Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: един въпрос отностно спортен филтър

  1. #1
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default един въпрос отностно спортен филтър

    колеги неска си взех ето този филтър за мойта 156 1.6 http://bgcarshop.com/product_info.php?products_id=45031
    искъм да питам трябва ли сега като е нов да се омасли преди употреба? или новите са си омаслени ?
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  2. #2

    Default

    Отвори го и виж.
    Ако е мазен, значи направо го монтираш
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  3. #3
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Отвори го и виж.
    Ако е мазен, значи направо го монтираш
    немога да го определя дали е мазен колега червен е на цвят хмм
    одеве прочетох в сайта ,че всички к&н филтри идвали омаслени освен ,ако на някой на кутията непишело ,че не са омаслени.
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  4. #4

    Default

    Добре де, като го пипнеш това червеното, остава ли ти мазно и лъскаво по пръстите?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #5
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Добре де, като го пипнеш това червеното, остава ли ти мазно и лъскаво по пръстите?
    мазничко е такова
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by alfaa156 View Post
    мазничко е такова
    Я ми обясни какво мислиш, че ще постигнеш с този спортен филтър?

  7. #7
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Я ми обясни какво мислиш, че ще постигнеш с този спортен филтър?
    нищо особено просто кутията ми е сцепена отгоре на двата болта и се държеше на 1 болт и от там влизаха доста мизерии :Х прочетох някой теми и реших да го сложа в кутията на филтъра
    Last edited by alfaa156; 05-01-2012 at 15:35.
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  8. #8

    Default

    Това от сайта:

    K&N филтрите са тествани на изпиране над 100 пъти , като запазват качествата си за пропускливост и филтрация. Произведени са от памучна материя между метална мрежа,обработени със специално масло за филтрация.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  9. #9
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :P

    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    Това от сайта:

    K&N филтрите са тествани на изпиране над 100 пъти , като запазват качествата си за пропускливост и филтрация. Произведени са от памучна материя между метална мрежа,обработени със специално масло за филтрация.
    мерси колега това исках да разбера (то и на кутията си пише :Х ,но не съм го видял use 15ml k&n oil when servicing filter ако идваше не омаслен щеше да пише oil the filter befor use )
    Last edited by alfaa156; 05-01-2012 at 16:59.
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by alfaa156
    мазничко е такова
    Сам си отговорил на въпроса
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #11
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    А аз като имам K&N и го изпрах и омаслих с кит за JR (тъп съм и късно се усетих) какво съм постигнал освен уникален цвят? Предполагам няма значение, ама да питам.

    Също така колко да го омасля при новото пране? Със спрей ми е маслото. Миналия път на око, но мисля, че прекалих. Някаква проста формула?
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #12
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    А аз като имам K&N и го изпрах и омаслих с кит за JR (тъп съм и късно се усетих) какво съм постигнал освен уникален цвят? Предполагам няма значение, ама да питам.

    Също така колко да го омасля при новото пране? Със спрей ми е маслото. Миналия път на око, но мисля, че прекалих. Някаква проста формула?
    http://www.youtube.com/watch?v=cHzdoqsRM2g

    ето колега просто нетрябва да прекаляваш ,че можеш да си прецакаш дебитомера (можеш в сайта на к&н да провериш)
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  13. #13
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Хаха...аз пък сума време си омаслявах JR-а с кит за K&N....да ти кажа, освен дето викаш уникалния цвят ЦЕСКИ, друго нищо интересно не се случи....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #14

    Default

    Колеги да ви питам само,аз също искам да си взема един такъв филтър.Моята е 156 2.4 jtd та въпросът ми е гледам повечето хора си ги оставят да им стоят непокрити с нищо,казано иначе има ли няква разлика ако си сложа моя филтър в кутията за филтера или ако го остава да стои отворен

  15. #15
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default

    Quote Originally Posted by Suteniorat View Post
    Колеги да ви питам само,аз също искам да си взема един такъв филтър.Моята е 156 2.4 jtd та въпросът ми е гледам повечето хора си ги оставят да им стоят непокрити с нищо,казано иначе има ли няква разлика ако си сложа моя филтър в кутията за филтера или ако го остава да стои отворен
    според мен така смуче топъл въздух и мисля да сложа нещо като шапка/преграда , но пак да си е в кутията
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •