Results 1 to 5 of 5

Thread: бензинова помпа?

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default бензинова помпа?

    Колеги наложи се да сваля бензиновата помпа(работеща),но идните няколко дена няма да имам възможност да я монтирам,та въпроса ми е ще имам ли проблем после като я закача,или по-просто ще се скапе ли като седи на сухо няколко дни-да поясна излях бензина който е в нея!Благодаря предварително за отговорите и идеите!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Помпата няма да се скапе като стои без бензин ако не работи. Но те съветвам, като я монтираш, преди да я пуснеш да работи, да я напълниш принудително с бензин (като например засмучеш през изходната тръба, докато илзезе бензин.
    Това трябва да се направи, тъй като е опасно да се подава захранване към монтираната помпа при положение, че в нея има въздух (и по-конкретно кислород).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Много благодаря за светкавичният и изчерпателен отговор!За мен темата е изчерпана!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia/Pernik
    Posts
    27

    Default

    Искам да попитам, като дам на контакт, трябва ли да се чува бензиновата помпа как подкача бензин, ако някой слуша в района на задната част на колата?

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo_V View Post
    Искам да попитам, като дам на контакт, трябва ли да се чува бензиновата помпа как подкача бензин, ако някой слуша в района на задната част на колата?
    да.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •