Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Относно разход бензин и марка масло

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    само че руския бензин А92 сигурно по октаново число е по добър от нашия А 98 от време на време успявам да си налея по малко италиански бензин /от колите които вкарваме/ който предполагам е А95 ако не и А92 разликата в сравнение с нашите V Power и тем подобни е огромна нарочно съм пробвал карбураторен двигател при изкачване да включа 5 та още на 30-40 км/h и да натисна газта-абслоютно никакви детонаци за разлика от нашите горива

  2. #17
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Октаново число

    Оффф
    В Русия бензина дето го карат си е без разни добавки и миксове направо от цистерната.... Тука все ми се струва , че карам не на бензин ами на Редекс , Стп и спирт

    п.с.
    @Наско, сонда ще измъдрим от моргата
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  3. #18
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    в русия мерят като америка октана на кета в българия
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #19
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    я пак?
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  5. #20
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    а определяне на октановото число има два основни метода - изследователски и моторен (англ. research octane number - RON и motor octane number - MON). И при двата се използва специална октан-машина, разработена през 30-те години на XX в. Тя представлява едноцилиндров двигател с изменяема компресия. По изследователския метод октановото число (RON) се определя, като октан-машината работи с 600 оборота в минута, на впускателния клапан се поддържа температура от 120 градуса Фаренхайт (48,89 градуса Целзий) и запалването е с изпреварване 13 градуса. По моторния метод октан-машината лаботи с 900 оборота в минута, температурата на впускателния клапан е 300 градуса Фаренхайт (148,89 градуса Целзий) и моментът на подаване на искрата варира. В сравнение с моторния метод, изследователският системно завишава резултатта за октановото число, обикновено с 7-10 октана. Моторният метод обаче е по-близък до реалното поведение на двигателите и бензина, и в такъв смисъл е практически "по-важен". В производството и търговията на едро обикновено спесификациите на бензина включват изисквания към минималното октаново число и по двата метода, но в търговията на дребно се обявява само едно октаново число. В Европа (включително България) октановото число на бензина се обявява по изследователския метод (RON), но в други държави това не е така. Например в САЩ бензинът в търговската мрежа се маркира със средното октаново число по моторния и изследователския метод [(RON+MON)/2].
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #21

    Default

    а на мене двете ми ланчии вървят по-зле с 100 октанов от ОМВ от колкото с обикновен 95 пак от ОМВ.

    Ще пробвам и аз някой път либрата с 92, само незнам как ще ме изгледат на бензиностанцията

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •