Results 1 to 15 of 52

Thread: Маслен филтър

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Маслен филтър

    Когато сменях за първи път маслото ми продадоха филтър, който се оказа с външни размери доста по -малки(резбата е същата,както и гуменото уплътнение) от тези на филтъра, който свалих от колата,затова отидох и си купих нов по -голям.Малкия филтър ми стои и се чудя да го сложа ли.Логично е да има по- малка филтрираща повърхност и да стане не ефективен по-бързо.Има ли някакви изисквания към външните размери на филтъра,да сложа ли този или да го метна по далече.Какво мислите?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Когато сменях за първи път маслото ми продадоха филтър, който се оказа с външни размери доста по -малки(резбата е същата,както и гуменото уплътнение) от тези на филтъра, който свалих от колата,затова отидох и си купих нов по -голям.Малкия филтър ми стои и се чудя да го сложа ли.Логично е да има по- малка филтрираща повърхност и да стане не ефективен по-бързо.Има ли някакви изисквания към външните размери на филтъра,да сложа ли този или да го метна по далече.Какво мислите?
    Ако пасва по резба гумичка и има нужните клапани проблем няма.Само филтриращата площ е по-малка.
    Веднъж като си взимах маслата и филтрите за JTD ми извадиха 3 или 4 различни филтъра с различна големина,били такива защото на някой от модификациите нямало място.Моя естествено е от най-малките.....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    lordliness по-малък филтриращ елемен издребняваш колега.Нищо си му няма на филтъра щом го дават за твоята кола.От всичките смени на масла до сега последния път ме набутаха с един дебел Филтрон от магазин косер ...както и да е успях някак си да го навря и завия ,но познай какво стана като си сменях маслото отново.Целия се омацах с черно дизелово масло понеже нямаше вадене без да го завъртам насам натам.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  4. #4

    Default

    В това е проблема не знам дали наистина го дават за този двигател,последния ми филтър(голям) също е от косер.Въобще не съм поглеждал има ли клапани вътре ,трябва ли да има?Филтъра е важен елемент,не мисля че издребнявам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Има и една такава гледна точка:

    Ако допуснем, че филтриращата материя е по-ситна (улавя по-малки частици) то тя би създавала и по-голямо съпротивление на преминаващото масло. За да се намали това съпротивление, следва да се увеличи филтриращата площ, т.е. филтърът да се направи по-голям.

    Накратко - по-големият филтър би трябвало да филтрира по-добре от малкия.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Има и една такава гледна точка:

    Ако допуснем, че филтриращата материя е по-ситна (улавя по-малки частици) то тя би създавала и по-голямо съпротивление на преминаващото масло. За да се намали това съпротивление, следва да се увеличи филтриращата площ, т.е. филтърът да се направи по-голям.

    Накратко - по-големият филтър би трябвало да филтрира по-добре от малкия.
    Това добре ,а за клапаните вътре?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Ако пасва по резба гумичка и има нужните клапани проблем няма.Само филтриращата площ е по-малка.
    Веднъж като си взимах маслата и филтрите за JTD ми извадиха 3 или 4 различни филтъра с различна големина,били такива защото на някой от модификациите нямало място.Моя естествено е от най-малките.....
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  8. #8

    Default

    Добре де този филтър няма ли си номер....?
    Има сумати онлайн каталози в които евентуално можем да го намерим дали става за теб.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •