Results 1 to 15 of 91

Thread: моля спешно за помощ

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    60
    Posts
    479

    Default

    То май колата ще се продава за части ама де да видим.Чакам информация за една "германка" и ако се окаже че ми харесва май че ще и давам българско гражданство.А иначе свеща си е там,мисля да изчакам още един ден тъй като се налага да ходя до Търново и след това отново ще пробвам да я завия поне.То в момента аз само и това искам.Мисля си че с 3 подгревни свещи и с пет редовни цилиндъра всичко ще е наред с паленето.

  2. #2
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    То май колата ще се продава за части ама де да видим.Чакам информация за една "германка" и ако се окаже че ми харесва май че ще и давам българско гражданство.А иначе свеща си е там,мисля да изчакам още един ден тъй като се налага да ходя до Търново и след това отново ще пробвам да я завия поне.То в момента аз само и това искам.Мисля си че с 3 подгревни свещи и с пет редовни цилиндъра всичко ще е наред с паленето.
    аз със 5 неработещи свещи и 5 редовни цилиндъра си паля на -20 и си щракам с пръсти. глава не свалям, пала и карам...

  3. #3
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by VIHHRONNY View Post
    аз със 5 неработещи свещи и 5 редовни цилиндъра си паля на -20 и си щракам с пръсти. глава не свалям, пала и карам...
    Палиш и чакаш да се вдигне димката около колата и тогава ли тръгваш или преди да се е вдигнала?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #4

    Default

    Имам един въпрос-възможно ли е да проверя кои са изгорелите свещи, като сваля буксите от релето и закача единия край на пробна лампа на положителния полюс на акумулатора , а другия край допирам до клемите в буксата,ако свеща работи би трябвало лампата да светне.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Имам един въпрос-възможно ли е да проверя кои са изгорелите свещи, като сваля буксите от релето и закача единия край на пробна лампа на положителния полюс на акумулатора , а другия край допирам до клемите в буксата,ако свеща работи би трябвало лампата да светне.
    Процедурата е следната:
    1. Сваляш буксата от релето , тая която е с 6 обувки, за всяка свещ по една плюс една за масата( по спомен говоря тук) .
    2. Пускаш мултицета на прозвъняване /проверка на верига/
    3. Единия край на масата( може и корпус на автомобила) другия край на обувката за свеща
    4. Ако звъни мултицета, има верига, съответно грее
    Единствено не съм сигурен за точния брой клеми в буксата на релето. Ще проверя и ще кажа
    Last edited by andro88; 16-02-2012 at 17:25.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  6. #6

    Default

    Те са две изглеждащи еднакво букси,едната е с 6 ,а другата не -така ли.А онова цилиндърче до релето за какво е ,като изключа мотора до бръмчи известно време.Интересно ми е колко неработещи имам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Имам един въпрос-възможно ли е да проверя кои са изгорелите свещи, като сваля буксите от релето и закача единия край на пробна лампа на положителния полюс на акумулатора , а другия край допирам до клемите в буксата,ако свеща работи би трябвало лампата да светне.
    Откачваш буксата с кабелите за свещите от релето и с друг кабел от плюса зад казанчето за антифриза почваш да докосваш на всеки пин.Има ли искра свеща работи.Няма ли значи не работи.Същата процедура можеш да правиш и директно на всяка свещ.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Откачваш буксата с кабелите за свещите от релето и с друг кабел от плюса зад казанчето за антифриза почваш да докосваш на всеки пин.Има ли искра свеща работи.Няма ли значи не работи.Същата процедура можеш да правиш и директно на всяка свещ.
    С пробна лампа или мултицет ми се струва по добре,това с даване на късо не ми се нрави много
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Колега хубаво прочети цялата тема-свеща която сте отвили и не излиза се вади със гайка срязана на две!http://www.mercedes-club-bg.com/foru...showtopic=8238

  10. #10
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    С пробна лампа или мултицет ми се струва по добре,това с даване на късо не ми се нрави много
    Не даваш на късо.Просто подаваш + на свеща и трябва да почне да подгрява.Искрата идва от голения ток който черпи свеща, не от късо.Няма ли искра значи не черпи ток и свеща не работи(или кабела до нея е прекъснат)
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •