Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: Една игра: Да открием проблема

  1. #31
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    пробвай и да откачиш буксата на датчика за температура на въздуха - тоя на гофрето преди дросела.
    точка

  2. #32
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    Днес отхвърлих няколко от възможните причини.
    Замених МАП сензора с друг промяна няма
    Замених ТПСа с друг промяна няма
    Замених стъпковото моторче с друго промяна няма
    Замених целия дросел с друг промяна няма
    Проверих вакум регулатора работи не изпуска бензин
    Вакума на МАП сензора не съм мерил но смуче здраво и променя работата като го извадя,но НЕ към по добро.
    Емулатора на дюзите го изключвах през захранване,нищо не се случи,ефект имаше като извадих една от буксите и колата почна да работи на 2 цилиндъра,същото се случи като извадих и другата букса.

    Приятели аз и още доста глави се изчерпахме от към идеи,ваш ред е да предлагате

    Благодаря

    ---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:34 ----------



    Колега аз съм с датчик от 1.4 боксер,който ми е втори и с него мотора си работеше и преди,а относно бубината смятам,че трябваше да имам проблеми и на газ,а то няма.Лошото е,че не мога да си намеря бубини за проба,но за мен не са те,знам ли.
    Защо мислиш,че сме изчерпали откъм идеи,аз не съм,ма майка сам знаеш че с пръдня боя не става.Казах ти за мен проблема е в звеното маховик,датчик колянов вал,ЕКУ,тва че пробваш за 2 мин. с друго ЕКУ,нищо не значи.Казал съм ти да ми оставиш колата,защото така с разходки от Н.Искър до сервиза и обратно,дай да видиме тва,дай онова,няма да стане.Ако искаш се блъскай сам,ти си знаеш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #33
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Защо мислиш,че сме изчерпали откъм идеи,аз не съм,ма майка сам знаеш че с пръдня боя не става.Казах ти за мен проблема е в звеното маховик,датчик колянов вал,ЕКУ,тва че пробваш за 2 мин. с друго ЕКУ,нищо не значи.Казал съм ти да ми оставиш колата,защото така с разходки от Н.Искър до сервиза и обратно,дай да видиме тва,дай онова,няма да стане.Ако искаш се блъскай сам,ти си знаеш
    Брат не съм визирал теб,сори ако съм те засегнал.Знам,че трябва да я оставя,но ще трябва да видя кога ще е,че в момента ми е малко напрегнато и колата ми трябва.

    Днес прозвънях цялата инсталация,имаше хлабави букси на Хол датчика и МАПа,които оправих.От цялата операция се оказа,че един от кабелите на ламбда сондата не прави връзка с компютъра,всичко друго е ок.Пуснах външен кабел само за проба,но ефект пак нямаше.Утре за последно пробвам с друга бубина и ако не стане се отказвам и я карам при вас.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  4. #34

    Default

    Напомня ми на мойте проблеми с бензина и не вървежа на колата без значение на какви обороти е, а без забележка на газ.

    След като смених доста работи, не мога да кажа, че всичко е ок и сега, но нямам намерение да се занимавам повече.

    С интерес ще чета темата и дано накрая се разбере от какво е било това.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  5. #35
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Днес след поредния неуспешен опит,със замяна на хол датчика и бубините с други,и неуспех с укротяването на аванса се отказвам.
    Мъри печелиш ваша е,само трябва да се разберем кога да ви я докарам.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  6. #36
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    И такаааа днес най на края,благодарение на момчетата от Вентура Гараж и най вече на Мъри колата най на края заработи правилно.
    Та на въпроса,какво и беше.
    Колата е била с оригинална газова уредба на БРЦ Ламбда газ,но както споменах инсталацията беше в един кашон,и в процеса на възстановяване на инсталацията не успях да подкарам компютъра на газовата,и аз го махнах.Използвайки инсталацията на газовите клапани добавих само едно обикновено ключе за газовата и емулатор на дюзите и така си я карах на газ.
    И такаа при монтажа на първата газова,е прекъснат кабела за подгряване на ламбдата и е вкаран в компютъра на газовата и от там в екуто.При премахването на компютъра на газовата вече няма връзка със ламбдата и екуто забива на богата смес без да отчита грешка.С течение на времето екуто се адаптира към новите данни които получава и започва бавно да се влошава докато не дойде този момент в който всичко се срина и екуто полудя.
    В крайна сметка възстанових инсталацията на колата изхвърлих инсталацията на старата газова и нещата се оправиха.
    Целия проблем е бил от прекъснатия кабел за подгряването на ламбда сондата,който никога нямаше да открия без ценната помощ на момчитата от Вентура Гараж и най вече Мъри.
    Брат Цар си евала.
    Благодаря ви момчета за търпението и безценната ви помощ.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  7. #37
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Само да те поравя,прекъснатия кабел от ЕКУ-то на газовата беше сигнала на сондата,а не подгрева
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #38
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Бе важното е,че го оправи,за което съм безкрайно благодарен.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •