Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Скърцане

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Щом се е разскърцал, вероятно е тръгнал да заминава и най-добре е да се смени. Но докато настъпи моментът на смяната, смазването по способа със спринцовката е по-добро от това нищо да не се предприеме.

    А бяха времена, когато шарнирите имаха гресьорки....
    Last edited by ecotronic; 16-02-2012 at 20:15.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Щом се е разскърцал, вероятно е тръгнал да заминава и най-добре е да се смени. Но докато настъпи моментът на смяната, смазването по способа със спринцовката е по-добро от това нищо да не се предприеме.

    А бяха времена, когато шарнирите имаха гресьорки....
    Точно така е,да се използва максимално останалия ресурс.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18

    Default

    Хаха.Имахме Трабант 17 г. и той имаше гресьорки

  4. #19

    Default

    Оказа се горен шарнир,но не е разбит,а явно се е позаледил и намокрил повечко.Даже днес спря да скърца,но ако пак се разскърца ще търсим начин за смазване.Това бяха думите на човека от сервиза.

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    Оказа се горен шарнир,но не е разбит,а явно се е позаледил и намокрил повечко.Даже днес спря да скърца,но ако пак се разскърца ще търсим начин за смазване.Това бяха думите на човека от сервиза.
    Човекът от сервиза дали се е сетил, че за да скърца, много вероятна причина е недоброто смазване. А и той е допуснал, че е проникнала вода, лед, кал..... Това нормално ли е според него?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Моята кола я купих с такова влудяващо скърцане в студа. Още на следващия ден я закарах в сервиза, преди да пиша дори и ми свалиха целия носач и го смазаха. Доколото си спомням не беше скъпо и до сега не скърца.
    Сега ако се случи обаче , не знам дали бих я закарал. По-скоро ще пробвам със спрей. Така или иначе инвестицията не е висока и си струва да се опита
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  7. #22

    Default

    И аз мисля да си взема един такъв спрей.Кажете нещо повече за този продукт.

  8. #23
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    И при мен ми скърца в студа при разтегляне-слизане от легнал полицай... Мисля ,че е от горните носачи отпред. Качете някаква снимка на този спрей и къде да се пръска.....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  9. #24

    Default

    Спрея е мое откритие-още е тиха,бях писал в друга тема
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25

    Default

    И аз я напръсках,спря да скърца

  11. #26

    Default

    Ще напиша пак как го постигнах-вдигнах колата с крика да увисне колелото,после пръсках със спрея тампоните на горния носач(моите са гумени),после пуснах колата,хванах я за калника и я движех нагоре- надолу известно време,да проникне спрея.Вчера карах по едни замръзнали ледове и коловози,въобще не скърца,може би минаха няколко месеца от както я напръсках.Трябва да е суха,защото водата ще отблъсне смазката.
    Спрея е HНS 2000 Click image for larger version. 

Name:	wurth-hhs-2000-high-performance-synthetic-spray-grease-500ml-IMG19956.jpg 
Views:	50 
Size:	57.2 KB 
ID:	89015 Когато се пръска е много рядък,като вода,от въздуха става много гъст и лепкав,тези му качества осигуряват добро проникаване и добро смазване после,с него си смазвам периодично и ролките на пистовия ремък и други неща,не поврежда пластмасата по мои наблюдения.Смазването го направих два пъти през няколо дни. Проста сметка-два носача по 90 лева или четири тампона по 20 лева,при положение ,че не са увредени необратимо -решението е перфектно-срещу един спрей и 10-15 мин като време
    Last edited by lordliness; 21-02-2012 at 00:07.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Спрея е HSS 2000 Click image for larger version. 

Name:	wurth-hhs-2000-high-performance-synthetic-spray-grease-500ml-IMG19956.jpg 
Views:	50 
Size:	57.2 KB 
ID:	89015 Когато се пръска е много рядък,като вода,от въздуха става много гъст и лепкав,тези му качества осигуряват добро проникаване и добро смазване после,с него си смазвам периодично и ролките на пистовия ремък и други неща,не поврежда пластмасата по мои наблюдения.
    Мерси мн за информацията, колега. Само да уточня спрея HSS 2000 ли е? Или просто си имал снимка на
    HHS 2000 .
    Благодаря!
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #28

    Default

    Да точно този е .
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Да точно този е .
    В смисъл - HHS или HSS
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  15. #30

    Default

    HHS
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •