Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Една игра: Да открием проблема

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    МАП-а какви стойности дава? Закачи един вакуум метър и измери вакума да видим.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    мапа дава скойности преди екуто от 2.1V на малки обороти до 4.8Vна високи,разликите с аутодата са от порядъка на 0.1V което го отдавам на остарялата инсталация

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  3. #18
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    Като начало да поясня,ще има черпене за човека,който успее да разгадае къде е проблема в моята кола.
    Та на въпроса.
    Колата е Алфа Ромео 146 1.6 боксер,която придобих при един бартер,с диагноза непоправима.
    Когато поразпитах за нея до мен дойде информацията,че са сменили скоростите и повече не е пожелала да запали,от там колата обиколила 4-5 "сервиза" в които не успели да я запалят,и всички се отказали от нея като от покойник.
    Обичам такива ребуси и реших да си я направя,съответно се зарових да открия къде е проблема.
    В общи линии се оказа,че не скоростите са сменени,а двигателя,при което е монтиран агрегат от 33ка който е 1.5,но с инжекциона от 146цата.Съответно хол датчика няма какво да чете при положение,че маховика няма зъби,и това го установих като видях,че дупката за хол датчика е пробивана допълнително.Пораженията до този момент бяха пробит кожух на двигателя,и нарязана инсталация от всичките пишман майстори преди мен.
    С две думи смених маховика с такъв от 146 1.4 боксер,кожуха на двигателя,навързах инсталацията и колата запали.Вървеше перфектно на бензин,оправих газта и тръгна и на газ.Карах я на последния трак дей на бензин и колата даде добри времена за кубатурата си,през останалото време се кара на газ като всяка сутрин се пали на бензин и се кара по минимум 10км.
    Такаааа стига с историята й.
    Сега с проблема.
    Колата си вървеше перфектно и на двете горива без никакви проблеми докато не започна да пали много трудно сутрин,като казвам трудно имам в предвид по 15-20 мин въртене на стартер и палене на по един-два цилиндъра,след като запалеше прекъсваше и не работеше равномерно,за сила и ускорение дума да не става,това на бензин,на газ нямаше ядове.Прецених че мотора е взел-дал и реших да го сменя,намерих мотор от 33ка 1.7 с хидравлични повдигачи.Монтирах новия мотор (като казвам мотор имам в предвид само железата,от към оборудване и електроника нищо не е променяно т.е. от 146цата са си)завъртях да го запаля на бензин,но не успях и го запалих на газ.След като запали го обърнах на бензин и заработи отново по същия гаден начин като предишния.Когато е на бензин трудно се развърта и ако успее да стигне до 5000 оборота избухва и започва да си къса гумите преди това е мъртва на 80%. На газ е друга бира върви перфектно върти гуми до трета на мокро,не прекъсва и направо лети.
    Пояснение газовата е най обикновена с електрически изпарител Ловато и оригинална плочка БРЦ има емулатор на дюзите,но няма ламбда емулатор.
    До момента съм изолирал като проблеми:
    Свещи-Денсо иридиум
    Кабели Шампион с 3-4 кОма съпротивление
    Бубините са изправни
    Дюзите са заменени с такива дето работят със сигурност
    Горивната помпа е тествана,на малки обороти 2.5 бара при подаване на газ 3 бара
    ТПСа работи в правилните стойности по аутодата
    Мап сезора също
    Стъпковия мотор работи
    Датчиците за температурата на водата и входящия въздух също са проверени
    Екуто също работи,тествано е с друго няма промяна
    Хол датчика е в изправност
    Ламбда сондата е забила на богата смес,но тя не е определящ фактор в случая.
    Изключвах емулатора за дюзите,промяна нямаше
    При диагностиката се оказа,че проблема за работата е това,че на малки обороти аванса се движи в диапазон от 9 до 21 градуса и то непрекъснато без видима причина.Диаграмата на аванса прилича на кардиограма,при едни и същи обороти.
    Питанката е ЗАЩО по дяволите го прави.
    Мап сензора го тествах като махнах вакума по време на работа и двигателя промени работата си,спря да се форсира или ако го направеше беше много трудно.Премерих стойностите които отчита на входа на Екуто и те са като в аутодатата.

    Хайде дерзайте приятели аз се изчерпах от към идеи.
    Благодаря за всякакви идеи.
    провери регулатора на налягането на бензина като му откачиш вакумчето и видиш да не тече бензин. провери да не смуче въздух от някъде, замени датчика за температурата на двигателя нищо че ти се виждат в ред стойностите, изключи ламбдата. ако не стане и така, пробвай с друга бобина .
    точка

  4. #19
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    замени датчика за температурата на двигателя нищо че ти се виждат в ред стойностите, изключи ламбдата. ако не стане и така, пробвай с друга бобина .
    датчика е сменяван скоро и на диагностиката показваше реални стойтности,с включена и изключена ламбда почти няма разлика,а относно бубините,щеше да има проблем и на газ,а колата не гърми и върви перфектно на газ
    Регулатора ще го тествам след малко

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  5. #20
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    датчика е сменяван скоро и на диагностиката показваше реални стойтности,с включена и изключена ламбда почти няма разлика,а относно бубините,щеше да има проблем и на газ,а колата не гърми и върви перфектно на газ
    Регулатора ще го тествам след малко
    има 2 датчика почти еднакви. единия е слаган на някои 33-ки, другия на всички останали и по каталозите има грешки. прехвърли тоя от другия двигател за пробата и не се предоверявай на аутодатата.
    намери и една бобина да се увериш че твоята е ок.
    точка

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    мапа дава скойности преди екуто от 2.1V на малки обороти до 4.8Vна високи,разликите с аутодата са от порядъка на 0.1V което го отдавам на остарялата инсталация
    В аутодата има много грешни неща понякога. Трябва да се внимава да не се вземат данните от там непременно за верни. Измери вакума в манометър.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Днес отхвърлих няколко от възможните причини.
    Замених МАП сензора с друг промяна няма
    Замених ТПСа с друг промяна няма
    Замених стъпковото моторче с друго промяна няма
    Замених целия дросел с друг промяна няма
    Проверих вакум регулатора работи не изпуска бензин
    Вакума на МАП сензора не съм мерил но смуче здраво и променя работата като го извадя,но НЕ към по добро.
    Емулатора на дюзите го изключвах през захранване,нищо не се случи,ефект имаше като извадих една от буксите и колата почна да работи на 2 цилиндъра,същото се случи като извадих и другата букса.

    Приятели аз и още доста глави се изчерпахме от към идеи,ваш ред е да предлагате

    Благодаря

    ---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:34 ----------

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    има 2 датчика почти еднакви. единия е слаган на някои 33-ки, другия на всички останали и по каталозите има грешки. прехвърли тоя от другия двигател за пробата и не се предоверявай на аутодатата.
    намери и една бобина да се увериш че твоята е ок.
    Колега аз съм с датчик от 1.4 боксер,който ми е втори и с него мотора си работеше и преди,а относно бубината смятам,че трябваше да имам проблеми и на газ,а то няма.Лошото е,че не мога да си намеря бубини за проба,но за мен не са те,знам ли.
    Last edited by pe6kata212; 09-01-2012 at 18:44.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  8. #23
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    провери си захранванията на ЕКУ-то
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  9. #24
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by vegatta View Post
    провери си захранванията на ЕКУ-то
    как ще е най удачно,да проверявам по пиновете или?

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  10. #25
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    нещо да не би да имаш проблем със самия бензин или дюзите да са пред задръстване, знам ли и аз....просто нямаше подобно мнение до момента

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    Инжекторното време е коректно с подаването на газта се променя и то.Проблема е с аванса,какво го кара да играе.
    Ми то като го описваш като че ли не играе, а се е сетнал на някво предварение което изравняваш във високите.
    Имаш объркани токове - некой токаджия със осцилоскоп да ти хване импулсите към инжекторите, еку и т.н. кое кво подава и какво изпълнява.
    И тва Нови Искър не беше ли около София - там има много корифеи, питай ги (иначе тъй без парички трудно помагат)
    Last edited by vlalov; 09-01-2012 at 20:43.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  12. #27
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    как ще е най удачно,да проверявам по пиновете или?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  13. #28
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by r_s_n_ View Post
    нещо да не би да имаш проблем със самия бензин или дюзите да са пред задръстване, знам ли и аз....просто нямаше подобно мнение до момента
    Дюзите са сменени с други работещи перфектно и с двата комплекта беше едно и също,относно бензина е пресен,не е стар от лукойл

    ---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    Ми то като го описваш като че ли не играе, а се е сетнал на някво предварение което изравняваш във високите.
    Имаш объркани токове - некой токаджия със осцилоскоп да ти хване импулсите към инжекторите, еку и т.н. кое кво подава и какво изпълнява.
    И тва Нови Искър не беше ли около София - там има много корифеи, питай ги (иначе тъй без парички трудно помагат)
    Значи аванса играе в диапазон от 9 до 22 градуса при едни и същи обороти,без да влияе на инжекторното време.
    Относно токаджията,в сряда ще ходя да видиме какво се случва.
    Нови Искър е бил квартал на София по времето на социализма,но сега сме отделен град,защо ли нямам идея,а за корифеите ги познавам до един,но не са специалисти в една област,а разбират от всичко,мен това не ме устройва,защото проблема ми е конкретен и трябва да си си имал работа с италянки,за да знаеш какво правиш,а не тепърва да ровят из колата.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  14. #29
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    като си сменил всички тия работи що не сложи и друга бобина. тук управлението е вградено в нея и е възможно там да е проблема.
    точка

  15. #30
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    като си сменил всички тия работи що не сложи и друга бобина. тук управлението е вградено в нея и е възможно там да е проблема.
    От де да знам що аз си мисля,че щеше да има проблем и на газ,а и друг е момента че нямам бубини под ръка за да направя пробата.
    Някой ако има свалени,работещи бубини и има време нека свирне да опитаме,да видим какво ще стане.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •