Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: Защо нямам прекъсвач?

  1. #31
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Не става просто така да си ги менкаш. Трябва да менкаш и ключовете с имото
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #32
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Не става просто така да си ги менкаш. Трябва да менкаш и ключовете с имото
    централа, имо, транспондери от ключовете за да сме точни

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Ами за сега ще си спестя тази интервенция. Като гледам не излиза особено евтино да се сложи "читав софтуер" както казваш.
    Дата на програмиране на ЕКУ-то ми е някой си месец 98-ма година. До сега така е карала, едва ли е "лош" ремап-а. А и си върви доста прилично колата според мен.
    А прекъсвач си мисля, че има, някъде след 8000 оборота, но не ми се ще да пробвам да го търся къде е
    За сега я карам и внимавам като си правя кефа някой път, да не минавам 7500 оборота и тва е


    П.П: А да питам, неможе ли от някоя морга да си взема едно ЕКУ от някоя смазана 2.0 ТС и да си ги менкам. Ще ми излезе по-евтино от слагането на дефолтския софт. А и ако има разлика във вървежа, ще мога да си избирам с кое ЕКУ да карам
    Няма как да ти излезе по евтино. Под 150 лв. ЕКУ няма да купиш.

    Относно датата на програмиране това е първата дата на програмиране на компютъра и то няма общо в флашването на двигателната памет. Ако щеш и 50 пъти да я ремапнеш тази дата ще си остане.

    Между другото ТС-а с колкото и калпав ремап да е все ще оживее. Има достатъчно запас за извращения и има много доказателства за това в този форум.

    С лош ремап освен да тъпче и да харчи друго няма да стане
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ....

    Относно датата на програмиране това е първата дата на програмиране на компютъра и то няма общо в флашването на двигателната памет. Ако щеш и 50 пъти да я ремапнеш тази дата ще си остане.

    А сега де! Моята е произведена 07'03, сменен и е фирмено софтуера 01'06 и отдолу пише 01'06. Когато е фабрично всичко си пише. Когато си ти - все едно си седи

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    А сега де! Моята е произведена 07'03, сменен и е фирмено софтуера 01'06 и отдолу пише 01'06. Когато е фабрично всичко си пише. Когато си ти - все едно си седи
    На твоята и е сменен фирмено компютъра по-скоро с чисто нов и е програмиран отначало. Датата на програмиране се пише в еепрома на еку-то където е и кода за имото, където е кодинга за съществуващи допълнителни модули, където са километрите и още много други неща. Когато ти сменят софтуера на мотора никой не ти бута еепрома. Аз ако искаш мога да ти напиша вътре, че и днес ти е излязла колата от шоурума. Разбираш ли? Хайде да не го обръщаме и в тази тема на "когато си ти, когато е онзи е еди какво си". Ок?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На твоята и е сменен фирмено компютъра по-скоро с чисто нов и е програмиран отначало. Датата на програмиране се пише в еепрома на еку-то където е и кода за имото, където е кодинга за съществуващи допълнителни модули, където са километрите и още много други неща. Когато ти сменят софтуера на мотора никой не ти бута еепрома. Аз ако искаш мога да ти напиша вътре, че и днес ти е излязла колата от шоурума. Разбираш ли? Хайде да не го обръщаме и в тази тема на "когато си ти, когато е онзи е еди какво си". Ок?
    Не споря, само констатирам. Като ходя за препрограмирането ще питам
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимка-1.jpg  

  7. #37
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На твоята и е сменен фирмено компютъра по-скоро с чисто нов и е програмиран отначало. Датата на програмиране се пише в еепрома на еку-то където е и кода за имото, където е кодинга за съществуващи допълнителни модули, където са километрите и още много други неща. Когато ти сменят софтуера на мотора никой не ти бута еепрома. Аз ако искаш мога да ти напиша вътре, че и днес ти е излязла колата от шоурума. Разбираш ли? Хайде да не го обръщаме и в тази тема на "когато си ти, когато е онзи е еди какво си". Ок?
    Няма такова нещо, флашера може да му се каже дали да сменя датата и броя флашвания Така че ....

    ---------- Post added at 16:32 ---------- Previous post was at 16:31 ----------

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Не споря, само констатирам. Като ходя за препрограмирането ще питам
    Ела ще ти я направя 2020 година или по-добре 1987
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Между другото ТС-а с колкото и калпав ремап да е все ще оживее. Има достатъчно запас за извращения и има много доказателства за това в този форум.

    С лош ремап освен да тъпче и да харчи друго няма да стане
    Не смятам,че е така не заблуждавай хората.

    Ти сигурно си с много хубав ремап.Дай да я заваря твоита кола на магистралата да
    видим дали ще покаже краче.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  9. #39
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тука обаче е беси корупцията в тоя форум. Изчезват ми мненията като топъл хляб.

    А Васе айде моля ти се. Ти сигурно разбираш повече от мапване Да не започвам да коментирам с какъв ремап бях аз едно време и ТС-а ми е още жив и здрав така, че има истина в думите ми защото съм го видял с очите си.

    С толко много аванс и с афр като за турбо мотор си беше стляхотно направо. А ако не знаеш ТС-а колкото му зле при бедни смеси също толкова е и с прекалено богатите. Единственото което може да го умори обаче са не дребни детонации от много-то аванс например, а преигнишън-а който доста често е причината да забременее
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #40
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    Не смятам,че е така не заблуждавай хората.

    Ти сигурно си с много хубав ремап.Дай да я заваря твоита кола на магистралата да
    видим дали ще покаже краче.
    Васе колко коли със 7000 оборота и скорост над 230 на магистралата ще издържат? Били те и с извънземен ремап... ако искаш.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  11. #41
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    И аз да се включа с едно скрооооомно въпросче.
    Моята се форсира над 8000 оборота ...даже светва индикацията с "инжектора" ... тва какво означава,че и моята е чипосвана (пипана) или ... ?
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  12. #42

    Default

    Почти сигурно да

  13. #43
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    И аз да се включа с едно скрооооомно въпросче.
    Моята се форсира над 8000 оборота ...даже светва индикацията с "инжектора" ... тва какво означава,че и моята е чипосвана (пипана) или ... ?
    Никой не може да е сигурен , но пак ако съм на теб както и на другия колега ще отида да ми сложат 1 свестен ремап не са чак толкова скъпи.. защото просто не знаеш в момента как ти е настроена и товааа над 8000 , недей го прави 2ри път, не е никак здравословно за колата.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #44

    Default

    Геро батка не те ли боли сърцето докато слушаш двг-то на 8000 оборота и като я гледаш тая стрелка в лютеницата бре? Аз и чужда кола да е ще ме боли...на моята не знам къде е прекъсвача, карал съм я до 7000 най много...след 7к си е живо издевателство..

  15. #45
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Геро батка не те ли боли сърцето докато слушаш двг-то на 8000 оборота и като я гледаш тая стрелка в лютеницата бре? Аз и чужда кола да е ще ме боли...на моята не знам къде е прекъсвача, карал съм я до 7000 най много...след 7к си е живо издевателство..
    Мх всеки си решава сам за него си колега , и мен ме е жал вече да я цедя в критики , ама в началото много я перах , иначе ако нямаш чип мисля , че трябва да ти е 7000
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •