Results 1 to 15 of 15

Thread: Препоръка за 2бр.колони задни врати

  1. #1

    Default Препоръка за 2бр.колони задни врати

    Здравейте колеги!

    искам да upgrade-на малко музиката в колата без рязане на кори и без усилватели.Идеята ми е да сложа някакви наистина качествени колони на предните или на задните врати.В момента съм с 4 бр. еднакви Сони, които обаче не ме задоволяват от към плътен звък.Слушам хаус.Не държа на дъндания а на чист звук и плътен бас не като на циганска сватба.Очаквам препоръки и съвети за размери, за да мога директно plug and play, като повтарям само идеи за колони на вратите дори и да са по скъпи.Става въпрос за 156-ца.

    Поздрави,
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  2. #2
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Каквито и да сложиш отзаде няма да засвирят като хората,дори и през усилвател да са
    Моя съвет е да разкараш 4-те сонита и да налееш пари за хубава предна двукомпонентна линия.
    Само предни.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  3. #3
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Сложи някакви мидбаси - Hertz, Helix или DLS С едно хубаво обезшумяване ефекта е УАУ!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Колега, със 1727 ли си?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  5. #5

    Default ....

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    Каквито и да сложиш отзаде няма да засвирят като хората,дори и през усилвател да са
    Моя съвет е да разкараш 4-те сонита и да налееш пари за хубава предна двукомпонентна линия.
    Само предни.
    колега какво визираш под двукомпонентна и само за предна линия.Имаш предвид да оборудвам само предните врати ли.Дай някое предложение за марка.В това число включваш ли и високите да се реплейснат които са горе до механизма за отваряне на вратата.ако и маш и хора които би ми препоръчал че ще ми свършат качествено работата без да ми трошат кората и т.н. приемам препоръки
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  6. #6
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    hertzesk165 например
    може и DLS и други. Компонентните са с отделни говорители като тези за ниски и високи честоти. И не забравяй за изолацията на варатите, както посъветваха по-горе.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #7
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Quote Originally Posted by syfer View Post
    колега какво визираш под двукомпонентна и само за предна линия.Имаш предвид да оборудвам само предните врати ли.Дай някое предложение за марка.В това число включваш ли и високите да се реплейснат които са горе до механизма за отваряне на вратата.ако и маш и хора които би ми препоръчал че ще ми свършат качествено работата без да ми трошат кората и т.н. приемам препоръки
    Имам хора който ще ти свършат работата
    но мисля ,че и сам би се справил.
    Да,имах предвид да разкараш задните говорители от вратите и да си останеш с такива само отпред
    За целта е нужно читава предна линия,може и през усилвател
    DLS,Ground Zaero,Helix...
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  8. #8
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    че е така - така е - никога задна линия не се представя добре - по добрия вариянт е предна -компонентна линия ,на която да се ориентират правилно високите и да се подработи правлно вратата с изолация ,проблема с бас-а остава обаче -лично мнение ,което на натрапвам на никого е че си трябва и суб-че в багажника , а там нещата отиват около и над 1000 лв., като се има в предвид и усилвателя
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  9. #9
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    че е така - така е - никога задна линия не се представя добре - по добрия вариянт е предна -компонентна линия ,на която да се ориентират правилно високите и да се подработи правлно вратата с изолация ,проблема с бас-а остава обаче -лично мнение ,което на натрапвам на никого е че си трябва и суб-че в багажника , а там нещата отиват около и над 1000 лв., като се има в предвид и усилвателя
    Е, и доста по-нискобюджетно могат да се избарат нещата, ама естествено с компромис откъм качеството, на което, като ти гледам подписа доста държиш!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  10. #10
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Сложи някакви мидбаси - Hertz, Helix или DLS С едно хубаво обезшумяване ефекта е УАУ!
    Подкрепям напълно ползата от изолацията на вратите. Направих си труда да пусна музиката при една изолирана и една със стандартната изолация врата и разликата във звука е осезателна.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  11. #11
    Младши алфист Renatino's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Варна
    Posts
    5

    Default

    А тази изолация как я правите?
    Alfa Romeo 145 1.4TS

  12. #12

    Default

    С изолационен материал.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  13. #13
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Renatino View Post
    А тази изолация как я правите?
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=57328
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  14. #14
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Още по- добрия вариянт е Обеми в предните врати , но са много малко лудите ,които ще си намерят резервни кори за вратите и ще ги натрошат до неузнаваемост , ще се правят на дърводелци ,китаджии и ще правят отливки - пък е и доста скъпа интервенция

    но като цяло няма нищо общо в звука - какъвто и да е говорител , то той ще свири в пъти по- добре отколкото плйоснат във обема на вратата ,та макар и тя да е изолирана .
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  15. #15

    Default

    Колеги ползвайте си обема на багажниците и толкова.От врата нищо не може да се изкара, след като зад магнита няма пространство.ако ставаше така хубавите домашни и професионални колони нямаше да имат големи кутии а щяха да ги правят плоски.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •