Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Alfa 147JTD 16v Теч на нафта по блока,картера и на земята.. От къде ли е ?..

  1. #16
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Default

    По-добре не рискувай щом нямаш нужните инструменти и познания,по евтино ще ти излезе да отидеш в някой сервиз отколкото да направиш някоя беля.
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

  2. #17
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    разбирам ви Момчета, но просто тук околу мен не знам да има някои маистор които да се справи добре с тая задача.. Момчетата при които съм ходил преди за смяна на Маншон на каре, за смяна на предишния ангренаж, за помпата на съединителя, с Мнения и препоръки и наи вече с деиствията си се Изложиха пред мен и незнам при кои да я закарам че да е заинтересован да Направи нужното както Аз.. Четох в стари постове че хвалят това момче Бобо.. не 1 или 2 пъти но незнам в такова състояние дали да тръгна към неговия сервиз в София.. И по пътя няма да се Роди още нещо.. А що се отнася до нас (мен и Баща ми ) аз съм мераклия (аматьоp) свалям т'ва онова после пак си го вращам на мястото в смисъл мерак ми е да чопля.. а баща ми е завършил такова училище и работи с Камиони разглобявал е какво ли не от ПоMпи до ел инсталаци и ме Навива че Теорията я знае, но казва не съм свалял Ha Такава и незнам. та ми сълта ми беше тая имаме доста ключове удома и имах желание ние да Опитаме, но сега вече сериозно се КОлебая.. Благодаря иначе
    Last edited by A.Arabadzhiev; 18-01-2012 at 13:57.
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Опитайте бре,после ако има проблем,ще помагаме
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Благодаря... Маи така ще да е !!! Дано и с ваша помощ да Отстраним Тумора и да я Изправим на Крака ! Ще пиша в течението на работа..

  5. #20
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    След като свалите помпата за да смените уплътнителите,е хубаво да шлайфате капаците на помпата!Иначе вероятноста да протече след смяна на уплатнители е голяма!

  6. #21
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Post

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    След като свалите помпата за да смените уплътнителите,е хубаво да шлайфате капаците на помпата!Иначе вероятноста да протече след смяна на уплатнители е голяма!
    Да.. не се бях замислял, но имаш право! Ще го имам в предвид но сега помпата не ни притеснява толкова колкото зацепването на Ангренажа но времето ще покаже
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  7. #22
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    След като свалите помпата за да смените уплътнителите,е хубаво да шлайфате капаците на помпата!Иначе вероятноста да протече след смяна на уплатнители е голяма!
    Шшшш тва да не е ЦДИ бре наще не си кривят капаците и хич да не ги бара че най много някой пиян шлайфист да ги убие и да хвърли помпата

    ---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 19:52 ----------

    Quote Originally Posted by A.Arabadzhiev View Post
    Да.. не се бях замислял, но имаш право! Ще го имам в предвид но сега помпата не ни притеснява толкова колкото зацепването на Ангренажа но времето ще покаже
    Айде разглобявай да видиме кво става ма преди това - провери гарнитурата на регулатора и виж щуцерите на помпата дали са набити както трябва - случвало ми се е набивката на щуцера да не издържи на вибрацийте и да се измъкне целия щуцер с маркуча Приготви си хубави торксове и динамометричен ключ за капаците - освен това след разглабяне задължително смени семеринга на вала откъм колелото на ангренажа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #23
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Шшшш тва да не е ЦДИ бре наще не си кривят капаците и хич да не ги бара че най много някой пиян шлайфист да ги убие и да хвърли помпата

    ---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 19:52 ----------



    Айде разглобявай да видиме кво става ма преди това - провери гарнитурата на регулатора и виж щуцерите на помпата дали са набити както трябва - случвало ми се е набивката на щуцера да не издържи на вибрацийте и да се измъкне целия щуцер с маркуча Приготви си хубави торксове и динамометричен ключ за капаците - освен това след разглабяне задължително смени семеринга на вала откъм колелото на ангренажа
    ...Ясно разбрах те... Един колега от форума ми предложи да я закарам при Един маистор От Сандански Николаи.. занимавал се с Италиянки.. Чух се с него по телефона и ми обясни че ремонта с труда щял да ми струва кам 150 лева Ремонтрия комплект влизал в тая сума със смяна на гумички семеринги некакви и там забравих другото... Като ме увери че ще зацепи и правилно ремъка.. Та сега умувам... БОбо ти си ми далече иначе..... Още от начало се сетих че ти си Лекаря но...
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by A.Arabadzhiev View Post
    ...Ясно разбрах те... Един колега от форума ми предложи да я закарам при Един маистор От Сандански Николаи.. занимавал се с Италиянки.. Чух се с него по телефона и ми обясни че ремонта с труда щял да ми струва кам 150 лева Ремонтрия комплект влизал в тая сума със смяна на гумички семеринги некакви и там забравих другото... Като ме увери че ще зацепи и правилно ремъка.. Та сега умувам... БОбо ти си ми далече иначе..... Още от начало се сетих че ти си Лекаря но...
    Ако не си сигурен в майстора си действай сам по-добре
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ако не си сигурен в майстора си действай сам по-добре
    Козата си сака пръч, а болният - Доктор. Нема лошо да се разходи до Сф и да си види личния лекар

    Па може и некоя Голяяяма риба да хване
    Last edited by NightRider; 20-01-2012 at 19:57. Reason: Уточнение

  11. #26
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Абе може и ти да си прав ама...
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  12. #27
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by A.Arabadzhiev View Post
    Абе може и ти да си прав ама...
    Я не рискувай, да не стане "мерак не се избива с пари, а с много пари"

  13. #28
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Я не рискувай, да не стане "мерак не се избива с пари, а с много пари"
    Момчетата до сега ме Ентусиазираха да започна у дома с баща ми.. ти веднага ми ``тури калайо`` Да не стане вика... ще внимаваме пък каквото покаже.. Позитвно мислене му е маиката..
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  14. #29
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by A.Arabadzhiev View Post
    Момчетата до сега ме Ентусиазираха да започна у дома с баща ми.. ти веднага ми ``тури калайо`` Да не стане вика... ще внимаваме пък каквото покаже.. Позитвно мислене му е маиката..
    И аз предпочитам да си правя много неща, ама ако нямам достатъчно знания и условия най-вече, отивам свише.
    Успех в начинанието

  15. #30
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Алфата вече е в Движение, благодарение на Николаи от Сандански и момчето което работи с него, за сега работи Безупречно и няма симптоми за теча.. Мисля че си разбират от работата момчетата направиха я сравнително бързо без умуване и чудене.
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •