Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Задните колела задържат

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default Задните колела задържат

    Здравейте,
    Търсих, но не намерих подобна тема и за това пускам нова.
    Проблема е следния: от близо две-три седмици без видима причина задните колела започват да задържат. Без да съм натискал спирачка или каквото и да е друго. Просто в един момент всичко е Ок и в следващия започват да задържат, понякога доста осезаемо и като спра джантите са доста нагряти. За информация - раздвижени са апаратите и е сменена течността лятото. Видях че пружината на кантара е счупена и я смених с надеждата, че нещата ще си дойдат на мястото, но уви... Тези дни мисля да сменя и кантара и да видя дали ще има подобрение. А ако няма?
    Ще се радвам за всякакви предложения...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    1. Супорти - виж дали не са с разбити вече отвори за водачите. Обикновенно се сменят водачи, но е много вероятно вече да е късно и дори с нови, пак да тропат доволно. Виж и дали няма предпоставки за блокиране на супорта върху водачите. Също виж здрави ли са гумените уплътнения на водачите.
    2. Апарати - възможно е да са клеясали буталцата на задните апарати, особенно ако има разкъсвания на гумените уплътнения на буталцата.
    3. Жилата на ръчната - възможно е и от лед и от боклуци в тях - ако са загубили прахозащитеността си - ще събират и боклуци и влагата и минусовите температури ще ги държат блокирани.

    АБС имаш ли ?
    Толкова на прима виста.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    43
    Posts
    1,018

    Default

    да добавя и маркучите
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    да добавя и маркучите
    Това с маркучите за мен лично е някак трудна работа (да се запушат де)...
    Щом ту отпускат ту затягат, нее запушване според мен!
    Следващия път като "затегнат" виж дали имаш луфт в лоста на ръчната... Като я дигнеш леко дали това става без усилие...
    Фури е идвал на помощ да ми носи маркуч защото на мен ми блокира предно ляво... В краина сметка се оказа ,че е запушена централата на АБС-а! Интересното е ,че системата съм я промивал преди да се запуши няколко пъти и въпреки това... запуши се...
    (като натискаш яко спирачката налягането си отива до апарата обаче като отпуснеш педала течноста не се връща в казанчето... Апарата е като заварен в тоя момент!!
    И сега пак се сещам да благодаря на Фури ,че доиде оная вечер

    Тък е темата ми за блокажа на предното... http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48999
    Last edited by mimouzunov; 13-02-2012 at 22:34.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    1. Супорти - виж дали не са с разбити вече отвори за водачите. Обикновенно се сменят водачи, но е много вероятно вече да е късно и дори с нови, пак да тропат доволно. Виж и дали няма предпоставки за блокиране на супорта върху водачите. Също виж здрави ли са гумените уплътнения на водачите.
    2. Апарати - възможно е да са клеясали буталцата на задните апарати, особенно ако има разкъсвания на гумените уплътнения на буталцата.
    3. Жилата на ръчната - възможно е и от лед и от боклуци в тях - ако са загубили прахозащитеността си - ще събират и боклуци и влагата и минусовите температури ще ги държат блокирани.

    АБС имаш ли ?
    Толкова на прима виста.
    1. Прегледано е всичко, няма разкъсвания на уплътнения, водачите нямат никакви луфтове.
    2. И там всичко е ОК, миналата година сменях целите апарати по тази причина и до есента всичко беше ОК, ще ги прегледам отново поне да отпадне като вариант.
    3. Едното жило е чисто ново, а другото си е старото, но
    пък в това време ръчната изобщо не я ползвам.
    С АБС е колата.
    А ако е някое от гореизброените неща, няма ли да си задържат постоянно? При мен проблема е, че в един момент колата си върви ОК и след малко започва това задържане, което след известно време както се е появило така и изчезва.
    Quote Originally Posted by pace View Post
    да добавя и маркучите
    Маркучите и те са сменени...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  6. #6
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    43
    Posts
    1,018

    Default

    [QUOTE=mimouzunov;1028808]Това с маркучите за мен лично е някак трудна работа (да се запушат де)...



    трудна,трудна,колко да е трудна
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Това с маркучите за мен лично е някак трудна работа (да се запушат де)...
    Щом ту отпускат ту затягат, нее запушване според мен!
    Следващия път като "затегнат" виж дали имаш луфт в лоста на ръчната... Като я дигнеш леко дали това става без усилие...
    Фури е идвал на помощ да ми носи маркуч защото на мен ми блокира предно ляво... В краина сметка се оказа ,че е запушена централата на АБС-а! Интересното е ,че системата съм я промивал преди да се запуши няколко пъти и въпреки това... запуши се...
    (като натискаш яко спирачката налягането си отива до апарата обаче като отпуснеш педала течноста не се връща в казанчето... Апарата е като заварен в тоя момент!!
    И сега пак се сещам да благодаря на Фури ,че доиде оная вечер

    Тък е темата ми за блокажа на предното... http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48999
    Ами да ти кажа не я ползвам ръчната в това време и нямам наблюдения за луфт, но утре ще го проверя.
    Ще прегледам и за АБС централата, но пак казвам че при мен затягат без да съм натискал спирачка... Не знам защо все ми се върти около този прословут кантар, защото затягат и двете колела едновременно.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by lan View Post
    Ами да ти кажа не я ползвам ръчната в това време и нямам наблюдения за луфт, но утре ще го проверя.
    Ще прегледам и за АБС централата, но пак казвам че при мен затягат без да съм натискал спирачка... Не знам защо все ми се върти около този прословут кантар, защото затягат и двете колела едновременно.
    Може и кантара да е, ако е клеясал... щом пружината е била скъсана, явно доста време не е бил оперативен.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    [QUOTE=pace;1028836]
    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Това с маркучите за мен лично е някак трудна работа (да се запушат де)...



    трудна,трудна,колко да е трудна
    Съдя по моята... От най-старите е, разглобявал съм по спирачната система всичко и несъм видял и помен от запушване някъде (освен абс-а)... Може и просто да са я обслужвали добре преди...
    Все пак за да задържат задните и двете аз си мисля ,че нещо пречи на течността да се връща след като се отпусне педала (проблем като при мен с предното).. Запушване на маркуч може и да има но тук говорим и за двете колела и затова си мисля ,че нее маркуч!! Или онова чудо което следи колко е натоварена задницата или като при мен абс "централата"...

    Сега прочетох нещо... Спирачките затягали още преди да се натисне педала!? Да не се окаже в един момент ,че спирачната помпа не се разтоварва така да се каже... В смисъл да не се връщат буталцата и до краи! В този случаи пак може да задържат колелата... Трябва да се провери и лостовата система на педала да не задържа леко в натиснато положение!!
    Last edited by mimouzunov; 14-02-2012 at 09:36.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #10
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    [QUOTE=mimouzunov;1028982]
    Quote Originally Posted by pace View Post

    Съдя по моята... От най-старите е, разглобявал съм по спирачната система всичко и несъм видял и помен от запушване някъде (освен абс-а)... Може и просто да са я обслужвали добре преди...
    Все пак за да задържат задните и двете аз си мисля ,че нещо пречи на течността да се връща след като се отпусне педала (проблем като при мен с предното).. Запушване на маркуч може и да има но тук говорим и за двете колела и затова си мисля ,че нее маркуч!! Или онова чудо което следи колко е натоварена задницата или като при мен абс "централата"...

    Сега прочетох нещо... Спирачките затягали още преди да се натисне педала!? Да не се окаже в един момент ,че спирачната помпа не се разтоварва така да се каже... В смисъл да не се връщат буталцата и до краи! В този случаи пак може да задържат колелата... Трябва да се провери и лостовата система на педала да не задържа леко в натиснато положение!!
    Ако е от помпата че не се рартоварва по една или друга причина задържат предните точила а не задните
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #11
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    [QUOTE=nicola 59;1029268]
    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post

    Ако е от помпата че не се рартоварва по една или друга причина задържат предните точила а не задните
    Задните колела кога почват да спират при натискане на педала тогава?! При мен когато колата е на крик задните сработват при съвсем леко усилие на педала (доста преди да сработи стоп машинката)!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    [QUOTE=mimouzunov;1029668]
    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post

    Задните колела кога почват да спират при натискане на педала тогава?! При мен когато колата е на крик задните сработват при съвсем леко усилие на педала (доста преди да сработи стоп машинката)!
    Стоп машинката си има и тя регулация.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    [QUOTE=Furious 155;1029671]
    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Стоп машинката си има и тя регулация.
    Затова съм пояснил ,че като я вдигна задницата на крик и натисна леко спирачката, колелата почват да задържат още преди да е сработила машинката.. Ако съм в движение с това натискане колата не спира грам принципно ,но... на крик се усеща затормозяване..
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А какво стана с колегата lan - има ли напредък?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    [QUOTE=mimouzunov;1029758]
    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post

    Затова съм пояснил ,че като я вдигна задницата на крик и натисна леко спирачката, колелата почват да задържат още преди да е сработила машинката.. Ако съм в движение с това натискане колата не спира грам принципно ,но... на крик се усеща затормозяване..
    Не трябва да е така всяка нормална кола при лек допир на педала първо трябва да задеиства предните точила и при по голям натиск задните ,ако при тебе е обратно значи има нещо което не е в ред и подобно поведение ще задеиства АБС а заради задните точила и колата няма да спира ефективно.
    На времето на бегачките за писта махахме кантара и извеждахме едно кранче вътре до ръчната спирачка ,за да може да се регулира ръчно спирачното съотношение между двата моста зависимост от трасето ма винаги преимуществото е в интерес на предните гуми ,защото бегачките нямат АБС и при положение че задните гуми са на равно или превъзхождат предните по спирачна сила то колата се завърта защото се получава ефект все едно и дърпаш ръчната и колата е нестабилна на пистата.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •