Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Добавки за дизел - съвет за начинаещия дизелждия

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    1. Тутела работят по някакъв начин с Алфа, правят разни масла и т.н.
    2. На добавките им пише изрично за комън-рейл мотори
    3. Не съм чувал за ментета Тутела

    това за някой, който все пак иска да слага добавки за модерен и капризен дизелов двигател, а не бензин, спирт, керосин, швепс, златен скункс, мистър пропър или нещо друго ...
    147 1.6 TS

  2. #17
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Абе сега ще изкарам 2 резервоара с Diesel Power на Gold Eagle, че си купих днес. Оказа се, че няма Diesel Art на Тутела в Бакс Трейд във Варна. Като свърша Diesel Power, мисля да пробвам и Diesel Art на Тутела. Казаха ми и от още едно място, че последната наистина е ефикасна при ниски температури
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    А освен добавките сипвай НАФТА ОТ ЕКО-то, предполагам, че имате във Варна. Ще се родиш вярвай ми.
    На баща ми Пежото мани, че пали от половин оборот, ама и върви осезаемо повече, нищо че е атмосферен дизел. Просто 150 км си ги подържа без да се товари много.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  4. #19
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg
    А освен добавките сипвай НАФТА ОТ ЕКО-то, предполагам, че имате във Варна. Ще се родиш вярвай ми...
    Сипвам, сипвам
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #20

    Default

    Чувал съм че се слага в горивото гас, бензин, добавки от всякакъв вид и предназначение но за спирачна течност не бях чувал . Според един "дизелджия" ако налееш 200гр. спирачна течност на 20-30 литра нафта направо ще ти светне горивната система. такъв ефект не е можела нито една добавка да докара. Да ама аз си сипвам само редекс и ми се струва малко несериозно след като на всички ни е известно действието на самата течност върху уплатнителите и металните повърхности.

  6. #21
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ами колегата lazy го каза по-горе:

    Quote Originally Posted by lazy
    ...това за някой, който все пак иска да слага добавки за модерен и капризен дизелов двигател, а не бензин, спирт, керосин, швепс, златен скункс, мистър пропър или нещо друго ...
    Все пак всеки си взема решение за себе си, но аз лично не бих рискувал с разни 'бабини' рецепти
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #22

    Default

    Имам доста познати които миналата зима си държаха колите на открито....зареждаха на Еко-Елда и не съпваха никакви добавки. Нямаше нито един замръзнал резервоар.

    На колега Алфаманиак, му замръзна нафтата от ЛукОил в движение (аз бях в колата), от ОМВ също май му замразва нафатата на него...нека той да си пише.

    Все още си карам непрекъснато с добавката на ГолденЙгъл...и понякой път ако не сипа осещам разликата на моята кола. Друга добавка с която да осещам каквато и да било разлика до сега не съм имал.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #23
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by KGB

    На колега Алфаманиак, му замръзна нафтата от ЛукОил в движение (аз бях в колата), от ОМВ също май му замразва нафатата на него...нека той да си пише.
    Помня го случая - така си беше - Петко ми беше навигатор, докато с бензинката дърпах дизеларчето на Киро - на два пъти и то от "хубава нафта"
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #24
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Тежка беше миналата зима на два пъти и от OMV и от Лукойл
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  10. #25
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    От Еко Елда миналата зима на минус 19 градуса не ми замръзва нафтата,без добавка (Не ми плащат за реклама)
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  11. #26
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Дано обаче не се издънят тази година - щото вече купиха Еко Петролиум - а знаете там как беше. Може да не им е на далавера вече да си внасят от Гърция - макар че София е по близо до Гръцките рафинерии от Нефтохима
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  12. #27
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    В момента, в който разбера, че зареждат оттам, ги сменям моментално
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •