Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50

Thread: Притискател-маховик за 1.9JTD

  1. #31
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    ХАХАХАХА разплака ма нидеи! ти какво предлагаш да купим твоя за 500лв . Носим отговорност за постъпките си даваме гаранций и приемаме рекламаций ! ако се поставиш на мястото на клиента 5лв или 500 и гаранция че и в двата случая ще изкара едни и същи километри без да има проблеми
    поздрави
    Така съм съгласен, когато и 2-те страни знаят за какво става въпрос и са съгласни с условията.....
    Лошото е, че свестните се броят на пръсти и по тази причина трудно се намират такива като вас.....

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    Отговарям на всички:
    1. Маховика е от 2.4 JTD Alfa 156.
    2. Съединителя е комплект Валео (чисто нов).
    3. Сменена е спирачна течност и масло на скоростите(ТУТЕЛА)
    4. Не тресе на място.
    5. Вече не приплъзва.(от днес)
    6. Ремонта е извършен безупречно (спрете с нападките, моля!)
    7. Явно проблема е в някоя от помпите(ще се разбере след интервенция, но и това е догатка)

    Въпрос към всички:
    Каква е разликата между маховика на 1.9 и 2.4?

    Малко по-високо означава точно малко по-високо, а не 2-3мм, разликата е под 1мм!

    Не превръщайте темата говорилня, моля! Бъдете коректни.

    Нощен: Виж ми подписа!? (там пише какъв автомобил притежавам)

    Благодаря на всички за съжденията, надявам се не съм подвел никой с неточна информация. Форумът е място за обмяна на информация и опит все пак.
    Може и да не е такъв за какъвто са ти го продали!
    Защото не би трябвало да има разлика!
    Дано майстора да си оправи грешката, ако тя естествено е в него де......
    А махов от къде го купи?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  2. #32
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Я майсторът да ти настрои малко жилата

  3. #33
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    най бързо уляга като закачиш да дърпаш кола която е на скорост

  4. #34
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Колега, аз като сменях маховик на старата 2.4 JTD `98 год., този който купих чисто нов на вид беше малко по-различен от оригиналния, т.е. заменяше го и като номер, но си стана без никакъв проблем.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  5. #35
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    най бързо уляга като закачиш да дърпаш кола която е на скорост
    И се скапва феродовия. Па и се загубва така смисъла от евтиния маховик, като трябва да смениш наново съединител

  6. #36

    Wink

    Така!
    Проблема беше видян, замерен и установен.
    Стария маховик е идентичен с сложения в момента(измерената разлика е 0,08мм в полза на "новия"), трудното включване на предавките идва от една от помпите на съединителя(все още не знаем коя).
    Всъщост, при улягане(поизтриване) на феродовия диск нещата си идват на мястото. Въпрос на време е да се разбере, но за сега нямам никакво намерение да сменям каквото и да било. Сигурен съм, че при смяна на помпите нещата ще заспят!

    Трябва да знаете следното:
    При закупуването на съединител комплект е по-добре да се купува в комплект с маховик, иначе е твърде възможно да включва по-трудно в началото предавките(с лек напън). Имайте предвид, че на стари части "улягането" е различно и поставянето на нови такива води до "напасване".
    Според мен една част(особено механична) е много по-рентабилно да се използва до край(не до счупване, но поне до разбиване) за да се подмени с нова, иначе ставаме прахосници на ценни ресурси и време.

    Успех на всички!
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  7. #37
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    Така!
    Проблема беше видян, замерен и установен.
    Стария маховик е идентичен с сложения в момента(измерената разлика е 0,08мм в полза на "новия"), трудното включване на предавките идва от една от помпите на съединителя(все още не знаем коя).
    Всъщост, при улягане(поизтриване) на феродовия диск нещата си идват на мястото. Въпрос на време е да се разбере, но за сега нямам никакво намерение да сменям каквото и да било. Сигурен съм, че при смяна на помпите нещата ще заспят!

    Трябва да знаете следното:
    При закупуването на съединител комплект е по-добре да се купува в комплект с маховик, иначе е твърде възможно да включва по-трудно в началото предавките(с лек напън). Имайте предвид, че на стари части "улягането" е различно и поставянето на нови такива води до "напасване".
    Според мен една част(особено механична) е много по-рентабилно да се използва до край(не до счупване, но поне до разбиване) за да се подмени с нова, иначе ставаме прахосници на ценни ресурси и време.

    Успех на всички!
    Тия работи дет ти ги разправят масторите ни ги приемай за чиста монета!

    Като е оправиш сподели кво е било......

    Не ми отговори от къде се сдоби с маховика!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #38
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    ....................

    Трябва да знаете следното:
    При закупуването на съединител комплект е по-добре да се купува в комплект с маховик, иначе е твърде възможно да включва по-трудно в началото предавките(с лек напън). ...............!
    Toва за мен са пълни глупости. Слаган ми е от Бобо (Еньо) нов комплект съединител и стар маховик, че моят беше със скапан лагер и нямаше грам проблем от момента на излизането ми от док. Та всичко си зависи от майсторите и адекватността на частите. А хубавото влизане на скоростите най-вече зависи от жилата и другите части на механизма за превключване.Съединителят само отделя
    Last edited by NightRider; 09-02-2012 at 21:09.

  9. #39
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Потвърждавам - маховик втора ръка + нов комплект съединител. Нямам никакви проблеми с включването на скоростите от самото начало досега.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Потвърждавам - маховик втора ръка + нов комплект съединител. Нямам никакви проблеми с включването на скоростите от самото начало досега.
    мдааа и при мен

  11. #41
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Май изводът е един - смени майстора, а и частите така и не разбрахме маховикът за точно каква кола е - дали наистина е от 2.4JTD Alfa братовчедка на Алфа

  12. #42

    Wink

    Маховика го взех от Варна. Автоморга чрез много добър приятел.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  13. #43
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    Маховика го взех от Варна. Автоморга чрез много добър приятел.
    Това не е от значение - важното е дали е от посочената кола? Щот в автоморгите доста често понаписват това, което иска клиентът и което е близко по размери. Не всички де. Или си мислят, че всички маховици на фиат, Алфа, Ланчия са еднакви щом са от дизел

  14. #44

    Thumbs down

    Не четете внимателно колега!?
    Бързате да пишете, а не сте вникнал и прочел отговорите и мненията ми. Нищо лично, но всичко е написано и уточнено, само Вие не разбрахте.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  15. #45
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    Не четете внимателно колега!?
    Бързате да пишете, а не сте вникнал и прочел отговорите и мненията ми. Нищо лично, но всичко е написано и уточнено, само Вие не разбрахте.
    Прочетох внимателно - приятел, автоморга, Алфа. Всичко това съм го слушал, виждал, ....
    И както виждаш ти имаш проблем, за което съжалявам, но е факт. И пишем тук, защото искаме да ти помогнем

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •