Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Маслен филтър

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    В такъв случай съществува и риск въобще да не се отвори този клапан и да се кара без филтър.Досега никога не съм гледал какво пише по филтрите,казвам филтър за тоси мотор и слагам.На самия филтър пише ли на какво налягане отваря?
    Принципно на колкото по-ниско налягане отваря, толкова по-добре (имам впредвид възвратния клапан). Доста по-важно е да затваря добре обратната посока.
    Друг е въпросът ако филтърът има и байпасен клапан, който трябва да отвори ако филтърното тяло се задръсти. Този клапан е доста по-важно на какво налягане отваря.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Открих това което ми трябваше-За двигател АR 34202 маслен филтър типов знак-Р3224 бош,диаметър-96мм,височина-85мм,налягане отв.блокир. връщане-0.12 бар,налягане отв.байпас вентили-1.10 бар,блокиране на връщането-да,байпасни вентили-да.Резба-М20х1.5.Мисля че филтъра с който карам няма нищо общо с това
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    За всички дизеляци 2.4 ли е този филтър или са различни
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    За всички дизеляци 2.4 ли е този филтър или са различни
    Това е за 2.4 JTD 136 кс,според филтрон е такъв http://www.filtron.pl/en/index.php?i...MOC=136#idn506 и ман https://www.mann-hummel.com/mf_prodk...lg_c001_flag=1
    Last edited by lordliness; 18-01-2012 at 19:32.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Яка тема.
    Някакви коментари, които нямат нищо общо с действителността.
    Ако ще щастливци и сте сложили хубаво масло, клапана за който говорите никога не трябва да отвори.
    Вие чак се притеснявате дали щял да остане затворен.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #21
    Младши алфист valentino_88's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Яка тема.
    Някакви коментари, които нямат нищо общо с действителността.
    Ако ще щастливци и сте сложили хубаво масло, клапана за който говорите никога не трябва да отвори.
    Вие чак се притеснявате дали щял да остане затворен.
    Колегата е прав, малко сме пооплескали нещата.http://www.bosch.bg/bg/products/car_...ilters_pia.pdf Ето тук има обяснение с картинки.
    НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нищо не сме оплескали а просто отново някой не чете внимателно. Колегата изказа предположение дали би могло възвратният клапан да не отвори при достатъчно ниско налягане и така двигателят да остане без мазане в момент на палене.
    В пост №17 ясно казах своето становища по въпроса.

    Накратко - разглеждаме 2 клапана:

    № 1 - възвратен, който трябва да отваря при възможно по-ниско налягане и да затваря когато двигателят не работи.

    № 2 - байпасен или защитен, който трябва да отвори ако маслото среща голямо съпротивление при преминаването си през филтъра.

    Клапан № 2 не би трябвало никога да отваря.
    Клапан № 1 трябва да е винаги отворен при работещ двигател.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Лорде, аз за втори път сменям малсо от както я имам. И двата ,който сам слагал са различни от тоя , с който я взех. Всеки път е различен. И всеки път ме уверяват ,че е по каталог. Няма разлика в работата на агрегата. Купих я с филтър среден размер(15-17cm), а сложих един изключително дълиг,едва влезе. Сега е един ,може би едва 10 сантиметра дълъг.
    Да не говорим , че не можаха д ами развият пропката и ми изсмукаха малсото с някаква спец. помпа през отвора за щеката
    Last edited by andro88; 19-01-2012 at 11:21.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нищо не сме оплескали а просто отново някой не чете внимателно. Колегата изказа предположение дали би могло възвратният клапан да не отвори при достатъчно ниско налягане и така двигателят да остане без мазане в момент на палене.
    В пост №17 ясно казах своето становища по въпроса.

    Накратко - разглеждаме 2 клапана:

    № 1 - възвратен, който трябва да отваря при възможно по-ниско налягане и да затваря когато двигателят не работи.

    № 2 - байпасен или защитен, който трябва да отвори ако маслото среща голямо съпротивление при преминаването си през филтъра.

    Клапан № 2 не би трябвало никога да отваря.
    Клапан № 1 трябва да е винаги отворен при работещ двигател.
    Мисля ,че това е правилното становище,но пише ,че при ниски температури байпаса се отваря за да има мазане,въпреки че за определен момент маслото не е филтрирано
    Last edited by lordliness; 19-01-2012 at 16:19.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Мисля ,че това е правилното становище,но пише ,че при ниски температури байпаса се отваря за да има мазане,въпреки че за определен момент маслото не е филтрирано
    Да така е, но в този случай от двете злини се избира по-малката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да така е, но в този случай от двете злини се избира по-малката.
    И ако ни продадат филтър без клапани,двигателя започва да се маже със закъснение ,докато се напълни филтъра и вероятно има риск от въздушна възглавница във филтъра,нали?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И ако ни продадат филтър без клапани,двигателя започва да се маже със закъснение ,докато се напълни филтъра и вероятно има риск от въздушна възглавница във филтъра,нали?
    Точно така. Трябва да е сигурно, че ги има клапаните.
    На мен ми се се случвало да попадна на филтър с некачествен възвратен клапан, който не винаги затваря добре и така при престоя магистралата се изпразва. Следващото палене биваше съпроводено с няколко-секундно чукане, което хич не е добре. Но това се случваше понякога.
    Понеже у нас никога не знаеш, като си даваш парите, какво купуваш, трябва след смяната на филтъра, да следиш затова дали функционира нормално. И ако се забележи нещо гнило, по-добре да го смениш веднага за да избегнеш големите поразии.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    И да обобщя малко-маслен филтър МАН-мод.W714/4,Филтрон-мод.OP 645,Бош-Р 3224.Вече няма да искам филтър за моя двигател ,както досега,ще търся конкретно тези модели.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Лорде, аз за втори път сменям малсо от както я имам. И двата ,който сам слагал са различни от тоя , с който я взех. Всеки път е различен. И всеки път ме уверяват ,че е по каталог. Няма разлика в работата на агрегата. Купих я с филтър среден размер(15-17cm), а сложих един изключително дълиг,едва влезе. Сега е един ,може би едва 10 сантиметра дълъг.
    Да не говорим , че не можаха д ами развият пропката и ми изсмукаха малсото с някаква спец. помпа през отвора за щеката
    Пробката я развивам с книпекс кобра,при токущо изгасен двигател,за първи път чувам масло да се изсмуква през отвора на щеката,в твоя сервиз са новатори ама щом са дръпнали петте литра няма проблем,после от щеката ли наляха новото или развиха пробката и го нагнетиха от там?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нищо не сме оплескали а просто отново някой не чете внимателно. Колегата изказа предположение дали би могло възвратният клапан да не отвори при достатъчно ниско налягане и така двигателят да остане без мазане в момент на палене.
    В пост №17 ясно казах своето становища по въпроса.

    Накратко - разглеждаме 2 клапана:

    № 1 - възвратен, който трябва да отваря при възможно по-ниско налягане и да затваря когато двигателят не работи.

    № 2 - байпасен или защитен, който трябва да отвори ако маслото среща голямо съпротивление при преминаването си през филтъра.

    Клапан № 2 не би трябвало никога да отваря.
    Клапан № 1 трябва да е винаги отворен при работещ двигател.
    Май вярно не четем.
    Хайде покажи изречение, което някой казва, че се притеснява да не би случайно да не му отвори възвратния клапан.
    Просто в темата се пише за някакви клапани без да се знае кой за какво служи.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •