Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Заслужава ли си ?

  1. #1
    Младши алфист VictorStoev's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Перник
    Posts
    3

    Question Заслужава ли си ?

    Здравейте!

    Доста се чудя и ми се искам да споделя с вас един мой въпрос. Един приятел си купи преди няколко месеца Алфа 156 2.0 туин спарк с газов инжекцион. В последствие остана без работа, удари колата нямаше пари да я поправи и сега я продава. Продава ми я като на приятел за сумата от 1000лв. Звучи добре, но има ремонти по нея. Трябва да се сменят предните носачи, да се оправи козметично, да се купи акумулатор и да се настрои газовият инжекцион. Та искам да ви попитам дали си заслужава инвестицията и колко евентуално ще ми струва екстрата да я вкарам в движение. Колата изключително много ми харесва, уникална е но много се чудя. В момента карам Форд Фиеста 1995г. 1.1 на газ - пълна кочина - няма мощност, гние, съединителя е за смята, гори 2 литра масло на 1000км и с сигурност искам да я сменя.

    Поздрави, В.С

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by VictorStoev View Post
    ...няма мощност, гние, съединителя е за смята, гори 2 литра масло на 1000км и с сигурност искам да я сменя.

    Поздрави, В.С
    Тя и алфата ги може тези неща ако я занемариш като форда.. Иначе по основния въпрос, можеш да провериш при някой майстор колко пари ще ти излезе ремонта и сам да прецениш дали си струва..

  3. #3
    Младши алфист VictorStoev's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Перник
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Тя и алфата ги може тези неща ако я занемариш като форда
    Това е ясно, но форда не е занемарен, просто го закупих преди 3 години и половина като първа кола. Вече търся нещо по-така.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by VictorStoev View Post
    Здравейте!

    Доста се чудя и ми се искам да споделя с вас един мой въпрос. Един приятел си купи преди няколко месеца Алфа 156 2.0 туин спарк с газов инжекцион. В последствие остана без работа, удари колата нямаше пари да я поправи и сега я продава. Продава ми я като на приятел за сумата от 1000лв. Звучи добре, но има ремонти по нея. Трябва да се сменят предните носачи, да се оправи козметично, да се купи акумулатор и да се настрои газовият инжекцион. Та искам да ви попитам дали си заслужава инвестицията и колко евентуално ще ми струва екстрата да я вкарам в движение. Колата изключително много ми харесва, уникална е но много се чудя. В момента карам Форд Фиеста 1995г. 1.1 на газ - пълна кочина - няма мощност, гние, съединителя е за смята, гори 2 литра масло на 1000км и с сигурност искам да я сменя.

    Поздрави, В.С
    Кажи само,какъв ти е дохода на месец и веднага ще ти кажа отговора
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  5. #5
    Младши алфист VictorStoev's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Перник
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Кажи само,какъв ти е дохода на месец и веднага ще ти кажа отговора
    Варира м/у 500 и 800.
    Last edited by tonov; 18-01-2012 at 22:38.

  6. #6
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Вземаи я и я праи... не се чуди много Газов инжекцион пък 1000 лева са ти 2/3 месеца спестени пари като ти гледам дохода имаш Профил в Форума и недаи си Боже да си промениш мнението на части ще си върнеш тея пари..!!! Но преди всичко се опитаи да си я Направиш за каране и не забравяи че умен човечец е казал следната мисъл.. Алфа Ромео не се купува с разум а със Сърце..! Успех от мен
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  7. #7

    Default


    Quote Originally Posted by danniel View Post



    Варира м/у 500 и 800.
    Съвета ми е да се откажеш,но ти сам си прецени,ето ти една тема,която ще ти бъде полезна прегледай я
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...5%EE%E4%E8+156
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  8. #8

    Default

    Според мен може да си поддържа количката с тази заплата особено ако е по към 600-700. Коя година е колата?

  9. #9
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Приятелю ти си знаеш наи добре за колата помисли... искам само да ти кажа че един мои Комшия даде алфата си в една морга тук в Петрич за 1000 лева или 900маи,, нз точно ако ти трябват някакви части ще помагаме кои с каквото може ще питаме и така 1човек повече в клуба 1е. Като се срещнем на Шосето повече Клаксони.. Та колата е 1.8 ламарините и беха здрави и СИВА седан... Мисли ....
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  10. #10
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Моя съвет е да я купиш !
    След това на части я продаваш и си купуваш нещо което ти допада !
    Успех
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #11
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Парите които и иска са добри, но:
    - само за да се оправи предницата както трябва ще ти трябват над 500лв (ако се сменят всички носачи), пък за другото не знам.

    - този ГИ я може да се оправи, я не.

    - ако е карана много на газ може да има проблем и с бензиновата система.

    Добре си помисли дали ти се занимава да поправяш колата.
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  12. #12

    Default

    Викторе, извинявай, но това за селянията ми дойде малко повечко...не съм искал да те засягам като нарекох колата ти занемарена. Наистина съжалявам.

  13. #13
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    В думата СЕЛЯНИН няма нищо лошо и обидно. Моля, не обиждайте хората, живеещи по селата! Те са част от България.
    Но думата СЕЛЯНДУР е вече друго, нали? Аз тази дума използвам за Тия, дето си мислят, че са велики, особено на пътя. Извинявам се за спама

  14. #14

    Default

    Nightrider, дай на човека акъл кво да прави с колата, не се бъркай... никой не съм обиждал...нито съм показвал селяния...а и се извиних искрено на момчето.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Моя съвет е да я купиш !
    След това на части я продаваш и си купуваш нещо което ти допада !
    Успех
    Аз останах с впечатлението,че човека иска да управи колата и да я кара,а не да прави бизнес с части :Д
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •