Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32

Thread: Парното духа топло като се изкачвам и студено като се спускам??

  1. #31
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    Аз скоро имах проблем с парното. Духаше ми само студено.Оказа се ,че моторчето което отваря/затваря клапара топло/студено се е скапало.Оттам имах проблеми и с потока на въздуха.Не духаше накадето му задам ( примерно на стъклото). Нямам обяснение за това,но явно нещата са навързани.След като смених проблемното моторче парното ме слуша колко топло да духа и на къде да е потока.Междудругото смених и врътките на парното,но проблема не беше от там ,а от МОТОРЧЕТО.
    п.п работната температура на този мотор мисля ,че трябва да е 88 градуса. Аз съм сменил термостата преди 1 седмица и в колата неможе да се седи след 10 мин каране.
    Заслушай се в моточетата като дадеш на контакт дали не се чува някво прескачане на зъбчатка или си смени термостата.

    ---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:31 ----------





    Колега понякога се принуждаваш сам да търсиш проблема и да си оправяш колата , най-вече ако незнаеш към кого да се обърнеш или да си финансово затруднен затова.Аз лично нямам пари за майстори , и да имам пари няма майстори в Разград ( примерно) които могат да ми помогнат , нямам доверие на майстори ( всеки ден шмекеруват за 5-те лева) . Има куп причини колегата да пише за проблема си.А и доста неща могат да се оправят пред блока стига да знаеш къде и какво да гледаш.Вие/Ние сме хората който трябва да си помагаме взаймно ,а не да се упрекваме че трябва да ходим на майстор.Щото те и майсторите ( ПОВЕЧЕТО) незнаят кво да прават с квато и да е кола.
    Кажете на колегата кво и де да гледа пък той ако реши да ходи на майстор ... и те хляб ядът
    Аз му казах вече,сваля жабката,сваля моторчетата,и гледа дали се движат така свалени,после пробва на ръка клапите,според мен има задържане или счупване във вътрешния лостов механизъм,затова му върти номера,това е.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #32
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз му казах вече,сваля жабката,сваля моторчетата,и гледа дали се движат така свалени,после пробва на ръка клапите,според мен има задържане или счупване във вътрешния лостов механизъм,затова му върти номера,това е.
    Е тук си прав - може да има откачена клапа даже или счупено лостче

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •