Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Избор на акумулатор

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default Избор на акумулатор

    Акумулатора ми е доволно стар Ексайд с логото Алфа Ромео - 12г и тази зима взе да се предава. В големите студове върти много мудно, а и ми изчезнаха показанията на временния километраж 2-3 пъти. Дайте съвет за нов акумулатор. Знам, че трябва да е мнимум 50а/ч. Спрял съм се на Ексайд (фенщина и ниска цена), Банер и Молл М3, евентуално АЦ Делко и Варта. Дайте мнения. Колата е 1,8ТС от подписа.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  2. #2
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    ... Спрял съм се на Ексайд (фенщина и ниска цена), Банер и Молл М3, евентуално АЦ Делко и Варта. Дайте мнения. Колата е 1,8ТС от подписа.
    Вземаш от който ти предложи най-добра цена. Не знам защо си мисля, че ще е Банер. Питай на място, нерядко на място ще те зарадват с по-добра цена от обявената в сайта
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  3. #3
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    аз си взех банер
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  4. #4
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default

    колега, аз паля 1,9 jtd с ац делко...при минус 25 градуса...

  5. #5
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by georgi_pg View Post
    колега, аз паля 1,9 jtd с ац делко...при минус 25 градуса...
    Не е лошо ац делко-то, но си е тояга, сравнено с банер-а, а банера не е лош избор и май е около цената на монбат, поне с моя банер беше така.
    Да не стане грешка, алафата ми е с бош, но тя е дизел, а при дизела няма място за половинчати мерки, трябва си мощ.
    Иначе за 1.8 мисля, че няма да е зле да е 55 амперчаса акумулатора, не знам защо ми се виждат малко 50 а/ч.
    Last edited by Liminat; 13-02-2012 at 22:17.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  6. #6
    алфаманяк Член на клуба Rado145QV's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    406

    Default

    колега от 4г слагам само ФИААМ никои не се е оплакал и цената им е добра.Официален вносител им е КОСЕР.там е на наи добра цена
    SPRINTAUTO service
    0893277773

  7. #7
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Не е лошо ац делко-то, но си е тояга, сравнено с банер-а, а банера не е лош избор и май е около цената на монбат, поне с моя банер беше така.
    Да не стане грешка, алафата ми е с бош, но тя е дизел, а при дизела няма място за половинчати мерки, трябва си мощ.
    Иначе за 1.8 мисля, че няма да е зле да е 55 амперчаса акумулатора, не знам защо ми се виждат малко 50 а/ч.
    Колега, с този пост направо изби рибата. Проблема не е как ще сравняваш ац-делко с баннер, защото баннера си е "тояга" в сравнение с ац-то. Задай си въпроса защо на бош акумулаторите в последно време със този силен стартов ток "раждат" преди да им изтече гаранцията? Аз опита го имам от опит със един с5 силвър.
    п.с. А, за колегата, който пита ще дам +1 за Фиам.
    Last edited by melenikos; 14-02-2012 at 00:23.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  8. #8

    Default

    Banner
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Аз съм с HUNGEL които е турски от 2 години....прехвърлям го от кола на кола. 75 ампера е и си върти доста здраво даже и на -20 ..-25. Според мене неможе да се сравнява с ВАРТА И БОШ ,но за турски акумолатор за 120 лв се представя много добре .Ако решиш да си вземеш БОШ или ВАРТА и ако не си решил да махаш колата скоро те съветвам да си вземеш от Silver серията на посочените марки.Верно че са цифра,но ако нямаш проблеми с токовете(утечки,консумация при покой) ще си адски доволен години наред.Не напразно ги ползват за първоначално вграждане на някои марки,но все пак всеки се простира според килимчето си.....а моето е колкото това пред входната врата :P
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  10. #10

    Default

    Ац Делкото е тояга,на мен ми изтече гаранцията и точно месец и половина след това беше за коша.Имаше по едно време едни акумулатори Топла Сръбски много доволен бях.Монбата също е трагедия смениха ми 3 акумулатора по гаранция.Оригиналния на Гранде Пунтото ми замина точно след гаранцията на колата 2г.На Сузуки Суифта на 5тата година издаде фронта и сега е с Магнети Марели 2 ра година и няма забележки.На 156 си сложих Фиам и си мисля че е супер.Пали на тези температури от раз.Това е моя опит и лично мнение.За цена и качесто Фиама е ...... супер.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Ац Делкото е тояга,на мен ми изтече гаранцията и точно месец и половина след това беше за коша.Имаше по едно време едни акумулатори Топла Сръбски много доволен бях.Монбата също е трагедия смениха ми 3 акумулатора по гаранция.Оригиналния на Гранде Пунтото ми замина точно след гаранцията на колата 2г.На Сузуки Суифта на 5тата година издаде фронта и сега е с Магнети Марели 2 ра година и няма забележки.На 156 си сложих Фиам и си мисля че е супер.Пали на тези температури от раз.Това е моя опит и лично мнение.За цена и качесто Фиама е ...... супер.
    147 1.6/120 - FIAM 58A/h, произведен за FIAT (оригинално влагане) - върти стартера все едно, че го развърта за излитане. Купен е в Италия

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    147 1.6/120 - FIAM 58A/h, произведен за FIAT (оригинално влагане) - върти стартера все едно, че го развърта за излитане. Купен е в Италия
    Тва е щот немаш компресия
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13

    Default

    при всички случаи търси акумулатор с три годишна гаранция - варта ,бош, берга.....
    147 JTD

  14. #14
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by melenikos View Post
    Колега, с този пост направо изби рибата. Проблема не е как ще сравняваш ац-делко с баннер, защото баннера си е "тояга" в сравнение с ац-то.
    Не съм тук, за да променям мнения, всеки знае ... мене си. За ац делко, "тояга" в смисъл по-високата цена, като акумулатори са доста добри, но напоследък са малко хората, които карат една кола повече от 3-4 години, защо му е на човек да се набутва с нещо, което при продажба отива подарък?
    Нямам представа на каква цена е FIAAM, на равна/близка цена с баннер може би щях да го предпочета, но за тоя род автомобили и недоказано по-добри качества на каквото и да било в никой случай не давам и 20 лв отгоре.
    Боша не съм го избирал аз, на колата си беше. Не бих го препоръчал пред ац делко. Какво лошо да кажа за ац делко, като взех един за 30 лв, беше на повече от 2-3 години, с недобър външен вид, но ме кара 2 години, мои близки си купиха нов ац делко, месец-два след като прескочи гаранционния срок издаде багажа и го смениха с ексайд, примери много... И натрупани за повече от 23 години
    Last edited by Liminat; 14-02-2012 at 08:57.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Rado145QV View Post
    колега от 4г слагам само ФИААМ никои не се е оплакал и цената им е добра.Официален вносител им е КОСЕР.там е на наи добра цена
    Аз също залагам на FIAAM доста добро качество за цената си...
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •