Results 1 to 14 of 14

Thread: Голям теч на нафта-може ли да се запали?

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default Голям теч на нафта-може ли да се запали?

    Здравейте, възможно ли е при теч но нафта върху двигателя да възникне пожар.Питам, тъй като преди няколко дни при опит да ми замерят подгревните свещи в един сервиз ми счупиха едно пластмасово съединение върху една от дюзите, което служело за връщане на обратната нафта.Впоследствие намериха друго но отворите не бяха от двете страни а на 90градуса и се наложи да се сложи друг малко по дълъг маркуч.Маркуча който сложиха беше без армировка но ми казаха, че нямало проблем.Днес много ми миришеше на нафта и след като спрах на една бензиностанция видях ,че зад мен има диря от нафта и под колата стана голяма локва.След като махнах капака се оказа, че маркуча се е разкиснал от нафтата и се е разширил много и накрая е излязъл от единият край.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Директно на въпроса ти:
    Да, можеш да се запалиш и е опасно да караш така.

    Колега, и аз имам един въпрос към теб.

    Да допуснем, че поради някаква причина 20 колеги ти отговорят, че няма опасност от пожар. Така ли ще продължиш да си караш колата?

    Прощавай, но въпросът ти силно ме учуди.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Здравейте, възможно ли е при теч но нафта върху двигателя да възникне пожар.Питам, тъй като преди няколко дни при опит да ми замерят подгревните свещи в един сервиз ми счупиха едно пластмасово съединение върху една от дюзите, което служело за връщане на обратната нафта.Впоследствие намериха друго но отворите не бяха от двете страни а на 90градуса и се наложи да се сложи друг малко по дълъг маркуч.Маркуча който сложиха беше без армировка но ми казаха, че нямало проблем.Днес много ми миришеше на нафта и след като спрах на една бензиностанция видях ,че зад мен има диря от нафта и под колата стана голяма локва.След като махнах капака се оказа, че маркуча се е разкиснал от нафтата и се е разширил много и накрая е излязъл от единият край.
    Върни се в сервиза да ти оправят колата некадърниците

  4. #4
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ай и аз да попитам.

    Ти още ли ходиш в същия сервиз?!!!

    Иди утре в първия магазин за авточаси и си купи маркуч за обратна нафта...... Купи някъв по-скъп 1м да си имаш и го смени....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Колеги, вярвате ли ,че карам така!!!!!!За късмет точно до бензиностанцията имаше магазинче за маркучи в който имаше и точно такъв, дори преди да попитам продавачът ми каза ,че го купуват за обратната нафта.Въпросът ми беше риторичен, защото след като видях теча се първото нещо за което се сетих е дали може да стане пожар.След това полях всичко с обезмаслител и много вода и навъртях 15-20км, отделно колата работи на място около 1час и след като всичко исъхна и се убедих , че вече няма теч сложих капака над двигателя.
    Last edited by stu; 22-01-2012 at 22:28.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    В крайна сметка, в сервиза ми казаха, че няма как да ми премерят свещите и си тръгнах по живо по здраво с счупена част за обратната нафта.Сега търся и тази част, и ако някой има непотребни дюзи,ще съм му благодарен ако може да ми продаде само тази част.Къде могат да ми видят свещите, дайте идея за някой сервиз само за италиянски автомобили.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7

    Default

    Ами кажи кои са тия "Майстори" да не се прецака някой да отиде там...
    Last edited by badmadafaka; 23-01-2012 at 09:09.

  8. #8
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Вчера се събрахме с haljscho и точно това мерихме : свещи
    Ако идвате на срещите в неделя има достатъчно кадърни момци които щяха да помогнат.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Тази неделя пропуснах точно поради този проблем с теча.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Тия щом са ти казали,че немогат да ти премерят свещите,бягай надалеч от тях,ама много бързо.Вовата ти каза,че има кой да свърши работа
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Тия щом са ти казали,че немогат да ти премерят свещите,бягай надалеч от тях,ама много бързо.Вовата ти каза,че има кой да свърши работа
    Свещи и жена ми ще измери, бе Мъри!
    Нищо, че е психолог и микробиолог!
    Беганье му е майката от тоя сервиз, брат!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    В крайна сметка, в сервиза ми казаха, че няма как да ми премерят свещите и си тръгнах по живо по здраво с счупена част за обратната нафта.Сега търся и тази част, и ако някой има непотребни дюзи,ще съм му благодарен ако може да ми продаде само тази част.Къде могат да ми видят свещите, дайте идея за някой сервиз само за италиянски автомобили.

    Виж в някоя морга.Няма значение дали ще е фиат,алфа или ланча и дали ще е 1.9 или 2.4 JTD.
    А на ония умници им кажи, че ти дължат 100 кинта, щото целия комплект нов е тадява.
    Свещите може и сам да ги премериш,даже скоро имаше писано пак за това.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Става от всякаква кола,комън рейл с Бош дюзи,аз съм слагал от Мерцедес и БМВ
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Там ми сложиха от Рено (пак от дюза на комън рейл Бош), вярно е, че е същото, но ме дразни че отворите са на различни места и трябва малко по дълъг маркуч.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •