Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Въпрос - Втулка скор. лост

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default ...

    Предстои ми смяна на пластмасата на скоростния лост,счупи се ,и 1-ва 2-ра ,задна ги няма.ЧЕтох че трябва да сваля генерацията,и да стане процедурата отдолу.Някой има ли снимков материял,прочетох много теми,не открих,жилата лесно ли се откачат,пластмасата която съм взел е направо със скоростния лост

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by android88 View Post
    Предстои ми смяна на пластмасата на скоростния лост,счупи се ,и 1-ва 2-ра ,задна ги няма.ЧЕтох че трябва да сваля генерацията,и да стане процедурата отдолу.Някой има ли снимков материял,прочетох много теми,не открих,жилата лесно ли се откачат,пластмасата която съм взел е направо със скоростния лост
    Трябва. Аз имам подобна тема с малко снимки.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default ....

    Разгледах я колега темата,горе долу придобих представа,а тунела отгорене е нужно да го свалям нали,и ръчната нещо ще ми пречи ли,а и тия жила лесно ли се вадят,на някаква ябълка ли са

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by android88 View Post
    Разгледах я колега темата,горе долу придобих представа,а тунела отгорене е нужно да го свалям нали,и ръчната нещо ще ми пречи ли,а и тия жила лесно ли се вадят,на някаква ябълка ли са
    Тунела се сваля, пречи. Ръчната по спомен май също пречеше. За жилата не знам не стигнах до тях. По моя преценка ще ти трябват поне 3 часа и помощник.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default ....

    Така да кажа с няколко изречения как се справих,за такива като мен които все още не са се захванали с това,а им предстои.Първо да кажа че мойта пластмаса беше счупена отдавна,но беше побългарена с една скоба,и изкара известен период от време,но сега вече излезе и ябълката и втулката изпадна и пластмасата се дочупи.

    Така първо свалих маншона на скоростния лост,и предпазната гума отгоре ,за да се открие гледка отгоре.

    После отидох под колата ,развих генерацията отпред (4 болтчета,откачих назад тампоните на гърнетата и го поместих настрани да не ми пречи.

    След това отвих всички болтове (13 Ключе) на тунела с предпазната ламарина.Има и една ламаринка по назад с 3 болтчета 10.След това отвих и разкачих ръчната,и тя е на няколко болтчета,а пък жилата се откачат много лесно

    Тунела вече е паднал заедно със скоростният лост,свалих го надолу и завъртях ламарината на която се държи към мен,за по удобно.Отвиват се 4 болта (10 ключе) ,след това жилата се вадят от ябълките с една отверка,махате 2-те зегерки на които държат жилата отпред ,вадите ги и пластмасата със скоростния лост е в ръцете ви.

    Препоръчвам ,ако се е спукала пластмасата,да смените цялата пластмаса ,барабар с лоста като си е комплект,

    След това слагате другата пластмаса и не забравяйте да и притегнете болтчета,че на мойта старата пластмаса ги отвих на ръка и може би и за това се счупи толкова лесно

    След това връщате всичко в обратен ред,няма настройване на жилата,редите и всичко трябва да си дойде по местата.

    Операцията я направихме 2-ма човека,като вторият човек ви е нужен само да ви придържа,справихме се за 1 час и половина.Предполагам че при повторение и 1 час ще е много

    Яд ме е ,че не можах и някоя снимка да направя,но се надявам че ще бъде полезно на някой,който се опита сам да си го оправи,не е толкова трудно,просто няколко ключета ,канал и някое другарче за компания

    В момента лоста включва много леко скоростите,без излишен натиск,няма луфт,много приятно,като нова кола.Пластмасата заедно със скоростния лост се намира за по 15-20 лв,взех я от колега от форума

  6. #21
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Браво справил си се бързо
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •