няма проблеми. Но ако отстраняванато на вода от резервоарите се обуславя от желанието на управителя на бензиностанцията или когато шефа реши, а не от показателите на уредите това е кофти хава.
    Аз от скоро карам дизелов автомобил, зареждам на Лукойл гориво, кръстено от фирмата SuperDiesel и нямам основания за оплакване до момента - бензиностанцията е франчайз. Случи ми се веднъж да ми заредят на Лукойл бензиностанция от новото им гориво ectodiesel - ами докато не го изразходя това гориво стрелката на обортомера не спря да се люлее между 900 и 1000 оборота. Заредих си после обикновенният им дизел и всичко си дойде на мястото - 900 оборота. В студовете при -15 градуса замръзване нямаше.

  5. #35
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    stu не знам какво си написал, но прочети "НАРЕДБАТА за изискванията за качеството на течните горива, условията, реда и начина за техния контрол", ясно е записано Съдържание на вода максимално - 200mg /kg БДС EN ISO 12937
    Ами то излиза ,че е нормално по БДС в един 50 тонен резервоар да има 10 тона вода.Дано не ти се случва да заредиш от някой такъв резервоар, че тогава пак да ми обясняваш за БДС.В по горният пост , който не си разбрал бях написал ,че дизела по БДС трябва да не замръзва до -15градуса и ,че измервателните системи Veeder-Roothttp://www.veeder.com/page/AutomaticTankGauges автоматично включват аларма за наличие на вода дори в минимални количества.
    Last edited by stu; 19-02-2012 at 10:50.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ти знаеш ли какво е това 200mg/kg?????
    Това е да вземеш една горе долу бутилка от литър и 1/5 да ти е пълна с вода. Я дай да видим какво и откъде си прочел

    ---------- Post added at 08:12 ---------- Previous post was at 08:09 ----------

    Явно в час по физика си си рисувал автомобилчета.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ти знаеш ли какво е това 200mg/kg?????
    Това е да вземеш една горе долу бутилка от литър и 1/5 да ти е пълна с вода.
    200mg са 0.2гр , 1кг = 1000 гр.
    Отношението 0.2/1000 = 1 към 5000.


    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Явно в час по физика си си рисувал автомобилчета.
    Или голи жени !

  8. #38
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Или голи жени в автомобилчета
    Благодаря за поправката ,предполагам, че и той като мен се е объркал с милилитри.В случаят цифрите в по горният ми пост тотално се разминават.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #39
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    200mg са 0.2гр , 1кг = 1000 гр.
    Отношението 0.2/1000 = 1 към 5000.

    ДИАГНОСТИКА! Какви са тези сметки без кръчмар. Трябва си качествен диагностик.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Dagi View Post
    На мене пък само от Шел v-power diesel започва да ми приплъзва съединителя с другите нафти няма проблем
    Я обясни по обстойно, или някой друг на който му се е случвал такъв проблем, щото май и при мен го прави при определена нафта и аз лично не виждам логика в това да ти приплъзва съединителя при определена нафта...чак пък толкова да са претенциозни на нафта нашите глезли

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  11. #41
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    аз лично си открих за мене си че когато някаква немаркова бензиностания стане маркова има по хубави горива от да кажем първия шел в града. най голям разход ми е давало като съм сипвал от лукойли
    JTDm 170+

  12. #42
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Доста пъти съм го казвал . OMV ,зареждат от ЛУКОЙЛ и после си слагат техни присадки в цистерните. Друга част си ги внасят директно . ШЕЛ също зареждат от ЛУКОЙЛ , само че те имат специално изградени инсталации в Пловдив и София ... където още при самото зареждане на цистерните се добавят и присадките. ROMPETROL си внасят горивата , даже има голям паркинг в Русе до Дунав ...
    тези неща ги знам лично , понеже съм работил в лукойл .
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравейте колеги, относно нафтата на ОМВ аз съм много доволен, особено от Алпин дизела до миналата година, сега е Макс моушън дизел. Вярно доста е скъпичка, но колата върви повече и дава икономия. Моя проблем, е че нямам възможност да зареждам винаги от там. Последния път заредих от друга бензиностанция(нее известна) и при -20 не запалих. После чистих резервоар(от 20 литра нафта, 4 бяха парафин), сонда, горивопроводи и нов филтър.
    За горивото на Лукойл чак немисе коментира, който беше заредил от там всички ходиха пеш.
    Това са моите впечатления!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  14. #44
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by d1lian View Post
    Я обясни по обстойно, или някой друг на който му се е случвал такъв проблем, щото май и при мен го прави при определена нафта и аз лично не виждам логика в това да ти приплъзва съединителя при определена нафта...чак пък толкова да са претенциозни на нафта нашите глезли
    Предполагам колегата се е пошегувал, като така иска да каже, че техния дизел е много качествен и тогава дригателят му има най-голяма мощност и оттам му приплъзва съединителя
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Предполагам колегата се е пошегувал, като така иска да каже, че техния дизел е много качествен и тогава дригателят му има най-голяма мощност и оттам му приплъзва съединителя
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •