Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 137

Thread: Мистериозен проблем с инжекцион Дедра...

  1. #1
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default Мистериозен проблем с инжекцион Дедра...

    Колеги става въпрос за дедрата от подписа. Колата е 2.0 8кл турбо. Пробелмът е следния, колата харчи колкото по-студено става, толкова повече, като есента тръгна от 16, 18, 20, на моменти и до 21-22 стигна. Цапа свещите жестоко, с чисти свещи пали перфектно, след всяко следващо палене ги зацапва все повече и започва да пали все по-зле. Като казвам зле, нямам в предвид само много въртене, а и палене на 2-3 цилиндъра, мирише на бензин докато работи, включително и загряла. Колата е закачана на виза 3-4 пъти, като няма никакви грешки, показанията на всички компоненти на инжекциона са в норми, без аномалии и каквото и да е било. Колата е с нов датчик Т въздух, Т на вода е в нормите 280 Ом при 90 градуса по стрелка, комутатора и бобината са сменени с тези от стара ми дедра, която беше 2.0 8кл турбо само на предно, която и на -15 палеше отвън, като при спокойно каране ми е сваляла разхода и до 10/100 в града, като с нея при известно настъпване съм стигал най-много 15, а с тази при галене на педала и топло време едвам падам до 16. Делкото е сменено с това от старата - разлика нулева, колата е с нови свещи денсо, купувани по каталог з нея, с нови кабели, почистено моторче празен ход, в момента е и са мап-сензора от старата, но при смяната абсолютно никаква разлика не се появи. Преди около 10 дни,ходих на газ анализатор при колегата Робигаз, като я закачихме и на коочетец и на осцилоскоп. Тъй като този инжекцион е без ламбда, и има СО-корекция трябва настройка на СО-то в изгорелите газове. При настройката на газанализатора излиза, че СО-то играе между 1.5 и 5 %, без никаква възможност за "закрепване". При закачането на осцилоскоп колегата РОБИГАз, на когото съм безкрайно благодарен останови, че от време на време без никаква зависимост колата пт време на време приближава една от искрите до следващата или предишната, без каквато и да е последователност. По колата още са почистени всички възможни куплунзи, които се виждат а и някои които не се виждат.

    Единствените останали компоненти от нейният си инжекцион са датчика на кол. вал и ТПС, като датчика е мерен при граници от 500 до 700 Ом той има съпротивление 664 точно. Компресията е мерена при напълно студен двиагтел, без да бъде развъртан да качи масло - 9.5 на всички цилиндри, което за мен е задоволително имайки в предвид че колата е със степен 8.0 / 1. Бензин има 2.8 бар на контакт без вакуум в колектора и 2.5 на празен ход. На кодочетеца, както и при закачането на визата всичко излезе нормално. Вече луд станах, като днес пробвах и с другото ЕКУ от стара дедра с мисълта, че може да има някакъв проблем в ЕКУ-то, но уви - разлика никаква. Иначе колата на високи обороти си върви като единственият белег при режимите под товар на ДВГ-то е факт-а, че не надува над 0.5-0.6, а би трябвало да прави оувърбууст 1.05 и холд 0.9... Луд станах колеги, какво ли не ми мина през главата, какво ли не мерих, какво ли не смених и вече останах без идея. МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ, кой с каквото може или му минава през главата. Ето и по-подробна тема от ланчиа форум-а , кадето го чоплим проблема от близо 4 месеца вече http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...p?f=35&t=28166 ...

    Колеги, много ви моля помагайте, защото вече ми се изчепраха идеите...
    Last edited by Da_Fuse; 16-02-2012 at 19:02.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Колеги става въпрос за дедрата от подписа. Колата е 2.0 8кл турбо. Пробелмът е следния, колата харчи колкото по-студено става, толкова повече, като есента тръгна от 16, 18, 20, на моменти и до 21-22 стигна. Цапа свещите жестоко, с чисти свещи пали перфектно, след всяко следващо палене ги зацапва все повече и започва да пали все по-зле. Като казвам зле, нямам в предвид само много въртене, а и палене на 2-3 цилиндъра, мирише на бензин докато работи, включително и загряла. Колата е закачана на виза 3-4 пъти, като няма никакви грешки, показанията на всички компоненти на инжекциона са в норми, без аномалии и каквото и да е било. Колата е с нов датчик Т въздух, Т на вода е в нормите 280 Ом при 90 градуса по стрелка, комутатора и бобината са сменени с тези от стара ми дедра, която беше 2.0 8кл турбо само на предно, която и на -15 палеше отвън, като при спокойно каране ми е сваляла разхода и до 10/100 в града, като с нея при известно настъпване съм стигал най-много 15, а с тази при галене на педала и топло време едвам падам до 16. Делкото е сменено с това от старата - разлика нулева, колата е с нови свещи денсо, купувани по каталог з нея, с нови кабели, почистено моторче празен ход, в момента е и са мап-сензора от старата, но при смяната абсолютно никаква разлика не се появи. Преди около 10 дни,ходих на газ анализатор при колегата Робигаз, като я закачихме и на коочетец и на осцилоскоп. Тъй като този инжекцион е без ламбда, и има СО-корекция трябва настройка на СО-то в изгорелите газове. При настройката на газанализатора излиза, че СО-то играе между 1.5 и 5 %, без никаква възможност за "закрепване". При закачането на осцилоскоп колегата РОБИГАз, на когото съм безкрайно благодарен останови, че от време на време без никаква зависимост колата пт време на време приближава една от искрите до следващата или предишната, без каквато и да е последователност. По колата още са почистени всички възможни куплунзи, които се виждат а и някои които не се виждат.

    Единствените останали компоненти от нейният си инжекцион са датчика на кол. вал и ТПС, като датчика е мерен при граници от 500 до 700 Ом той има съпротивление 664 точно. Компресията е мерена при напълно студен двиагтел, без да бъде развъртан да качи масло - 9.5 на всички цилиндри, което за мен е задоволително имайки в предвид че колата е със степен 8.0 / 1. Бензин има 2.8 бар на контакт без вакуум в колектора и 2.5 на празен ход. На кодочетеца, както и при закачането на визата всичко излезе нормално. Вече луд станах, като днес пробвах и с другото ЕКУ от стара дедра с мисълта, че може да има някакъв проблем в ЕКУ-то, но уви - разлика никаква. Иначе колата на високи обороти си върви като единственият белег при режимите под товар на ДВГ-то е факт-а, че не надува над 0.5-0.6, а би трябвало да прави оувърбууст 1.05 и холд 0.9... Луд станах колеги, какво ли не ми мина през главата, какво ли не мерих, какво ли не смених и вече останах без идея. МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ, кой с каквото може или му минава през главата. Ето и по-подробна тема от ланчиа форум-а , кадето го чоплим проблема от близо 4 месеца вече http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...p?f=35&t=28166 ...

    Колеги, много ви моля помагайте, защото вече ми се изчепраха идеите...
    Обади се на Бобо - Екстрийм сервиз. Па ако той не може - ще ме викне на помощ

  3. #3
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Обади се на Бобо - Екстрийм сервиз. Па ако той не може - ще ме викне на помощ
    Сега, аз само едно нещо немога да разбера в последно време, това форум за взаимопомощ ли е или за взаимореклама?!

    Споделих по-горе, че колата е закачана на кодочетец няколко пъти, че са мерени компресия, налагане на горивото и всички датчици, за техните стойности и захранващи напрежения, а ти колега ме пращаш при бобо?! Знам че е мод в този форум, също така че разбира, но аз не случайно НЕ съм публикувал поредната тема със заглавие - "Препоръчайте сервиз за диагностика" - примерно!
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  4. #4
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Не ми се чете в другия форум, та направо да питам - проверихте ли агренажа?
    Разпределителните валове здрави ли са и по-важно за този мотор ли са?
    Нещо шпонки разбити?...
    Явно каквото може да се види с диагностика сте го проверили, остава нещо механично да не наред.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  5. #5
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Не ми се чете в другия форум, та направо да питам - проверихте ли агренажа?
    Разпределителните валове здрави ли са и по-важно за този мотор ли са?
    Нещо шпонки разбити?...
    Явно каквото може да се види с диагностика сте го проверили, остава нещо механично да не наред.
    Ами... белезите на разпределителните валове са ок, като положението на коляновият, съм го "засичал" спрямо тях по старият изпитан начин с отверката на първи цилиндър, като дори да има някаква неточност то тя е много малка. Шпонките горе на разпределителни валове незнам дали имат проблем, но като цяло не мисля, че проблема е "железарски", според мен или е датчик колянов вал или лоша връзка някаде, по-вероятно по веригата към комутатора и бобината, но това са догадки, които ще отпаднат при първото леко затопляне, когато ще проверя, абсолютно всяка връзка между куплунга на ЕКУ-то и компонентите на инжекциона...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  6. #6
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Що все пак не мернете вакума в колектора с обикновен вакуумер.
    На мен ми прилича баш на механичен проблем.

    П.П. При проблеми с датчика на кол. вал и ел. връзки м/у бобина и ЕКУ симтомите са по-различни - "припукване" във всмукателя или генерацията, особено на турбо мотор.
    Е винаги може да има изключения де...
    Успех с откриването на проблема.
    Last edited by Ilko Ivanov; 17-02-2012 at 01:37.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Сега, аз само едно нещо немога да разбера в последно време, това форум за взаимопомощ ли е или за взаимореклама?!

    Знам че е мод в този форум, също така че разбира, но аз не случайно НЕ съм публикувал поредната тема със заглавие - "Препоръчайте сервиз за диагностика" - примерно!
    Ние тук освен, че се бъзикаме и помагаме. И не случайно те пращам при Бобо. И на не му правя реклама, нито му се мазня, щот когато требе си се псуваме, ама не тук де. Мога да те пратя и в друг сервиз, не от клубните. Ако искаш - на ЛС, за да не кажеш пак, че е реклама. Но от това, което чета май не са ти направили качествено диагностиката.
    Тук бях написал глупост поради забрава - отдавна беше
    Last edited by NightRider; 18-02-2012 at 20:42.

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    За да ти играе искрата и CO-то следователно имаш проблем или в запалването или в работата на някой цилиндър.

    В същност не се разбира много, на всички цилиндри ли цапа свещите еднакво? Мерихте ли бобината? Пробвахте ли с друга?

    Имах същия проблем с на жената с GSI-то. Като я смачках чак пушеше черно отзад. Дюзи ли не чистих, свещи сменях, какво ли не мерих, на края случайно заредих от бензина който тя зарежда на алфата и алфата взе да пуши черно сутрин.

    Смених бензиностанцията и всичко си дойде на мястото. Горивото беше ЕКО95 Плюс.

    Та може да звучи тъпо, но и аз така гледах на края тъпо, та за това обърни внимание и на това все пак.
    Last edited by oem; 17-02-2012 at 09:29.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Ами... белезите на разпределителните валове са ок, като положението на коляновият, съм го "засичал" спрямо тях по старият изпитан начин с отверката на първи цилиндър, като дори да има някаква неточност то тя е много малка. Шпонките горе на разпределителни валове незнам дали имат проблем, но като цяло не мисля, че проблема е "железарски", според мен или е датчик колянов вал или лоша връзка някаде, по-вероятно по веригата към комутатора и бобината, но това са догадки, които ще отпаднат при първото леко затопляне, когато ще проверя, абсолютно всяка връзка между куплунга на ЕКУ-то и компонентите на инжекциона...
    Мисля, че правилно си се ориентирал към датчика на коляновия вал. Напълно възможно е заради него да "плава" моментът на запалване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Момента на запалване може да плава от още поне 10 неща на първо четене за които се сещам. Но от датчика ако е не само ще плава ами и ще прекъсва. Но това лесно се вижда на осцилоскоп дали е датчика. С двуканален осцилоскоп се пуска синхронизация между колянов вал и първичната на бобината и ще си се види моментално.

    Според мен проблема не е в датчика.

    Мотора има ли стабилен празен ход?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да, кажи всички свещи ли цапа.
    точка

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Датчикът може да има нарушена изолация и екранировката му да е аут. Детонационен датчик (не помня, ма май има) би създавал също проблеми и много хора го пропускат

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Детонационен датчик в ниски обороти и празен ход е в режим на отворен кръг. Демек не се взима предвид.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Здрасти колега Дафюз, само да те попитам, и стара ти дедра, от която си взел ЕКУ за проба, и тя ли е била на газ? Питам защото имах същите проблеми с 2,0 16 турбо и понасъбрах бая опит. Отговори на въпроса ми и ще опитам да помогна.

    Лек и успешен ден

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ъъъъъ, къде пише че колата работи на газ? Май няма газ, а само е ходил на газанализ.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •