Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Питане за лампа в километража

  1. #16
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Диагностика - не режи, че можеш да си видиш еърбеците изплюти
    Той AIBAG-а последна грижа.Ся първо да оправя работата на мотора ( NightRider за което ти благодаря за активността в темата ми ) и после тия екстички
    Last edited by tonov; 11-01-2012 at 19:34.
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  2. #17
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Нивото на антифриза.....
    ............тва за mboge се отнасяше........
    Голяма глупост си написал, а даже не си прочел отговора ми - това е за наличие на вода в нафтовия филтър.
    WATER IN THE FUEL OIL FILTER (JTD engines) - вода в нафтовия филтър
    Я и ти да си свалиш ръководството
    Attached Files Attached Files
    Last edited by NightRider; 11-01-2012 at 06:52.

  3. #18

    Default

    Ок бе ,господин безгрешен......все пак карам по-стар автомобил....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #19
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ок бе ,господин безгрешен......все пак карам по-стар автомобил....
    И аз греша, не се засягай, ама и не ме нападай грозно.

  5. #20

    Default

    Та като стана въпрос за тая лампа,която предполагах,че е за друго и се оказа грешно,сега искам да питам некои работи свързани с нея.
    Понеже при мен се обажда,но много рядко-един път в месеца мигне и толкова...та чак след месец пак.
    Какво ще рече това?
    Че датчика е засякъл вода и след тва няма проблеми или щом един път е имало вода във филтъра ,трябва да се смени с нов?
    Или пък трябва да светне постоянно,за да се налага незабавна смяна?
    Ето снимка,щото стана дума вече за няколко неща и да не се объркаме нещо
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails kilometraj.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #21
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Та като стана въпрос за тая лампа,която предполагах,че е за друго и се оказа грешно,сега искам да питам некои работи свързани с нея.
    Понеже при мен се обажда,но много рядко-един път в месеца мигне и толкова...та чак след месец пак.
    Какво ще рече това?
    Че датчика е засякъл вода и след тва няма проблеми или щом един път е имало вода във филтъра ,трябва да се смени с нов?
    Или пък трябва да светне постоянно,за да се налага незабавна смяна?
    Ето снимка,щото стана дума вече за няколко неща и да не се объркаме нещо
    Ами сваляш тялото с филтъра без да го накланяш, подлагаш един съд, отвиваш на филтъра отдолу датчика и гледаш дали ще потече вода.. Ако няма вода, значи датчикът е тръгнал да се сбъгясва

  7. #22
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Моите наблюдения са, че датчика отчита при доста минимално количество вода, а може би зависи и от това колко е качествен филтъра може би....
    Значи преди няколко години отиваме на море и по пътя лампата премигна, бях заредил на Ромпетрол, както и да е не обърнах особено внимание.....
    След това съм зареждал от различни бензиностанции а не конкретно от въпросната......
    След около 1г. пак ми се случва да заредя от тази бензиностанция няколко последователни пъти и пак ми светва лампата и тогава ми просветна, че и предния път бях зареждал от нея (от тогава там не ходя)
    Та след едно светване свалих филтъра, изсипах течността в пластмасово шише и вода не открих......
    След това зареждане само на ЕКО лампата не ми беше светвала......

    Едно размишление на ПИНКО беше да си допълваме резервоарите като ни стигнат средата, защото зимата се получава конденз и от това светва.....

    Като си взехме новата кола, съответно с почти празен резервоар и лампата първия месец ми светваше всяка седмица по 1-2пъти.....
    Може би до сега ми е светвала за 3м. повече от колкото на старата кола за 3г.

    Но при вече няколко пълнения до горе, за последния месец е светвала само веднъж.......

    От месец и половина сипвам и 2-тактово масло в нафтата......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #23
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Моите наблюдения са, че датчика отчита при доста минимално количество вода, а може би зависи и от това колко е качествен филтъра може би....
    Значи преди няколко години отиваме на море и по пътя лампата премигна, бях заредил на Ромпетрол, както и да е не обърнах особено внимание.....
    След това съм зареждал от различни бензиностанции а не конкретно от въпросната......
    След около 1г. пак ми се случва да заредя от тази бензиностанция няколко последователни пъти и пак ми светва лампата и тогава ми просветна, че и предния път бях зареждал от нея (от тогава там не ходя)
    Та след едно светване свалих филтъра, изсипах течността в пластмасово шише и вода не открих......
    След това зареждане само на ЕКО лампата не ми беше светвала......

    Едно размишление на ПИНКО беше да си допълваме резервоарите като ни стигнат средата, защото зимата се получава конденз и от това светва.....

    Като си взехме новата кола, съответно с почти празен резервоар и лампата първия месец ми светваше всяка седмица по 1-2пъти.....
    Може би до сега ми е светвала за 3м. повече от колкото на старата кола за 3г.

    Но при вече няколко пълнения до горе, за последния месец е светвала само веднъж.......

    От месец и половина сипвам и 2-тактово масло в нафтата......
    Az бих сменил датчика или поне го свалил и зачистил един вид

  9. #24
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Az бих сменил датчика или поне го свалил и зачистил един вид
    Е кво точно да му чистя!!!!!
    Той по-чист от това едва ли може да бъде.......
    Плува в нафта......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #25
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Е кво точно да му чистя!!!!!
    Той по-чист от това едва ли може да бъде.......
    Плува в нафта......
    Абе той е нещо като поресто - извади го и го остави да се изсуши един вид. Аз така направих с моя и не е светнъл и веднъж. Ма не сипвам на Шел и Ромпетрол. А вече и на Лукойл

  11. #26

    Default

    Бе на мен от лятото се опитва да мига,тогава конденз няма и най-вероятно ще да е от нафтата...сега го държа поне до половината пълен резервоара заради студовете(които още ги няма при нас)....
    Важното е ,че да мигне страшно няма.Това ме интересуваше.Въпроса е да не започне често да го прави.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #27
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Бе на мен от лятото се опитва да мига,тогава конденз няма и най-вероятно ще да е от нафтата...сега го държа поне до половината пълен резервоара заради студовете(които още ги няма при нас)....
    Важното е ,че да мигне страшно няма.Това ме интересуваше.Въпроса е да не започне често да го прави.
    Къде го видяхте тоя конденз, кой я пусна тази дума? Нафтата не е хигроскопична като спирачната течност, например. Ако има "конденз" в неято, той отива надолу като вода, а не като пара нагоре. Я сипете в едно стъклено бурканче малко вода и после нафта, оставете го и вижте дали ще има после вода отгоре по капачката като конденз.
    Извади филтъра, измий го с нещо, дето събира вода (спирт), остави го да се изсуши хубаво и виж резултата

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •