Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Проблем с окачване на 156

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default Проблем с окачване на 156

    Преди 2 месеца купих АР156 2,4 жтд, останах доста доволен, въпреки че се наложи да ремонтирам някой неща със самото купуване....
    В един известен "Alfa service" в София... няма да споменавам кой е сервиза се наложи да отида за ремък и ми казаха да оставя колата за цял ден, предложиха ми да погледнат и предницата за което се съгласих въпреки че нямах оплаквания...
    Казаха ми че има две втулки за смяна и имали само полиеретанови които за българските пътища били по-добрият вариант, съгласих се да ги сменят...
    200км след смяната колата започна да поскърцва като влезе в дупка и когато има повече от една дупка или неравност да потропва нещо което е някъде под педалите но не мога да определя дали на пластмаса или метал.
    Понеже в същият сервиз ми казаха че трябвало да стои 1 ден за 5 свещи, а видях че са нужни 20мин за смяната им а аз не мога да оставам без кола, въпросът ми е да ходя ли отново или да отида някъде където могат да видят какво е станало и да ми решат проблема без да се занимавам?
    Може да ви изглеждам като луд но от 10г не съм бил в България и всичко ми е странно.

  2. #2
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Казали са ти 1 ден защото се случва да се скъса свещ и шоуто започва. Аз лятото от смяна на свещи за 20 минути откарах 2 седмици
    GTV

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Те тия тампони си скърцат..това им е недостатъка, потърси в форума....май използваха някакви смазки.
    А за сервиза незнам.....ако са сменяли ангренажен ремък, ролки и т.н.....то не става за 5 минути...и все пак в него не е била само твоята кола...нали има и други клиенти, и незнам защо се притесняваш да кажеш името на сервиза...

    ---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 12:01 ----------

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Казали са ти 1 ден защото се случва да се скъса свещ и шоуто започва. Аз лятото от смяна на свещи за 20 минути откарах 2 седмици
    ..той казва, че е отишъл да сменя ремък...след това иде реч за свещи...ами да поясни...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    "Понеже в същият сервиз ми казаха че трябвало да стои 1 ден за 5 свещи, а видях че са нужни 20мин за смяната"

    Аз разбирам, че свещите ще сменят 1 ден.
    GTV

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Е то ще е много яко ако ми сложат втулки без смазка... интересното е и хлопането, да речем че си го е имало но не съм обърнал внимание... но ако има нещо счупено не се ли вижда в сервиза?

  6. #6

    Default

    Скърцането обикновено идва от тампони на горни носачи - на теб какво ти сменяха ..... ?
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Не помня как точно се казваше но са едни гумени като втулки заменени със същите сини помня че са на носещите щанги.
    Дори се учудих че има проблем в окачването защото доста добре се държи на пътя и не бях забелязал колата да издава звуци от окачването, нито скърцане нито тропане.
    Last edited by akirilov; 10-01-2012 at 14:48.

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by akirilov View Post
    Не помня как точно се казваше но са едни гумени като втулки заменени със същите сини помня че са на носещите щанги.
    Дори се учудих че има проблем в окачването защото доста добре се държи на пътя и не бях забелязал колата да издава звуци от окачването, нито скърцане нито тропане.
    Братле, забрави го този сервиз. Ако искаш от фирмените - аз ти препоръчвам Екстрийм. А ако искаш не от фирмените на клуба - пиши ми на ЛС

  9. #9

    Default

    А защо не искаш да го казваш кой е този "известен" сервиз..?

  10. #10
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Виж сега...повечето сервизи подържат обратна връзка с клиента...щом си оставил колата...по нататък... те ти се обаждат и ти казват имаш това и това за смяна......ти си даваш съгласието дали да се прави и така...не виждам защо пискаш сега...щом ти е било в ред окачването, защо си се съгласил да го правят.???...
    По този начин се превръщаш в един недоволен клиент....но не казваш от каво толкова си недоволен...
    Ако с нещо са те излъгали или подвели е друг въпрос...

    ---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Братле, забрави го този сервиз. Ако искаш от фирмените - аз ти препоръчвам Екстрийм. А ако искаш не от фирмените на клуба - пиши ми на ЛС
    ...)))..тис и много точен...тия дето вчера ми спираха филма през 15 минути за реклама ги нямаш за нищо))

    ---------- Post added at 13:14 ---------- Previous post was at 13:13 ----------

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    А защо не искаш да го казваш кой е този "известен" сервиз..?
    ..и аз това се питам..
    Last edited by Бобби; 10-01-2012 at 15:43.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Братле, забрави го този сервиз. Ако искаш от фирмените - аз ти препоръчвам Екстрийм. А ако искаш не от фирмените на клуба - пиши ми на ЛС
    ))..ти си голема работа...тия дето ми спираха филма вчера през 15 минути за реклама...пасти да ядат)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ))..ти си голема работа...тия дето ми спираха филма вчера през 15 минути за реклама...пасти да ядат)
    Бате, не ги рекламирам. Просто съм доволен от тях. Макар, че на времето се псувахме тук с Бобо. И Голямата риба си е Голяма риба. Единствено думи за Рубикар не мога да кажа, щот само при тях не съм бил. Затова и не го коментирам, макар само хубави отзиви да съм чувал
    Last edited by NightRider; 10-01-2012 at 15:49. Reason: допълнение

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    А защо не искаш да го казваш кой е този "известен" сервиз..?
    Първо искам да намеря време да отида до сервиза за да погледнат и да си кажат тяхното мнение...
    Доколкото до недоволен клиент не съм такъв, бесен собственик на Алфа съм!
    Преди месец замених кола която съм купил нова преди 7 години за тази Алфа и от тогава само ходя по сервизи и жената всеки път ме подиграва за допуснатата грешка.
    Отделно че не мога всеки път да си губя един ден или да обикалям София с таксита, загуба на време си е и си вързан без кола, да не говорим че не мога да излизам през работно време и да се занимавам с автосервизи.

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Бате, не ги рекламирам. Просто съм доволен от тях. Макар, че на времето се псувахме тук с Бобо. И Голямата риба си е Голяма риба. Единствено думи за Рубикар не мога да кажа, щот само при тях не съм бил. Затова и не го коментирам, макар само хубави отзиви да съм чувал
    А за Лисан какво ще кажеш..?

    ---------- Post added at 14:09 ---------- Previous post was at 14:07 ----------

    Quote Originally Posted by akirilov View Post
    Първо искам да намеря време да отида до сервиза за да погледнат и да си кажат тяхното мнение...
    Доколкото до недоволен клиент не съм такъв, бесен собственик на Алфа съм!
    Преди месец замених кола която съм купил нова преди 7 години за тази Алфа и от тогава само ходя по сервизи и жената всеки път ме подиграва за допуснатата грешка.
    Отделно че не мога всеки път да си губя един ден или да обикалям София с таксита, загуба на време си е и си вързан без кола, да не говорим че не мога да излизам през работно време и да се занимавам с автосервизи.
    )...алфата е като жената....надявам се, че ме разбра...ако не ми прочети подписа)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А за Лисан какво ще кажеш..?

    Вече не коментирам! С него БЯХ приятел. Минало бешело. Гледам напред

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •