Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Спортно гърне за 156 2.4 JTD

  1. #16
    започва да се пристрастява Spechen's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Варна
    Posts
    54

    Default

    Аз имам 147 1.9 jtd чипосана и също като теб исках да се чува зверски турбото и да бръмчи махнах катализатора който всъщност е заедно с резоанторното гърне и сложих спортно накрая ;D да ти кажа бучене няма турбото наистина се чува повече , но плътен звук мммне баш ...
    А и като си махах катализатора ми казаха че трябва да се сложи нещо за да има съпротивление турбината нз как стоят нещата нз дали е добре за турбото straight pipe ;]

  2. #17
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Spechen View Post
    Аз имам 147 1.9 jtd чипосана и също като теб исках да се чува зверски турбото и да бръмчи махнах катализатора който всъщност е заедно с резоанторното гърне и сложих спортно накрая ;D да ти кажа бучене няма турбото наистина се чува повече , но плътен звук мммне баш ...
    А и като си махах катализатора ми казаха че трябва да се сложи нещо за да има съпротивление турбината нз как стоят нещата нз дали е добре за турбото straight pipe ;]
    Слагаш резонатор тип пура със стеснение...на мястото на катализатора....и аз му разправям на Гелев, че ефект няма, ама той си знае неговото...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #18

    Default

    Ще видим Бобби дано се получи.А за съпротивление за турбото още по-добре, че няма според мен.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  4. #19
    започва да се пристрастява Spechen's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Варна
    Posts
    54

    Default

    Не знам казаха ми , че като няма съпротивление турбината пренадува или нещо от сорта и отива на кино нз ..

  5. #20
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Spechen View Post
    Не знам казаха ми , че като няма съпротивление турбината пренадува или нещо от сорта и отива на кино нз ..
    М...да даже съм чувал, че слагат някакви бленди...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #21
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Някой ще обясни ли как пренадува турбината като се махнат гърнетата? Стана ми доста интересно

  7. #22

    Default

    Ето темички в които се засяга прави тръби и завихрянето на турбото.
    Образователни,като едната е за EGR-a,и разтоварването на турбото в гърнетата
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...&highlight=EGR

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F2%F0%FA%E1%E0
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Някой ще обясни ли как пренадува турбината като се махнат гърнетата? Стана ми доста интересно
    Много просто - махаш съпротивлението на газа след турбината=> разширението на газа в турбината е по-голямо+по-висока скорост на излизащите гозове=>по-високи обороти на турбината=>по-високи обороти и на компресора+постоянни загуби на входа на компресора=> повечко въздух в двигателя, но и по-високи обороти на турбото=>по-малък живот на лагери, турбина,...... целия възел
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Много просто - махаш съпротивлението на газа след турбината=> разширението на газа в турбината е по-голямо+по-висока скорост на излизащите гозове=>по-високи обороти на турбината=>по-високи обороти и на компресора+постоянни загуби на входа на компресора=> повечко въздух в двигателя, но и по-високи обороти на турбото=>по-малък живот на лагери, турбина,...... целия възел
    КО? кви съпротивления на кой газ? Аз съм на навта бе хора базик.Няма никви проблеми за турбото стига сте плямпали простотий
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Много просто - махаш съпротивлението на газа след турбината=> разширението на газа в турбината е по-голямо+по-висока скорост на излизащите гозове=>по-високи обороти на турбината=>по-високи обороти и на компресора+постоянни загуби на входа на компресора=> повечко въздух в двигателя, но и по-високи обороти на турбото=>по-малък живот на лагери, турбина,...... целия възел
    Има логика, а аз обичам да следвам логиката
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Коя е глупоста...сподели....
    п.п. май не си се включил в точният цитат...ходи снимай и се докажи...ремуси на дизел съм виждал...ама ефекта никакъв...все едно си със тръба...
    Чакам саунда и увеличи баса)
    Почвам като пловдивчани батка, негър, майна
    Ако си само по права тръба ей тия ниските в началото на клипа или сиреч казано до 2000 колата в началото пърди и грухти както искаш така го разбирай, също пък тия спортни гърнета са излишни Утре ще снимам вече с малко по добро видео не с телефончето

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Почвам като пловдивчани батка, негър, майна
    Ако си само по права тръба ей тия ниските в началото на клипа или сиреч казано до 2000 колата в началото пърди и грухти както искаш така го разбирай, също пък тия спортни гърнета са излишни Утре ще снимам вече с малко по добро видео не с телефончето
    Сигурно не си видял, но те питах, какво си направил за да имаш такъв звук?
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    така като се вреш у ауспуха може и негър да станеш...особено при дизела)
    При дизела не гърми и трещи...това не е бензин....или си сънувал някой от тия с новите мерцедеси дето ги избушвта за да трещат по улиците...айде запази си мнението и не ми го наслагвай...една година съм бачкал в ЕМ-комплект и имам минимални познания...не казвам, че ги отбирам...но не увеличавам волумето на клипа.....
    хубаво снимай твойта да видим кога ще имаш такъв звук отделно казах ще имам в движение звук, който е плътен не като другите дрънчащ и дразнещ Отделно извънградско е гробна тишина вътре Няколко колеги сме на този принцип с такава генерация, и явно не си чувал на живо за какво става въпрос

  14. #29

    Default

    Сигурно е голяма тайна тая генерация, че не казваш какво е правено! За трети път питам и това е смисъла на темата все пак да разбера как да постигна звукът?
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    Сигурно е голяма тайна тая генерация, че не казваш какво е правено! За трети път питам и това е смисъла на темата все пак да разбера как да постигна звукът?
    не е тайна нищо ама нали нищо не става от нея и т.н. точка

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •