Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Размисли и страсти за МЕТАНА!

  1. #16
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Ако ще караш метановият Пасат от Троян до Ловеч или Плевен е ОК, но имай предвид, че метановата уредба предполага големи ограничения при по-далечни разстояния.

    п.п. И е с 8 алуминеви носача отпред
    Това че съм от Троян не значи че не излизам извън табелата . Живея в София , и все пак тези ограничения ако са единствено метан станциите добре - защото до мен има метан..


    Quote Originally Posted by 688757 View Post
    Колега,метана е най евтин но цената му се вдигна доста а и ще продължава да се вдига.Понеже има много митове и легенди за разхода ще ти кажа реално как е при мене.Fiat Marea 1.6/16 в с обикновена уредба с аванспроцесор.Значи разхода ми се движи при нормално каране извън града около 4,2 кг/100 което при цената във Варна ми прави 7,1 лв/100 км.Градско не карам много но разхода е около 6,5-7 кг/100 което в пари ми е 11-12 лв.Имам една бутилка 95 литра която събира около 15 кг и съответно стига за около 350 км извън града и около 200 в града.Тежи 85 кг празна и 100 кг пълна.За вървенето като си оправих и бензиновата система,няма нищо общо метан със бензин.Като максимална скорост и поддържане на скорост по равно е добре,вдига 180 км колата няма проблеми.Но на ускорение и натоварена по баир е трагедия.Ако един наклон се качва на метан на 4 та с пълна газ ,то на бензин е на 5 та с леко газ.На ускорение и с климатик също е доста по тромава.Ако се сметне цената че същата кола би горяла на бензин около 7/100 и на газ около 8,5-9 /100 все още си струва метана,като е имало периоди когато е било доста по евтино както и когато е било равно на пропан бутана.Аз имам колата от 4 год. и съм минал 100 000 км с нея.
    Хм от много други места чувам за по евтини суми на 100 км. Не че твоите са високи но обикновено знам че е някъде около 5лева на 100км... (като някаква средна цена)
    Last edited by reloading; 30-01-2012 at 23:55.
    155 1.8 8v SUPER MY95

  2. #17
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    Това че съм от Троян не значи че не излизам извън табелата . Живея в София , и все пак тези ограничения ако са единствено метан станциите добре - защото до мен има метан..
    Значи ще качваш Витиня на трета, като си ходиш на село в почивните дни, а с бурканите обратно ще си като самолет
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #18
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    не мисля че това може да го считаме за проблем...
    155 1.8 8v SUPER MY95

  4. #19

    Default

    Хм от много други места чувам за по евтини суми на 100 км. Не че твоите са високи но обикновено знам че е някъде около 5лева на 100км... (като някаква средна цена)[/QUOTE]


    Затова и написах за митовете за метана.Това с 5 лв/100 беше от едно време преди 3-4 години ,ама тогава цената на метана беше 0,8-0,9 лв за кг сега е 1,72 лв /кг а някои хора продължават да говорят за 5 лв/100 ,е това няма как да стане вече да имаш предвид.Най общо минимума разход за кола 1,6-1,8 е 4 кг/100 вече си го смятай според това колко ти е кг в града.А за чисто градско вече си говорим за 6,5-7 кг.Ако някой ти се хвали за по малко не му се връзвай .

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    199

    Default

    Подкрепям поста на колегата 688757! Митовете за 5 лв. на 100 км са нереални и смешни при цена на метана 1.57 за кг. И аз като теб от около година се вманячих по метанизиране на някаква кола за ежедневка! Резултата беше закупуването на старо фауве голф3 (това си е ерес за този форум) с двигател 1.4 моноинжекцион и поставена 95 литрова бутилка и обикновенна уредба, като на колегата с мареата преди около 10 месеца! Искаше ми се да си купя фиат мултипла с фабричен метан ,но не изпадна добра оферта! И резултата "о боже" имало начин да се изминават повече от 200 км градско с 20 лв. Отначалото с 17 лева изминавах 230-240 км. със същите пари извън градско около 340 км! Да не върви, да свалям по две предавки надоло, да изпрееварвам с прекръстване, но има едно голямо "но" Едно ходене и връщане от София до Калояново ми излизаше 17 пари(някаде около 320 км.)! Сега с новите цени всичко това е за около 23 лв. С толкова се пълни тази 95 литрова бутилка! А за сапостафка ще ти кажа как е с Фиата ми който е само на бензин 2.0 16в Купе ! Нито е някаква бърза кола нито е нещо особенно с 20 лв сипвам около 7 литра бензин и с тях минавам 60 км с каране до 2000 оборота! Разликата и изводите си прави сам! Към момента единственото което ме спира да поставя метан на фиата е цената на хубав метанов инжекцион, просто защото струва колкото колата с бутилките иначе не бих се замислял (все пак не е алфата)
    90 2.5 V6
    Croma 1.9 multijet

  6. #21
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Хич не се замисляй, особено за ежедневка. Това със загубата на мощност е бял кахър - винаги можеш да превключиш на бензин и да я "изстреляш", разбира се - при изправна бензинова с-ма. Мойта ежедневка е метанизирана преди 7г. Киа - най-сигурният и евтин автомобил в семейството, няма ТАП-мап - най-обикновена уредба, но просто "железна", всъщност това са ми домашните пантофки

    Вечно я паля на метан, освен в големите студове, тя и тогава си пали де. А бе забравям за бензина, та веднъж в годината нарочно я превключвам, за да изгоря застоялия и стар бензин. Двигателят мърка, износване никакво, количката е на почти 300к, от които към 200 вече на метан, взех я 2000г. нова.

    Разход в момента - от 7лв. до 11лв. /100км. Метан-станции - под път и над път, пък в края на краищата винаги имаш в резервоара 10-20л. бензин.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Хич не се замисляй, особено за ежедневка. Това със загубата на мощност е бял кахър - винаги можеш да превключиш на бензин и да я "изстреляш", разбира се - при изправна бензинова с-ма. Мойта ежедневка е метанизирана преди 7г. Киа - най-сигурният и евтин автомобил в семейството, няма ТАП-мап - най-обикновена уредба, но просто "железна", всъщност това са ми домашните пантофки

    Вечно я паля на метан, освен в големите студове, тя и тогава си пали де. А бе забравям за бензина, та веднъж в годината нарочно я превключвам, за да изгоря застоялия и стар бензин. Двигателят мърка, износване никакво, количката е на почти 300к, от които към 200 вече на метан, взех я 2000г. нова.

    Разход в момента - от 7лв. до 11лв. /100км. Метан-станции - под път и над път, пък в края на краищата винаги имаш в резервоара 10-20л. бензин.
    А защо не сложиш ТАП? Теорията гласи, че хем ще е по-добре за двигателя (за изпускателните клапани) хем ще стане по-ефективно изгарянето. Т.e. ще ти се вдигне малко мощността и ще падне разходът.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    А защо не сложиш ТАП? .....
    Ми тя временно е така - без ТАП, вече 6-7 години
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Ми тя временно е така - без ТАП, вече 6-7 години
    Слагай ТАП и ще видиш, че ще има положителен ефект.
    Аз дори на пропан бутан съм усещал разликата.
    А за метана си е направо задължително. А и не е кой-знае какви пари. За нула време ще си го избиеш.
    Слагай - по-добре късно отколкото никога.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Колеги привет , последно съм се насочил към Бора комби , двигателя или 1.8 или 1.8Т другото което се колебая е дали да си взема Метанов инжекцион или чист метан.
    155 1.8 8v SUPER MY95

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Слагай ТАП и ще видиш, че ще има положителен ефект.
    Аз дори на пропан бутан съм усещал разликата.
    А за метана си е направо задължително. А и не е кой-знае какви пари. За нула време ще си го избиеш.
    Слагай - по-добре късно отколкото никога.
    Никога не пипай нещо работещо! По- хубавото е враг на хубавото.
    Lexus IS200

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Никога не пипай нещо работещо! По- хубавото е враг на хубавото.
    В този принцип има голяма доза истина, но в конкретния случай не е верен.
    Всеки, който си има поне малко понятие от метанови уредби, ще потвърди това. А именно, че трябва по някакъв начин да бъде реализирано нужното за метана предварение на запалването. В противен случай резултатът е неефективна работа на двигателя и голяма вероятност да се сдухат изпускателните клапани.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    В моя случай - с Киа-та, необходимото изпреварване е осъществено с врътване на делкото, щото навремето нямаше в момента подходящ ТАП. Когато се появи, вече не ми се даваха 120лв. за нещо толкова необходимо, колкото сливиците и апендикса при човека, количката и без него си вървеше (а и продължава да върви) доволно.

    Вярно, случвало се е при кофти бензин да се разцъка свръхавансът, ма кво от тва - бензинът за нея е деликатес - дава й се веднъж в годината и по малко, та да не свиква

    Уви, това е невъзможно при капризните и насвяткани с електроника хай-тек италианки!
    Last edited by Zarini; 14-02-2012 at 00:47.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    В моя случай - с Киа-та, необходимото изпреварване е осъществено с врътване на делкото, щото навремето нямаше в момента подходящ ТАП. Когато се появи, вече не ми се даваха 120лв. за нещо толкова необходимо, колкото сливиците и апендикса при човека, количката и без него си вървеше (а и продължава да върви) доволно.

    Вярно, случвало се е при кофти бензин да се разцъка свръхавансът, ма кво от тва - бензинът за нея е деликатес - дава й се веднъж в годината и по малко, та да не свиква

    Уви, това е невъзможно при капризните и насвяткани с електроника хай-тек италианки!
    Щом си реализирал предварението с въртене на делкото, значи няма нужда от ТАП.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •