Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 50 of 50

Thread: Притискател-маховик за 1.9JTD

  1. #46
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    И от мен: нов съединител комплект ,маховика си е от колата (стария) ,сменям качвам се тръгвам и всичко спи !
    Няма такива щуротии като напасвания,улягане и тн.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  2. #47
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    Маховика го взех от Варна. Автоморга чрез много добър приятел.
    ОК, моето опасение беше да не би майстора да ти го е продал......
    Както и да е, квото и да ти кажем така от разстояние само може да гадаем и по този начин само ще се притесняваш излишно.....

    Тъй като едната помпа струва около 100лв а другата 30-40лв. + труд си е грубо 200лв.
    Моя съвет е да се консултираш и с друг майстор, преди да купуваш квото и да е и да наливаш още пари......
    На скоро имаш подобна тема, там на колегата му смениха 2-те здрави помпи, имаше и разни волни програми и побългаряване и на края излезе съвсем друго....
    Поздрави!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #48
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Ето тук има снимка на маховика, ако ти е от помощ, че не мога да ги кача пак

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Примен е нов съединител + стария маховик - смяна при Бобо и всичко е тип топ от самото изкарване от сервиза. И според мен се консултирай с друг майстор...

  5. #50
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Здравейте аз съм новия собственик на въпросната алфа. При оглед в сервиз вентура преди покупката майсторите бяха сигурни, че проблема е в тампон на помпата на съединителя. След смяна на двете "помпи" на съединителя проблема остана, с времето усетих, че на 5та като смачкам газта и съединителя приплъзва. В събота свалихме кутията във Варна. Съединителя вътре почти нов, няма следи от износване Валео с дата на производство 2011г. Видяхме се в чудо. Хидравликата натиска вилката до край а съединителя на отделя и полуоската се върти трудно. Сложихме нов съединител подсилен Валео 821325 и взе че отдели нормално. Вътре на корпуса на кутията имаше следи от триене. Събрахме кутията с новия съединител, отделя нормално по средата на хода на педала, скоростите се включват нормално, но преплъзването остана, на 5та като натисна яко газта. Освен това разбрахме от къде са следите от триене по корпуса на кутията, като натисна съединителя докрай и се чува да стърже. Явно маховика наистина е ялов. Сега имам един почти нов съединител комплект и една алфа дето боксува ама не с гумите.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •