Results 1 to 5 of 5

Thread: проблем със запалването на 146 2.0 ТД

  1. #1
    младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    софия
    Posts
    16

    Default проблем със запалването на 146 2.0 ТД

    здравейте проблемът е следния
    паднал ми е акумулатора и подавам ток с друга кола светва си всичко както си трябва но само върти двигателя без да запали.След това пробваме с теглене на колата като при самото теглене колата е на скорост и на контакт но пак не иска да запали при това обаче нищо не светва по таблото.
    Закарахме колата на електросервиз и оттам ми казват че ми изгоряло управлението на нафтовата помпа и не ми разпознава ключа
    попитах за управление втора употреба и ми казаха че ще ми излезе към 500 лв със синхронизацията на ключа но не ми дадоха отговор защо при теглене нищо не светва по таблото
    моля ви помагайте какво да правя

  2. #2
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Ми като е изгоряло какво-виж колко кабела излизат от клапана на помпата!Предполагам че са три ако е така изкърти пластмасата малко е трудно и после ще ти кажа какво да направиш!

  3. #3
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Пич аз имах същият проблем, давам ток да върти ама не пали, дърпахме я на скорост пак не иска мислех че въздух е глътнала..мм не дръпнахме ме я до един сервиз указа се един кабел които ходи към помпата..не знам но мисля че е този които отваря клапана за да пуска гориво..та той бе свързан грешно, оправих ме го и запали от четвърт ..

  4. #4

    Default

    здравей те аз имам проблем с запалването ..........върти и не пали ...паля я на бутане след което почва да пали докато не я оставя няколко часа без да я паля и пак немога да я запаля.......карах я на диагностика и ми казаха ,че има грешка на коляновия вал..........изчистиха я и започна да пали и така една седмица и сега пак същото ...какво може да е...и от каде се трупа тази грешка

  5. #5
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Ако е тръгнал да си заминава датчика на коляновия вал колата ще пали само като е студена и като загрее ще гасне.Ако е така пробвай като угасне загряла да полееш датчика на КВ със студена вода ако запали след това е от него.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •