Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Проблем с предния капак на 156

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Проблем с предния капак на 156

    Здравейте колеги,

    Преди време бях чел , за тези случаи където предния капак при по-висока скорост се отваря.. Та днеска на връщане от Пловдив за 3ти път ми се случва , не ми се отваря нацяло да ми счупи цялата кола , ами само играе леко нагоре надолу и го видях спрях то направо отворен , после го затворих доста силно и дърпам на горе не мърда до края на пътя не се отвори , обаче за 3ти път ми се случва това да се разхлаби механизма който го държи , та въпроса ми е някой оправял ли го е този механизъм и как? Гледам е мръсен , чудя се дали да не го почистя със някакъв обезмаслитен?

    Благодаря предварително.
    Поздрави.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Здравейте колеги,

    Преди време бях чел , за тези случаи където предния капак при по-висока скорост се отваря.. Та днеска на връщане от Пловдив за 3ти път ми се случва , не ми се отваря нацяло да ми счупи цялата кола , ами само играе леко нагоре надолу и го видях спрях то направо отворен , после го затворих доста силно и дърпам на горе не мърда до края на пътя не се отвори , обаче за 3ти път ми се случва това да се разхлаби механизма който го държи , та въпроса ми е някой оправял ли го е този механизъм и как? Гледам е мръсен , чудя се дали да не го почистя със някакъв обезмаслитен?

    Благодаря предварително.
    Поздрави.
    За това като го затваряш ще го пускаш на една педя височина за да си сигурен

  3. #3
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Не от това колега и от 2 и 3 педи съм го пускал, капака си беше затворен просто механизма е изтървал... и се чудя сега как да го оправя... че някой път няма да го видя и ще стане белята
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #4

    Default

    Отвиват му се болчетата, обезмаслява се, почиства се, смазва се където има нужда до жилото и обратно.........като го разгледаш как работи ще видиш какво трябва да му се направи......иначе дори и да ти се отвори капака в движение, няма да се притесняваш, въпреки че ще ти счупи предния джам и ще ти изкриви тавана, все пак остава поне педя процеп през който може да гледаш, изпробвано е........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    А и си виж жилото дали ти връща добре, че може и то да е фанало мъзга

  6. #6
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ще се почиства... няма как , че доста често взе да го прави..
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    На първо време може би ще успееш да го раздвижиш и само с ВД40
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ясно , утре ще го напръскам хубаво , че се вижда просто колко е блокирало от мръсотия.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Ясно , утре ще го напръскам хубаво , че се вижда просто колко е блокирало от мръсотия.
    Имай предвид, че WD40 се отмива от вода. И първо го почисти хубаво от гняста, а после със силиконова или друга водоустойчива смазка. И не забравяй жилото!

  10. #10
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Аз бих подкрепил пръскането с WD-40. Не пречи и да е по-честичко, а не само веднъж. Не знам дали се отмива от вода, но знам, че смазките и гресите са магнит за всякакви боклуци и след време ще стане още по-грозна картинката
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  11. #11

    Arrow

    Аз лично пръскам обилно целия механизъм с WD40 и то доста често и хубаво заглеждам за камъчета и други мръсотии особенно сега през зимата. Това си го правя профилактично веднъж седмично (дори и по-често ако пътувам на далеч) и до сега не съм имал проблем с капака Пускам го от по високичко не го щадя

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ползвайте тефлонова грес спрей на Мотип. Върши чудеса
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Отвиват му се болчетата, обезмаслява се, почиства се, смазва се където има нужда до жилото и обратно.........като го разгледаш как работи ще видиш какво трябва да му се направи......иначе дори и да ти се отвори капака в движение, няма да се притесняваш, въпреки че ще ти счупи предния джам и ще ти изкриви тавана, все пак остава поне педя процеп през който може да гледаш, изпробвано е........
    При това в екстремни условия.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ползвайте тефлонова грес спрей на Мотип. Върши чудеса
    Ето това е хубаво предложение
    Силиконовите, тефлоновите греси са устойчиви на вода и мръсотии, както и температурно.
    WD40 - не е за тази цел. ОТМИВА СЕ ОТ ВОДА
    Обикновените греси клеясват и гренясват. А тази ключалка поема яко мръсотии

  15. #15
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    WD-40 не се отмива от водата. То "гони" водата. Ползва се за почистване и донякъде и смазване, което е малко смехотворно, но първото си го върши достатъчно добре. Тук малко повече за WD-40
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •