Results 1 to 15 of 15

Thread: Алфа 146 1.6 Боксер - не превърта двигателя?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Question Алфа 146 1.6 Боксер - не превърта двигателя?

    Здравейте,

    Онзи ден сменях воден радиатор и операцията мина успешно - палих и гасих колата няколко пъти, после доста време си бръмчах намясто докато се обезвъдуши - никакъв проблем.

    Вчера се опитвам да запаля - и нищо! Чува се стартера как шраква да и излиза за да завърти двигателя а той въобще не мръдва. Ток имаше достатъчно. Пробвахме на бутане - когато отпусна съединителя на втора, колата забива все е едно удрям спирачки - обаче идва някъде откъм двигателя. Интересното е, че по същия начин - на скорост и бутане обаче назад - двигателя превърта. Напред обаче - не ще.

    Имам съмнения - или за блокирал двигателя - обаче пък назад също не би трябвало да върти, или че стартера не се е прибрал и е зацепил с двигателя?

    Някой да има идея или да се е сблъсквал с подобна ситуация и как се оправяме с положението?

    Благодаря предварително за всички мнения/съвети

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Вдигни си колата от едната страна, удари 5-та и върти гумата все едно колата върви напред, ако спре някъде сваляй глава а може и 2.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default

    Колега, благодаря за съвета - днес пробвах - превъртя колелото. Усещаше се напрежението когато се превъртат буталата, но в общи линии смятам, че си се въртя нормално. Изтеглиха ме днес до сервиза и ще видим окончателната диагноза, но ми се ще да вярвам че няма да е двигател, че ще е тежко там положението.

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by blackcodda View Post
    Колега, благодаря за съвета - днес пробвах - превъртя колелото. Усещаше се напрежението когато се превъртат буталата, но в общи линии смятам, че си се въртя нормално. Изтеглиха ме днес до сервиза и ще видим окончателната диагноза, но ми се ще да вярвам че няма да е двигател, че ще е тежко там положението.
    За да направиш 360° на разпределителните валове трябва да превъртиш колелото няколко пъти, тогава е сигурно, че няма засечка с клапани. Върти се трудно заради компресията, но като опира клапан в буталото направо спира т.е. не може да се обърка едното с другото.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 26-02-2019 at 01:06.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Развийте свещите и опитайте пак дали вьрти. Моя боксер направи сьщият "номер". Пьлнеше 3 цилиндьр с охладителна течност. Грешка е било да опитвате с дьрпане.
    +1, ако е от това вече си имаш крива биела.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default

    Да, превъртях колелото поне 6-7 пъти, така че не ще да е било оттам проблем. И най-странното - звънят ми от сервиза вчера - 1ви път - нищо ти няма на колата - пали без проблем. Направо подивях - викам им добре, тогава сменете вече водата с антифриз (оставих новия радиатор с вода за 1-2 дена, да се изплакне тинята по системата). И второ позвъняване - колега, тя е смесила водата и маслото - отидох - гледам вътре боза... И сега работата отиде на упражнения с главите, сметката стана почти толкова, че се чудя накъде да хващам оттук нататък...

    Някой съвети за читав сервиз за главите?.... И дали въобще да се занимавам?

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    А от къде си колега?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    като свалиш главите ще се види какво има за правене. иначе глави оборудвани са по 30лв бройката.
    точка

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default

    София, в Овча купел 1 ми е колата..

    ---------- Post added at 10:05 ---------- Previous post was at 10:03 ----------

    Сори за въпроса - имаш предвид, че бих могъл да си спестя грижи, ако взема две глави и направо сменя старите и забравя за проблема?

    ...Твърде хубаво ми звучи, за да е истина?

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    В кв. "Хладилника" зад спирката на рейсовете в посока към зоопарка имаше добър сервиз за глави. Надявам се все още да го има.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    що 2. ако е за ремонт една, само една ще вземеш. проверяваш я дали е крива предварително /тия глави са къси и не са предразположени към това/ проверяваш кой от 2-та вала е по-добре, проверяваш и повдигачите /те са по 10лв броя нови/, 2 нови гарнитурки към блока за всеки случай и 1 гарнитура капак . това ти е евтиния вариант. нямаш шлайфане, нямаш нови клапани, нямаш напасване, нямаш водачи. даже няма значение лява или дясна глава ще вземеш -въртят се.
    това ако нямаш друго за ремонт.
    точка

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default

    Колега, ако си го правил това някъде - можеш ли да ме ориентираш при кой - аз самия не съм чак толкова специалист, за да го направя това сам, но звучи интиргуващо на фона на около 800-900 лв., които се очертава в другия случай. От тия пари, 400 лв. са ми обявили само за труд и изваждане на двигателя.

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не съм го правил, а и дано не ми се налага, но това са цените. в софия има майстори, но тия които си намерил не са твоите. двигател не се сваля.
    махат се
    -бронята, маската и гредичката
    -водния радиатор
    от там вече си при двигателя. свалят се
    -всмукателния колектор
    -изпускателния колектор
    -ремъците

    от там вече без проблем могат да се свалят главите и картера и веднага ще се види какви са пораженията. ти щом си свалил водния радиатор ще можеш и главите да си свалиш. монтирането също не е трудно. трябват ти нови гарнитури и динамометричен ключ за стягането. зацепването е по белези и е елементарно. вече ако има поражения по бутала и биели става сложно, но не знам какви са тия цени които ви обявяват. палещ и вървящ 1,6 се намира за 200-300лв.
    точка

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default

    Много съм задължен колега

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •