Здравейте колеги,

аз започнах да прекалявам с моите питания и някой може да кажа - ми иди да ти я погледнат някъде тая кола бе!

Ами ходя - ама без реален резултат и затова се консултирам тук за да очаквам какво ще се счупи реално

Та така, този път въпроса ми е следния:

Появи ми се един много особен шум в движение, нещо като "тък-тък-тък" който се забързва с увеличаване на скоростта.
Чува се отпред, отдясно, определено отдясно....
Най много се чува на трета и на четвърта предавка, при 60-70км в час. Реално шума го има под товар - като е подадена много леко газ - т.е. колкото да се поддържа скоростта - го няма. Появява се при подаване на газ или при пълно отнемане на газ. Най силно се чува при рязко подаване на газ и с вдигането на оборотите се забързва, но и утихва. На пета не се чува. На първа - също. На втора ми се струва че го чувам само ако подам рязко газ при движение с моторна спирачка.

Интересното е че ми се появи за пръв път преди месец - пътувах на извънградско, след 30-40 км и няколко спирания изчезна и цял месец не го е имало. Мислех че е било нещо закачено я за полуоска, я някъде другаде.
Днес се появи отново - а съм минал към 1000км от тогава.

Външното каре е ок, или поне така си мисля - нямам никакъв шум при маневриране или завой с пълно навит волан.

Както съм писал в другата си тема - имам едно специфично носене на предницата, което се появи по едно и също време с този звук. Имам чувството че има връзка, но може и просто съвпадение да е.

Визуалния оглед не показва нищо нехарактерно - омаслявания, течове, външни тела закачени по окачването и т.н

Вчера го нямаше, със сигурност. Карал съм колата 20-30км. Преспа си в гаража снощи и тази сутрин го има...

Сега ще видя по късно днес дали ще го има шума - предния път изчезна след няколко тръгвания и спирания и маневри.

Мисля си че може би е вътрешно каре или недай си боже нещо в кутията/диференциала. Не е по работата на двигателя - на място с натиснат или пуснат съединител го няма.