Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Клуб "Алфа Ромео - България"

  1. #1
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default Клуб "Алфа Ромео - България"

    За съжаление нямаше много фенове на днешната среща.... но по-важното е, че е направена първата "копка" в сериозното изгрждане на клуба!

    Събрахме се петима души и тъй да се каже положихме основите на новия клуб.
    - Устава е готов и утре заминава при адвокат.
    - Направени са надписи от фолио за задния прозорец - малки и доста "по-деликатни" от тези на колегите с немски автомобили
    - Избрахме официалния знак на клуба, който до 2-4 дни ще го иаме под формата на стикери.

    Няма да публикуваме целия устав в форума сега, защото е прекалено дълъг. Щом като бъде одобрен от адвокат ще го сложим на сайта.
    Идеята на клуба е:

    - Събиране на се повече и повече фенове на итлианската марка.
    - Ежеседмични срещи
    - За членовете на клуба отстъпки в известните магазини за резевни части и сервизи.

    Още не е ясен размера на членския внос ( ще бъде симоличен ). С него ще се спонсорира направата на стикери, регистрацията на клуба, направата на други клубни сувенири.


    Искренно се надяваме да се съберем повече истински фенове и да направим един сериозен клуб на тази наистина достойна марка.

    Нека който има желние да се включи в създаването на Клуба да пише ии да се обади.

    Grigor
    KGB
    hf hpe
    Mitko
    Quadrifoglio
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  2. #2
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Ето и какво ни хареса за стикер на клуба:



    A това са надписите, които всеки фен на марката може да си ги сложи. За разликата от стикерите, които са само за членове - тези са за всеки фен:

    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    48

    Default коментар

    Долния надпис на 'официалните' стикери не е симетричен, дано не сте го направили такъв и на фолио...

    за устав и т.н. - преди да направите нещо официално мисля че не е зле да мине през форума/форумите да се прокоментира/прогласува...

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    нищо лично но ако се движиме с тези темпове няма да успееме да регистрираме клуба и до догодина
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    72

    Default

    миналата среща беше от днеска за утре, не успях да реагирам.
    вечерно време през седмицата съм свободен, но събота и неделя често пътувам.

  6. #6

    Default относно [color=red]ВАШИЯТ[/color] стикер

    Някак си не ми харесва идеята на този стикер да пише "Club Alfa Romeo Bulgaria". Ако някой алфист от Варна, Пловдив или някой по-малък град иска да стане член на този клуб? Срещи редовни има само в София, в сайта си има отдел срещи само за София. Ако пише "Club Alfa Romeo Sofia, Bulgaria" по-може, ама така да кажете. Ако погледнете другите клубове Белгия да кажем срещите не са често много рядко са, но те се правят в централната част на страната и се събират Алфи от цялата страна. Така вече по-може да се пише клуб на страната...... Ако и ние искаме редовни срещи и тем подобни трябва да правим втори Club Alfa Romeo Bulgariа ли? Кажете нещо повече по този въпрос, защото не ми стана ясно.
    А иначе за стикера мисля че избързвате оставете да го видят повече хора и не само този който ви е харесал а повече идеи, а също и ако някой има идея да я сподели. Аз лично имам стикер на Алфата си от Клуб Равена(не цяла Италия, а само града), нарочно съм го оставил защото ми харесва.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    на сбирката имаше предложение за сбирка на всички алфисти от България
    но по обясними причини това ще може да става много рядко примерно веднъж годишно и идеята беше точно централна България
    ако от сега ще се делим незнам нататък каво ще стане
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  8. #8

    Default

    EDIT: Явно Григор не е видял че пише с моята регистрация от офиса си.

    Срещата наистина беше обявена почти в последния момент, но това е с цел да се мине "по-тънката" лайсна за регистрацията за клуба.
    А и 5-7 дни по-рабо не са малко.... темата беше пусната в вторник, посторена в четвъртък - за всеки който посещава форума това не е малко време.

    T.S.,
    Защо не ми се обади? Нали ти писах че ти нямам телефона....

    KGB ти е казал, че е намерил човек да регистрира клуба - на срещата с BMW.... защо после не се обади, а пускаш теми за нова регистрация? НАли сме едно цяло и клуба е на всички ? Аz и останалите 5-ма, които създадохме устава и стикерите не го правим заради нас, а за всички.

    Устава е типичен като всеки един за подобно дружество и няма причина да се поства тук. Щом като се одобри от адвокат ще го има на сайта.

    Надписа е нарочно асиметричен - по-нестандартно е и стои адски добре на стъкло.


    Това че си от друг град не пречи да имаш надпис България. Не е никакъв проблем да им а "- Пловдив" или нещо друго, но то може да се прави по-желание. Този е универсален и вече има 2 рена с него, едно Типо и една Брава - това е за всеки, който се кефи на марката, а не само за членове.

    Атакувайте с други въпроси

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    72

    Default

    Ева от клуб Пежо ми прати документите, с които са се регистрирали. Просто сменяме името и документите са готови, няма нужда да откриваме топлата вода.
    Искам през седмицата, (четвъртък, петък) след работа да сверим часовника. На мен на всякъде ми е удобно и ще дойда 100%, само трябва да се уговорим.
    Всъщност четвъртък зала фестивална от 19:00часа

    П.С. За стикерите искам да кажа, че нямат надпис на български

  10. #10

    Default

    Т.С.

    Нали знаеш, че устава на Пежо е връщан от съда няколко пъти.

    Вече, са задеийствани доста от нещата. Говорено е също така с ВантоТрейд и АутоИталия, стикерите са порачани след като бяха одобрени от хората дошли на срещата.

    Устава също беше готов в неделя, утре ще бъде прегледан от още един адвокат. След което ще бъде сложен на сайта!

    Среща ще има на която да дообсъдим нещата. Но в 19:00 зад Фестивална може и да ни преберат в 1-во районо да обсъдим бъдещето на клуба (в кръга на шегата). Ще трябва да се разберем за друго място.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    48

    Default

    Такааа ;) Значи не исках аз пръв да го кажа, за да не каже Григор че се заяждам с него, но ....

    така както сте го измислили трябва да се кръстите клуб "Алфа Ромео - GKhMQ" =) - (Grigor, KGB, hf hpe, Mitko, Quadrifoglio)

    разбирам гледната ви точка - нещата стават бавно ... искате да се действа ... но така както сами сте измислили устав, стикер и т.н. просто не е правилно ... ако искате клуба да е наистина за всички фенове на марката (или поне за повечето) трябва да потърсите и тяхното мнение ... и не само тези от София, което навежда на мисълта, че обсъжданията не трябва да бъдат задължително на някоя от срещите, а тук или във форума на дир.бг.


    сега относно стикери за 'членове' и 'плебеи' - какво ми пречи на мен като един не член да си сложа 'членски' стикер ? или какво ще стане ако един човек е бил член и не си плати членския внос следващата година ? ще го гоните да маха стикера ли ? това да не е стикер от типа 'застраховано в СИК' ? стикера (в контекст на фенклуб) е начин за изразяване на съпричастие с една идея... не виждам причина да се опитвате да го правите на символ на статус ...
    чух за идеята че чрез стикера ще се получават отстъпки при сервизи и търговци - смятам че не е правилно (и изпълнимо) и че за целта трябва да има клубни карти (с период на валидност)... като все пак помислете за хората които нямат желание да използват такива отстъпки ...

    тоест... не правете задължителен членски внос .. пък бил той минимален ... моето мнение е че клуба трябва да е максимално отворен, с минимални рестрикции... смятам че ще има достаъчно хора, които ще даряват време и финансови средства ... а ако такива няма, то тогава честно казано няма смисъл да се прави каквото и да е...

    п.с. : стикера е крив, и не намирам абсолютно нищо 'нестандартно' в това ... даже и втория 'нечленски' стикер е крив... бързата работа ... ;)

  12. #12
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Qwerty,
    Май не си разбрал идеята:

    1. каквото и да правим то НЕ Е НАШЕ БРЕ!!!!!! Аз да н е го правя за себе си ? Имам си отстъпките и сега!

    2. Много "Админски" подхождаш - знаеш ли колко време ще се обсъжда подобно нещо тука ???? Той е 7 страници! Само помисли реално за какво време става дума при сегашната несериозност на половината фенове.

    Ако ако се пусне за обсъждане в форума на Дир-а всеки ще може да пише - сигурно и половината голфаджии ще започнат да дават акъл как се прави клуб на Алфа Ромео.

    3. Все пак трябва да има отличителен знак и за самите членове. За съпричастие има знак.

    4. Прекалено лесно изпълнимо е, ама трябва да си палнеш колата и да говориш с хората.

    Първо за стрикера:
    Горния - официалния - да, той може. Това е само "превю" да се види за какво иде реч. Той няма да е крив.
    Долия - надписа - той си е изместен - урл-то не е по-средата и това е идеята.

    Иначе за клуба, идеата и какво всъщност е клуб:

    1. Клуба е дружество от хора с еднакви интереси - предполагам, че туъка няма да има несъгласие.
    2. Членовете на клуба - хората, които са отделили време, желание, нерви за да го създадат и да му бъдат горди членове трябва да има нещо повече от нормалното потупване по рамото.
    3. Идеята е, че подобни клубове се подпомагат от формите заинтересовани от тях, а в нашия случай това са фирмите които продават марката коли, които продават части за нея и които имат сервизи ремонтиращи тези коли.
    4. Членския внос: ТОВА НЕ СА ПАРИ, КОИТО ВСЕКИ МОЖЕ ДА СИ ХАРЧИ!!!!!!!! Прочети един устав - каквото и да е и ще видиш, че там много строго е упоменато как може да се пипат тези пари, как и кога се дава отчет на всеки дал и стотинка и т.н.
    Идеята ( тя е стара като света и не е наша ) е с тези пари да се регистрира клуба законно ( както е тръгнало това ще го направим с наши лични пари ) да се направят стикери, знаци, след време да се направят шапки и тениски, както е във всяка една БЯЛА държава!
    А това без 1-2-5-10лв. на месец ( всяка една от изброените суми е незначителна ... без последната ) това НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ!!!!!!!!!!!!!!

    Куерти,
    Няма безплатен обяд - това много добре го знаеш. Как за толкова години не направихте нищо повече от една челна страница ? Все няма време нали? Знам го много добре, защото ако имах достатъчно време вече и офис щяхме да имаме!!!!!

    Тисна ми на шапката да споря и да убеждавам теб - Теб, админа, който само няма време и иска всичко да е като в комуна - всеки когато и каквото може. Преди няколко дни сам ми каза, че от доста време не си влизал тук....

    Туин Спарк - не се обажда, не отговаря на писанията ми тук, да се обади, като му казахме че го правим сериозно веднага се появи тема, че го е почнал - КАКВО СТАВА БРЕ ? Аз ли полудявам или в това дето го няма вече почват подмолните игри ??????
    Зашо Т.Спарк не се обади ? КГБ му е казал, че ще даде устав и т.н. да се регистрира и той вместо да започне с КГБ регистрацията пуска съобщения че сам почва ?!?!?!?!?!
    Толкова ли е сладко да си направил клуб ? Бонус ли има че ТИ си първия,който го е пуснал ? Каква е далаверата ?

    Ние го правим!!!!
    Ще го направим!!!!
    Ще е максимално скоро - всичко зависи от закона и времето му за регистрация!!!
    Ще го направим за ВСИЧКИ фенове!!!!!
    НЯМА ДА ИМА НИЩО СКРИТО И ПОДМОЛНО!!!!!

    Това можем, това искаме, това правим и го правим само и само за КЕФ!!!!!!!
    Ако нищо не стане ще сме се преебали с по 100-150лв.... чудо голямо.. няма да е за първи път.... само болката ще остане, но като знам че сме се опитали няма да е толква силна!!!
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  13. #13

    Default

    Ммммм Да,

    Значи още баницата не се е опекла и се почнаха дразгите, е очаквано беше....

    Та да се върнем малко назад в историята:
    =============================================
    Пуснато на: Вто Яну 13, 2004 5:38 pm Заглавие:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Колеги,

    Дайте да се стегнем малко и да направим нещата малко по като хората...какво имам в предвид...

    1. Да регистрираме клуба като дружество с иделана цел...тоест да фигурираме законно и да може да се подписват договори с сервизи, други клубове и т.н. Аз днес говорих с един приятел адвокат така че може да дайстваме....или да дайствам ако ми дадете зелена светлина

    2. Да си изкараме членски карти...но без члеснки внос за сега че тогава нещата стават доста по сложни...счетоводсво и т.н.

    3. Евентуално мога да уредя една стая на едно място да ни стане като офис...естествено без това да струва нещо на клуба към коята да имат достап освен мен още 2-3 членове на клуба

    Имам и други идеи но за сега нека това да обмислим
    ===============================================

    Ок, чакахме, чакахме, чакахме....стаята изпуснахме....от 13ти Януари , T.S. говори за нови стикери които били готови....А тека и не ги видяхме...тия стикери...Григор с помоща и времето на други хора които дори не карат алфа направи стикери...донесеги на срещата, та дори и преди това показа идеята....хора ги одобриха. Само за един ден тези стикери греинаха на стъклата на АутоИталия на ВантоТреид и на доста други места.

    Устав бе писан от мене, Григор и други хора които отделиха от своята петък и събота. Е казахме ли че ще се носи устава на срещата да..донесехме ли го да....казахме ли че може да има промени по устава, за да може всички да са доволни до колкото това е възможно. Е сега изведнъж аре да приемеме устава на Пежо. ОК ама не става така, Пежо си е Пежо Алфа си е Алфа. НА 100% съм сигурен, че някои клаузи в нашия устав в клуба на Пежо дори и не са се сетили. Клаузи, които ще доиде иден хубав момента в бъдещето и като ги нямаме ще стане страшно. Не че имам нещо против устава на Пежо, напротив може да вземем някои неща от там ако те липсват в нашия. Също така аз не знам до колко Клуба на Пежо е съгласен дори да им гледаме устава. Да не говорим за неща от сорта устава на алфистите е този на пежо...

    Членски внос, Ок в началото мислехме да няма....НО за да върви този клуб напред това е неизбежно. Парите от този членски внос не могат да се пипът от никой самоволно. Това става само с решение на управителния съвет.

    За хората които са извън София, също имаме идей. Напрамиер да се направят регионални клубове или ако няма представители да се направят регионални представители на клуба за другите градове. Това естествено зависи и от ентусиазма на другите.

    Относно техническата информация, нормално е тя да е достапна само за членове. Е разбира се че няма да откажем и на някои човек нуждаеш се от помощ, който се срещне с нас. А не аз помагам на някои без да го знам кой е, уреждам му тест драйвове, накрая оная ми пише че съм бил единквоси и що си и аз се излагам пред хората. За това ако има инфо на сайта да е само за членове, а които иска нека се срещне с някой от нас и ще му помогнем.

    Относно: "Алфа Ромео - GKhMQ" ни обиждате. Аз от този клуб нямам никаква изгода!!! колата ми е в гаранция, и дори да не беше аз отсъпките си ги имам...още повече, за какво ми е да си губя времето да правя клуб за да може Киро и Спиро кат доидат в клуба и платът 5 лева да ползват отстъпките които ще им спестат 50лева например....Явно в БГ като тръгне да се прави нещо хубаво и веднага всеки гледа да се исере на него.

    В заключение, мога да напиша. Които иска да участва да участва, от някой хора дори получухме емаил и готовност да участват с каквото могат, без те дори да са постнали една тема и да са дошли на една среща, а вие "старите кучета" гледаде да се разцепим преди да сме направили нещо.

    Имаме намерение Клуба да стане нещо доста сериозно и до лятото всичко да е тип-топ, и не зависимо от пречките ние ще го направим, за да могат всички любители на Алфа Ромео да се радват на това което е направено днес и на това което те ще направят за клуба утре.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Abe sus sichko pravete kvoto iskate i chlenskia vnos kolkoto iskate saglasen ama da mi turite toia grozen stiker niama da stane predlagam da napravim sreshta kakto kaza TS i da obsadim taia rabota staria stiker e perfekten i glasuvan dosta vreme a i na koito sum go pokazal mu e haresal. Za ostanaloto ne mislia che ste jurnalisti da si pishete i da se iadete taka che sreshta.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Много излишно се раздуха спора.
    преди малко говорихме с ТуинСпарк и се разбрахме като бели хора:

    - Четвъртък да се видим. Всеки, който има желание да дойде.
    - Ще се види вече одобрения от адвокат устав и ако трябва ще се промени нещо.
    - Т.С. иам много резонна идея - да пише на български на стикерите. Има зверски резон и трябва да се реши. Аз днес ще забавя пускането им.
    - И той и аз и KGB сме на мнение че подобни скандали са излишни. Всичко може да се реши мирно, то трябва все пак да им ахора с които да се реши.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •