Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Търся ръчка за темпопат (Cruise control).

  1. #16
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Talking

    Причината е, че в 'крачен' режим хората само си мислят, че поддържат дадена скорост.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  2. #17
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    аз нямам но един приятел на петицата има и твърди същото, че му дига с литър.
    сигурно има обяснение и то не е борда....

  3. #18
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Добре де в крайна сметка някой ще обясни ли защо качва разхода, аз през цялото време до сега си мисля, че постоянната скорост без колебания ще даде икономия и даже съм свикнал вече щом излезна от града веднага го пускам (това не е свързано с икономия толко, колко до това че така си свикнах и ми е адски удобно, все пак нямам притеснение че съм се загледал някаде и съм вдигнал над ограничението или като натисна спирачка да намаля заради някое ограничение и само натискаш после копчето отстрани и колата си възтановява поседната скорост с която се е движила, като свикнеш направо е безценно).
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Много е просто когато човек кара той не държи точно скороста по наклон след който следва баир леко инстинктивно засилва, докато темпомата и надолу и нагоре гони точната скорост и се получава така че на терен с големи денивелации темпомата на баира кара на пълна газ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Много е просто когато човек кара той не държи точно скороста по наклон след който следва баир леко инстинктивно засилва, докато темпомата и надолу и нагоре гони точната скорост и се получава така че на терен с големи денивелации темпомата на баира кара на пълна газ
    Аха и аз си мислех че е това, но не бях сигорен дали няма и още нещо, защото се коментира че качва разходът с повече от литър, та ми се видя много да е само от това. Но то явно не е фиксирано всичко зависи от терена, трафикът и пътната обстановка (примерно вятър,сняг и др.), сигорно при перфектни условия по-равно, без трафик по пътя, на оптимална предавка, с примерно 90км, няма да има никаква разлика дали ще си на круиза контрол или ти си натискаш педала, стига да не промениш някое от горните условия.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  6. #21
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    тази разлика е възможна, ако има голяма денивелация на терена или се натиска спирачка по някаква причина и после се възстанови скоростта на темпомата, иначе няма логика - колкото по-равномерно - толкова по-икономично...А за грешките на борд комп-а е ясно.
    това казвам и аз, че ако има денивелация или се възстановява скоростта след принудително намаляване е възможно...
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  7. #22
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Колеги, някъде във форума бях прочел, че ръчката за темпомата не върви отделно а заедно с тази за чистачките. Вярно ли е това или могат да се разглобят и да се закупи само едната?

  8. #23
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Разглабят се , но няма никаква логика да се правят тия гимнастики ! Цената не мисля , че ще се промени а и монтажа е доста лесен и бърз , ако замениш целия обръч !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Ако си сръчен в ръцете можеш да извадиш старата ръчка за мигачите и да монтираш новата без дори да развиеш 1 болтче.Само трябва права отверка и здраво напъване на две издатини ,около които се върти лостчето,аз лично направих смяната за 20 мин.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София
    Posts
    11

    Default

    Здравейте колеги,

    скоро ми предстои покупка на Алфа 166. Искам да попитам дали някой от вас може да ми помогне с подмяната на съответната ръчка за темпомата, или да ме опъти към сервиз в София, където да се извърши подмяната. Благодаря.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •