Results 1 to 8 of 8

Thread: Изчезна хидравликата след каране в сняг

  1. #1
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default Изчезна хидравликата след каране в сняг

    Здравейте колеги, посещавам форума от доста врем (макар че на скоро се регистрирах) и съм намирал доста полезна информация тук за което е редно да ви благодаря и то най-искренно! Изчел съм правилата и макар първият ми пост да е малко в разрес с тях се надявам, че като за първи път ще мина метър! Първо малко описание и после по проблема, карам 156 2,4 JTD от 3 годи, тази кола ми беше мечта още от ученическите години, кагато я гледах в лъскавите списания и не се замислих да я купя когато вече имах тази възможност. За тези три години преживяхме доста заедно като поддръжката и за това време (без консумативи) ми струва почти два пъти парите за които я купих на времето, а те не бяха малко т.е. компромиси с нея не правя, всичко по нея се прави единствено в оторизирания сервиз на марката във Варна, но както се казва "кефа няма цена". Сега на проблема днес сутринта запалихме без проблем, побръмчахме си малко на място да се поразмразим, а и да посъбудим комшииите, след това изиграхме ролята на снегорин на паркинга на блока за което предполагам от община Варна ми дължът нещо и моето момиче ме отведе без проблем на работа. След края на работния ден се качих в нея запалих побръмчахме си пак малко и в момента в който потеглих се оказа че нямам хидравлика, спрях без да я гася и видях доста голямо петно от хидравлична течност изтекла току що на белия сняг, наведох се до левия и фар, а от там се чуваше яко свистене, забих коляно в снега и видях теч на течност на струика и то с доста голямо налягане. Та въпроса ми е според вас това маркуч ли е или ... и някаква цена да си имам представа преди утре да я закарам в сервиза (ако успея да се вредя разбирасе) ?

    Благодаря предварително

  2. #2
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Колега, тука едва ли някой може да ти каже, дали е маркуч или нещо друго, това което можем да ти кажем е, да не я караш на ход до сервиза, след като ти свири помпата и маслото ти изтича толкова бързо, че да не правиш и помпа барабар с другия теч.....

    ПП. Община Варна не ти дължи нищо те нямат задължение да ти чистят паркинга на блока
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #3
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Благодаря за съвета а за общината те явно нямат никакви задължения

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Отпред, пред всички радиатори имаш един мини радиатор за хидравликата. Ако нямаш кора или си го натиснал със сняг - кофти. Дано не ти е закачил и радиатора на климата

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    И на мен ми протече от там миналата зима. Така както го описваш е мястото, където маркучите се съединяват с охладителя. Изхвърляш "бързите" скоби където хора не минават, слагаш натягящи се скоби с подходящ размер, доливаш свестно хидравлично масло, палиш, въртиш волана няколко пъти ляво-дясно до крайно положение да се обезвъздуши и газ.
    п.с. Сега е момента да си смениш и цялата хидравлична течност, което винаги е от полза - тя абсорбира вода (влага, конденз) и после идват проблемите с рейката
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  6. #6
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Да се включа и аз по темата.Абсолютно същият проблем преди 2 години.Хидравличната течност изтече по същият начин както го описваш колега.Причината-скъсан маркуч малко преди щуцерите на рейката.Хидравличната течност беше като кълцан лед в сироп.Смяна на маркуча, трябва ти канал или подемник и хубав маркуч няма нищо сложно в смяната само здрави нерви да изкараш алуминиевият маркуч под акумулатора ако разбира се е този маркуч при теб.Лекарството е да си сменяме на време течностите, че след това лошо.Поздрави и успех.

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  7. #7

    Default

    И аз съм минал по този път миналата зима. Разходите ми бяха половин метър маслоустойчив маркуч, 2 скоби и 1бутила Тутела - 25лв тотал и вече повече от година няма грижи.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  8. #8
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Благодаря на всички за бързите и точни отговори, проблема както ме упъти колегата kiko73 се оказа изтървала скоба, която бе подменена с нова, следвайки съвета на колегата си смених хидравличната течност и отново сме на колела

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •