Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: Избор на акумулатор

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Колеги понеже сте отворили темата.... на 156 2,4 жтд кой модел от коя марка става точно, така че да не упира в маркуча на интеркулера и да стане във ваничката и да има ампеража който препоръчва АР?

  2. #17
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Аз пък се загледах в една Искра 62Ах за 107лв.55Ах е 96лв.Сега съм с 55Ах обаче и реших да слага по-голям.Някакви мнения за Искра-та?ISKRA ENERGY се води модела...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by akirilov View Post
    Колеги понеже сте отворили темата.... на 156 2,4 жтд кой модел от коя марка става точно, така че да не упира в маркуча на интеркулера и да стане във ваничката и да има ампеража който препоръчва АР?
    На каква то и марка да се спреш виж какво им пише в каталога и какво препоръчват за твойта кола.На Фиам моя акумулатор е усилен и обслужваем червен на цвят цената му беше около 180-190 лв.Впечатлението ми е че се препоръчват акумулатори с по висок ампераж от тези които дават оригинално за колата когато е произведена.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  4. #19
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by StanG View Post
    Аз пък се загледах в една Искра 62Ах за 107лв.55Ах е 96лв.Сега съм с 55Ах обаче и реших да слага по-голям.Някакви мнения за Искра-та?ISKRA ENERGY се води модела...
    Знае ли човек, ако те изкара 3 години, ще си с 32 лв/год за акумулатор, ако вземеш някой за 160 лв и изкара 5 години, пак ще си с 32 лв/год, но по-дълго време в зоната на гаранционното обслужване
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #20

    Default

    Аз съм много доволен от ФИАММ, за 2 години ВИНАГИ съм палил дори и при -24. 74 ампера. и цената си е супер (към 130лв ми са въртят в главата, че го взех с отстъпка). Приятели с бош за сумати пари не можаха да запалят.

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  6. #21
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Burkan View Post
    Аз съм много доволен от ФИАММ, за 2 години ВИНАГИ съм палил дори и при -24. 74 ампера. и цената си е супер (към 130лв ми са въртят в главата, че го взех с отстъпка). Приятели с бош за сумати пари не можаха да запалят.
    Какво по-добро от 130 лв за 74 амперчаса, но ми се струва мн ниска тая цена. Ако има на тая цена-никакво чудене
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Знае ли човек, ако те изкара 3 години, ще си с 32 лв/год за акумулатор, ако вземеш някой за 160 лв и изкара 5 години, пак ще си с 32 лв/год, но по-дълго време в зоната на гаранционното обслужване
    Не е точно така сметката.Този дето изкарва по малко и параметрите които трябва да държи са му занижени в по големия период на експлоатация.Особено за дизела е много важно да има добър пусков ток.Товари цялата исталация когато недостига тока и започват проблемите.От 20 г. карам предимно дизели и това е едно от най важните неща за дизеловия двигател както и маслото.Това са неща с които не се прави компромис.Колкото пъти съм решил да спестя съм се наигравал.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  8. #23
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Акумулатора ми е доволно стар Ексайд с логото Алфа Ромео - 12г и тази зима взе да се предава. В големите студове върти много мудно, а и ми изчезнаха показанията на временния километраж 2-3 пъти. Дайте съвет за нов акумулатор. Знам, че трябва да е мнимум 50а/ч. Спрял съм се на Ексайд (фенщина и ниска цена), Банер и Молл М3, евентуално АЦ Делко и Варта. Дайте мнения. Колата е 1,8ТС от подписа.
    Ми колега ти си си го написал сам отговора според мен "Ексайд с логото Алфа Ромео - 12г " .... и моя си е още оригиналния от 3 години е на заминаване ама държи.... без да се замислям бих си взел EXIDE
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  9. #24
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Не е точно така сметката.Този дето изкарва по малко и параметрите които трябва да държи са му занижени в по големия период на експлоатация.
    Говорим за равни показатели, но при различно реномирани производители, оттам да е разлика в цената.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    На каква то и марка да се спреш виж какво им пише в каталога и какво препоръчват за твойта кола.На Фиам моя акумулатор е усилен и обслужваем червен на цвят цената му беше около 180-190 лв.Впечатлението ми е че се препоръчват акумулатори с по висок ампераж от тези които дават оригинално за колата когато е произведена.
    Височината на акумулатора на 156 2.4 жтд е от голямо значение, защото после се протрива маркуча на интеркулера и ще има рев. Та тази кола си има точно определен размер акумулатор - някой знае ли го?

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Аз купих Exide преди година и кусур и за сега е 6. Никакви проблеми и в най-големите студове.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Ами да споделя и моя опит - началото на ноември сменях акумулатор. Пърчоначално бях се насочил към Exide, Мишо (136) обаче ми препоръча Fiamm, че с него се разбирахме за едни джанти по същото време, но в крайна сметка взех някаква немска марка която не бях чувал преди - Berga Batterien, просто защото беше с 40м гаранция (за Fiamm ми даваха 24м). Реших, че за 40м сигурна експлоатация си струва парите - беше на малко по-ниска цена от повечето 7х Ah - пък отгоре колкото изкара - бонус.

    До момента нямам проблеми, въпреки че колата я карам всеки делничен ден от тогава - фарове, климатик, радио и тнт. Веднъж бях влязъл в някаква дупка на един паркинг, отдолу сняг, лед, бордюр имаше някъде под снега... и 3 пъти ми гасна колата преди да изляза (на сняг нямах много опит до тази зима) и си запали и 4тия път без грижи. Давах и ток на един познат в големите студове преди 2 седмици.

    Акумулатора, както почти всички нови е необслужваем, поне на думи, иначе си има под лепенките или под някакъв капак отвори за доливане, просто докато е в гаранция не мисля да го пипам - ако му стане нещо викам хората на място, това им е работата.

  13. #28
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by akirilov View Post
    Височината на акумулатора на 156 2.4 жтд е от голямо значение, защото после се протрива маркуча на интеркулера и ще има рев. Та тази кола си има точно определен размер акумулатор - някой знае ли го?
    Това е твоят акумулатор . Така изглежда.
    По- нисък е от другите и е с 40 месеца гаранция.
    Марката "BERGA" не е много позната у нас, но не е лоша. Слагат се фабрично в BMW.
    "Exide" също имат на такава височина акумулатор. Знам каква е ситуацията при 156 . Потърси в нета инфо за магазини, където се предлагат.
    Last edited by bager; 14-02-2012 at 13:02.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  14. #29
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Тва е щот немаш компресия
    Ей, верно бе. И аз да не се сетя. Нали паля кат махам по една свещ та да върти по-лесно

  15. #30
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Извинявам се, че използвам темата на колегата ама да питам ..????? Какъв ампераж дават по каталог за 156 - 1.8 TS 144 к.с. Благодаря Ви предварително...
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •