Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Не работят задните ел стъкла - Алфа 147

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Някой ако знае дали има такова реле при 147 и къде се намира. Да видим какво ще излезе накрая. Бушоните са си здрави. Аз попринцип задните стъкла мразя да ги смъква някой и стоят заключени от шофьорския панел, обаче е много дразнещо да мигат километрите.
    Няма отделно реле. Задните стъкла се управляват от модул, който се намира под задната седалка (дясната и част, под един капак). Намери го и му почисти конекторите. За да изписва грешка и за да не работят задните стъкла (или да работят, когато си искат) аз залагам на калпава връзка на CAN шината между боди компютъра и въпросния модул.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Няма отделно реле. Задните стъкла се управляват от модул, който се намира под задната седалка (дясната и част, под един капак). Намери го и му почисти конекторите. За да изписва грешка и за да не работят задните стъкла (или да работят, когато си искат) аз залагам на калпава връзка на CAN шината между боди компютъра и въпросния модул.
    Я пак, че не разбрах къде участва бодито?

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Я пак, че не разбрах къде участва бодито?
    Бодито, модулът за задните стъкла и конзолата от шофьорската врата ползват обща CAN шина.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Я пак, че не разбрах къде участва бодито?
    Гледам, че се напъваш нещо, ама като не знаеш някои неща, то по-добре си замълчи.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Бодито, модулът за задните стъкла и конзолата от шофьорската врата ползват обща CAN шина.
    Да, ама бодито управлява задните стъкла само в определени случаи. А не при нормалното отваряне и затваряне.

    ---------- Post added at 06:37 ---------- Previous post was at 06:36 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Гледам, че се напъваш нещо, ама като не знаеш някои неща, то по-добре си замълчи.
    Напъвам, щот знам за разлика от теб, който само пишеш постове без съдържание по темата

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Напъвам, щот знам за разлика от теб, който само пишеш постове без съдържание по темата
    Нищо лично, но да напишеш подобно нещо точно по адрес на колегата BO, е крайно нелепо.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нищо лично, но да напишеш подобно нещо точно по адрес на колегата BO, е крайно нелепо.
    Нищо лично и аз, но бодито не участва в задните стъкла освен в свалянето и вдигането им от дистанционното. Да погледне схемата все пак

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Нищо лично и аз, но бодито не участва в задните стъкла освен в свалянето и вдигането им от дистанционното. Да погледне схемата все пак
    И как го разбра това, гледайки схемата?

    Щом бодито не участва освен във вдигане и сваляне от дистанционното, защо вдига аларма за неизправност по задните стъкла?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24

    Default

    Алармата я вдига модула за управление, той следи всичко

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Алармата я вдига модула за управление, той следи всичко
    Ако му откачиш захранването на модула, ще се визуализира ли аларма? Очевидно - да. Тогава за какви неизправности следи нещо, което не е захранено?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако му откачиш захранването на модула, ще се визуализира ли аларма? Очевидно - да. Тогава за какви неизправности следи нещо, което не е захранено?
    Ами като няма връзка с управляващия модул за ел стъклата - ще ти даде аларма. Виж добре схемата и прочети все пак описанието

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ами като няма връзка с управляващия модул за ел стъклата - ще ти даде аларма. Виж добре схемата и прочети все пак описанието
    Аз схемата вече съм я гледал. Единственото, което се вежда от нея е това, че бодито, модулът в шофьорската врата и този за задните стъкла са на една CAN шина.

    Вече те питах, но ти смислен отговор не даде. Затова пак ще попитам.

    Как разбра от схемата, каква е точно логиката на действие?

    Тези неща се установяват евентуално с CAN анализатор.

    Останалото са свободни съчинения, които и аз мога да пиша, но не им е тук мястото.

    Накратко - отговорих ти на въпроса, каква е ролята на боди-то в бизнеса със задните стъкла, което очевидно ти беше непонятно, щом питаш.

    Казаха ти го вече, сега и аз ще ти го кажа - спри да се напъваш с необосновани теории и ако имаш да дадеш полезен съвет на колегата за да си реши проблема, то казвай нещо по същество.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    В ЕПЕР освен схема има и функционално описание и т.н.
    Прочети ги

    ---------- Post added at 14:45 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

    МЕС има доста възможности

  14. #29

    Default

    здравейте колеги, имам 147ца с 4/5 врати, но на управлението ми за стъклата имам само 2 бутона, може ли да ми кажете как се свалят задните стъкла
    Last edited by iliqncho147; 23-06-2018 at 19:51.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by iliqncho147 View Post
    здравейте колеги, имам 147ца с 4/5 врати, но на управлението ми за стъклата имам само 2 бутона, може ли да ми кажете как се свалят задните стъкла

    http://www.mediafire.com/view/flya4n...608_122245.jpg
    Объркали са ти управлението, трябва ти ето това. Копчето "REAR" като е натиснато ти управлява задните, като не е вкл. ти управлява предните.


Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •