Results 1 to 14 of 14

Thread: Моторчетата на парното

  1. #1

    Default Моторчетата на парното

    Някой знае ли да ли моторчетата за клапите на парното са еднакви на 156 преди и след фейс лифта?Да ли са взаимо заменяеми.Ако някой качи снимка на моторчетата на еднозоновия климатик ще е супер.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  2. #2
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    еднакви са

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Mишо, чакай да кажа и на колегите - има четири типа комутатори на фейса. Когато ми се беше скапало управлението на двузоновия и купих (подчертавам - купих ) от теб управлението, настана пълна бъркотия в климатроника. Закачих колата на EXAMINER и там се оказаха 4 типа комутатори и съответно - програмирания. Естествено, на моята тръгна четвъртата версия. Така, че както говорихме и по телефона, виж да не се вкараш в приключение да смениш едно само и да станеш ненастройваем. От оная JTS поне ти имаш два комплекта
    (ето тук има снимка на моторче http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=67171&page=5 )

  4. #4

    Default

    Според мен моторчетата от парното на фейслифта ( двузоновия климатроник ) нямат нищо общо с моторчетата на старите 156 ци с еднозоновия климатроник.Снимките на моторчетата са от фейслифт 156 ца 2005 г
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 16012012927.jpg   16012012928.jpg   17012012929.jpg   17012012930.jpg   17012012931.jpg  

    17012012932.jpg   17012012933.jpg  
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Според мен моторчетата от парното на фейслифта ( двузоновия климатроник ) нямат нищо общо с моторчетата на старите 156 ци с еднозоновия климатроник.Снимките на моторчетата са от фейслифт 156 ца 2005 г
    Ami те (климатрониците) и като устройство са различни.
    просто трябва да свалиш моторчето на клапата, дето ти блокира и да видиш дали нямаш някой опаткан зъб на колело евентуално

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ami те (климатрониците) и като устройство са различни.
    просто трябва да свалиш моторчето на клапата, дето ти блокира и да видиш дали нямаш някой опаткан зъб на колело евентуално
    Колеги, интересува ме тези моторчета са изгорели при мен или поне така ми казаха.
    Колата е 156 1.8 ТС 1998г. - да ми кажете приблизителна цена понеже не можах да намеря точното название на частта за да и проверя цената.
    П.С Сори за оффтопика

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by frostttyyy View Post
    Колеги, интересува ме тези моторчета са изгорели при мен или поне така ми казаха.
    Колата е 156 1.8 ТС 1998г. - да ми кажете приблизителна цена понеже не можах да намеря точното название на частта за да и проверя цената.
    П.С Сори за оффтопика
    На снимките са моторчета от фейса. А ти може да не си с климатроник, а с климатик. Затова - номер на шаси и EPER. Че и те може да се окажат няколко разнодидности

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    На снимките са моторчета от фейса. А ти може да не си с климатроник, а с климатик. Затова - номер на шаси и EPER. Че и те може да се окажат няколко разнодидности
    Благодаря колега. Ще потърся. Иначе да с климатик сам, не с климатроник.

  9. #9

    Default

    Някой няма ли повече снимки на моторчета от преди фейс лифта?
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  10. #10
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Някой няма ли повече снимки на моторчета от преди фейс лифта?
    Мишо, обади се на Scareface. Той сигурно ще ти помогне. И мини ми остави малко добавка в Кауфланда, да не забравиш

  11. #11
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    ето така изглеждат моторчетата преди фейслифта на климатроника, нямат нищо общо с тия по-горе в темата



    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Днес го обсъдихме проблема. Може да се окаже не моторче, а вътре от ... да ги наречем рамената, дето движат клапите някое

  13. #13
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    И аз съм на вълна електромоторчета, на снимките не видях точно като моето, но от тази снимка "наднича" белия накрайник, точно като на моето моторче:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Motor4e.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Обади се на 136

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •