Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Гърмене в филтъра какво е?

  1. #16
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    @alfa156
    Колега, послушай съвета на oem и си смени диагностика.
    Last edited by AlfaMan; 23-08-2012 at 08:33.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  2. #17
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Един колега идва при мен с лепен въздуховод. Бяха му сменили дебитомер, ламбда (около 600лв. му взели) С един нов маркуч за 45лв. на старо от Scarface и един ресет колата се оправи. Спрейчета, лепене, смях в залата според мен. Така му го бяха залепили, че направо паднах. Жалко, че се оказа, че и има друг проблем та сега му ремонтираме колата - бяха му я продали с проблем, харчеше антифриз и глава за наваряване и шлайфане. Хванах я точно преди да роди тотално
    това харчене за антифриз голямо ли е било ? и аз ще го сменя и ще видим . А до колегата от последния пост в пловдив няма добри диагностици за алфи или ако има някой да ми каже къде да ида
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  3. #18
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by alfaa156 View Post
    това харчене за антифриз голямо ли е било ? и аз ще го сменя и ще видим . А до колегата от последния пост в пловдив няма добри диагностици за алфи или ако има някой да ми каже къде да ида
    В началото по малко - под половин литър. Но той не ми каза като идва първия път. След това ходи по страната и се върна при мен за някои други проблеми да оправим, че му бяха осрали и тях - филтърна кутия, припукване при палене. Само като му видях разширителния съд ми стана лошо и го овиках защо не ми е казал, че му е харчела антифриз, дори и по малко. Веднага вкарахме колата в сервиза. Вече беше стартирала с мешавицата, но пак овреме.
    220лв. труд - разглобяване и сглобяване, напасване клапани, почистване на хидравлични повдигачи (2/3 запекли), миене от гнязта на всичко, че беше леш, 70лв. наваряване на главата (перфектно), че имаше до 3мм разядено, 30лв. шлайфане, части качествени виктор рейнц и т.н, масла , антифриз, спирачна, хидравлична течност - някъде около 500лв. за тях, че колегата иска да си я стегне и да си я кара. И всичко това заради некадърен сервиз, дето му е сменил работещи неща за 500лв., а не му сменил виновника за 45лв.само
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #19
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Това гърмене на студен двигател дето го прави викаш само на бензин или и на газ го прави?Провери си свещите и кабелите да няма отечка някъде това е наи-простото нещо което можеш да направиш като за начало,и както ти казаха по горе да си смениш въздуховода задължително-това със лепенето не е вариант-пробвано е.На някоя от сбирките ако доидеш подсети ме да ти покажа избила свещ която открих на скоро на моята кола.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #20
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Това гърмене на студен двигател дето го прави викаш само на бензин или и на газ го прави?Провери си свещите и кабелите да няма отечка някъде това е наи-простото нещо което можеш да направиш като за начало,и както ти казаха по горе да си смениш въздуховода задължително-това със лепенето не е вариант-пробвано е.На някоя от сбирките ако доидеш подсети ме да ти покажа избила свещ която открих на скоро на моята кола.
    да приятелю мислех тая неделя да дойда направо с лаптопа и да разгледаме заето всичко ,но сиг. ще съм на работа ще видя въздуховод още направо другата седмица отиам да си взимам :П (пробвал съм на газ така и не го прави форсирасе добре неглъхне )
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    45

    Default

    Колега сподели какъв дебитомер си сложил, щот и при мен го имаше това припукване. Преди да зема мойта и бяха сменяли дебитомер, обаче слошен беше хуфър чайна за 100лв некаде са, след като си взех оригиналния бош го нямам този проблем. Диагностика ми казваше, че стойностите са нормални, така че и това е вариант според мен

  7. #22
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default

    Quote Originally Posted by unlimitedman View Post
    Колега сподели какъв дебитомер си сложил, щот и при мен го имаше това припукване. Преди да зема мойта и бяха сменяли дебитомер, обаче слошен беше хуфър чайна за 100лв некаде са, след като си взех оригиналния бош го нямам този проблем. Диагностика ми казваше, че стойностите са нормални, така че и това е вариант според мен
    нямал съм го този проблем тия месеци ,но скоро зачистих дебитомера и сега не ми записва грешки ,но според мен си е тръгнал дебитомера и ще трябва нов
    нз ама няма логика да е той при положение ,че като обърне на гас и всичко е 6 :P
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  8. #23
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Quote Originally Posted by alfaa156 View Post
    нямал съм го този проблем тия месеци ,но скоро зачистих дебитомера и сега не ми записва грешки ,но според мен си е тръгнал дебитомера и ще трябва нов
    нз ама няма логика да е той при положение ,че като обърне на гас и всичко е 6 :P
    Ако си с обикновена АГУ ,дебитомер и ламбда сонда не влиаят...
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •