Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57

Thread: Залепване на Гума

  1. #31
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Моето мнение е да се замислиш имаш ли реална възможност да отделиш парички без особени сътресения за да сиу купиш нова. Ако отговора е ДА си купи нова. С гумите поне според мен шега не бива.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  2. #32
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Хей, къде е трапезата за тази раздумка само не разбрах?

  3. #33
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Не знаех, че е такава ситуацията със задните



    Ами така направи, ама тия 2 месеца просто не вдигай скорости и карай внимателно. Но догодина задължително вземи още 2 нови, защото задните гуми също са изключително важни. Дълбока заблуда е, че е достатъчно да имаш добри гуми само на водещите колела или само отпред за да спираш. Калпави задни гуми дори при предното предаване могат де ти направят големи мизерии както при спиране, така и в завой или дори на прав участък с вода, киша или друга гадост.

    ---------- Post added at 19:17 ---------- Previous post was at 19:14 ----------



    Споко бе, човек, някой спомена по-горе, че вече някои застрахователи покриват щети по гумите без КАТ - само викаш мобилна група. Поне в Армеец е така.
    Ама , за нормлано застраховка или за АвтоКаско , аз автокаско нямам ... , + това вече е и късно няма как да ги викна да ми я опишат . Ами тука от човека от който си взех гумите като му я показах , ми каза отивай да ти я лепят нищо и няма , реално той има полза от това да ми кажи купувай нова тази я хвърляй... отидох при човека залепи я викат ми , че добре ги правил, то верно на късмет е всичко... Ама мен това ме притеснява ... , че тази кола бавно не може да се кара поне от мен де и да не си изиграя някъде лоша шега... ами ще остискам тука 2 месеца и догодина ще ги разкарвам...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #34
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    ... ами ще остискам тука 2 месеца и догодина ще ги разкарвам...
    И като ги разкараш какво ще спечелиш? Не ти се дават пари за 2 нови, а за 4 ти се дават, така ли?

    Просто ги сложи отзад и си купи 2 нови за отпред.

    ---------- Post added at 10:09 ---------- Previous post was at 10:03 ----------

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Ама , за нормлано застраховка или за АвтоКаско , аз автокаско нямам ...
    Ами няма "нормална" и "ненормална застраховка", има ГО и каско. ГО покрива щетите, които ТИ правиш на другите, така че няма как да покрива твоите гуми. Каското покрива щетите по ТВОЯТА кола, вкл. това, което споменах за гумите.

    Като нямаш каско, значи си спестил 300-400 лв, следователно си напред с тия пари. Тази година дай 300 лв за 2 нови гуми и си готов.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #35
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    И като ги разкараш какво ще спечелиш? Не ти се дават пари за 2 нови, а за 4 ти се дават, така ли?

    Просто ги сложи отзад и си купи 2 нови за отпред.

    ---------- Post added at 10:09 ---------- Previous post was at 10:03 ----------



    Ами няма "нормална" и "ненормална застраховка", има ГО и каско. ГО покрива щетите, които ТИ правиш на другите, така че няма как да покрива твоите гуми. Каското покрива щетите по ТВОЯТА кола, вкл. това, което споменах за гумите.

    Като нямаш каско, значи си спестил 300-400 лв, следователно си напред с тия пари. Тази година дай 300 лв за 2 нови гуми и си готов.

    Нещо май искаш да ме засегнеш ли или така аз мисля? Да имах предвид Гражданска отговорност, под нормална застраховка имах предвид тази която е задължителна.. Както и да е , добре ти можеш ли да ми дадеш гаранция , като я сложа тази гума на задна залепената, и се заиграя с някой на магистралта говорим за 200+ км/ч , че няма да се спука пак? Е аз не искам да поемам тази отговорност. А и ти казваш , че гражданската отговорност е нали като някой друг ти направи щетата , ами в този случай щетата ми я прави АПИ, значи ти си плащаш нали винетки , данъци и застраховки в крайна сметка обаче има кратери на пътя и никъде няма знак който да сигнализира примерно , че пътя е или в РЕМОНТ или ддз да измислят знак само в българия за "дупки на пътя" , такаче аз нямам вина , за случката....

    П.П. В крайна сметка дори и да бях изчакал патрула , който дойде след 1 час( мен вече ме нямаше) щях да отнеса вероятно 1 актче за несъобразена скорост, няма значение , че господин полицай не може да докаже дали е било с съобразена или несъобразена , факта обаче , че тази дупка на пътя може и причини щета на моя автомобил...
    Last edited by CrazyElement; 09-01-2012 at 19:57.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #36

    Default

    Добре де,ти в крайна сметка какво искаш?

    Коки да ти даде гаранция за гумата?
    Ние във форума да съберем пари и да ти купим гуми?
    Да наемем адвокат от твое има да осъдиш общината?
    Ние сме виновни че не си извикал мобилна група за щетата?

    Нещо не ти хващам мисълта?Искаше съвет какво да правиш гумата!
    Получи ДВА!
    Един да я залепиш и да шофираш с нея като задна!
    Другия да я изхвърлиш и да си купиш нова!

    Последно тебе на къде те вее?И до какво решение достигна на този сложен гумен казус,достигнал 38 коментара?


    За другият път да знаеш...викаш КАТ,съставят ти акт.Наемаш адвокат,той съди КАТ за акта и същевременно изискваш застрахователя да поеме щетата!Те от своя страна съдят за паричната загуба общината или главна агенция пътища!

    Аз поне не съм добре с главата имам топла вулканизация на едната гума.Сложил съм я отзад вече втора зима и карам редовно с 200+.
    Ама едната ми гума е близо 360лв и съм мангал да си купя нова и си карам спокойно,защото теловете в борда не са наранени.Така че имаш глава преценяваш...
    Last edited by Linkestis; 09-01-2012 at 21:03.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #37
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Добре де,ти в крайна сметка какво искаш?

    Коки да ти даде гаранция за гумата?
    Ние във форума да съберем пари и да ти купим гуми?
    Да наемем адвокат от твое има да осъдиш общината?
    Ние сме виновни че не си извикал мобилна група за щетата?

    Нещо не ти хващам мисълта?Искаше съвет какво да правиш гумата!
    Получи ДВА!
    Един да я залепиш и да шофираш с нея като задна!
    Другия да я изхвърлиш и да си купиш нова!

    Последно тебе на къде те вее?И до какво решение достигна на този сложен гумен казус,достигнал 38 коментара?


    За другият път да знаеш...викаш КАТ,съставят ти акт.Наемаш адвокат,той съди КАТ за акта и същевременно изискваш застрахователя да поеме щетата!Те от своя страна съдят за паричната загуба общината или главна агенция пътища!

    Аз поне не съм добре с главата имам топла вулканизация на едната гума.Сложил съм я отзад вече втора зима и карам редовно с 200+.
    Ама едната ми гума е близо 360лв и съм мангал да си купя нова и си карам спокойно,защото теловете в борда не са наранени.Така че имаш глава преценяваш...
    Относно съденето на КАТ - те ти пишат акт за НЕСЪОБРАЗЕНА скорост -> глобата е до 50лв. -> не можеш да обжалваш акта или ако го обжалваш - направо в съда за твоя сметка. Ако спечелиш - КАТ ти плащат разноските по делото и застрахователят изплаща. Омбусманът е поискал да се върне старото правило (закон де) - да можеш да обжалваш акт, ако ще и за една стотинка да е

  8. #38

    Default

    За това съм написал да си наеме адвокат а не да се явява за сметка на държавата
    И напротив..акт за 50лв. се обжалва съвсем спокойно.
    Точно в такъв случай акта е съставен незаконосъобразно.В следствие на пътната настилка и осветеност на пътя за мен са настъпили имуществени и не имуществени щети.А КАТ е съставил неадекватен наказателен документ.
    Тъй че подобен акт изтича като тоалетна хартия в канала.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #39
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ами на вече знам , това не го знаех , не бе колега не искам да ми купувате нова гума , нито да ми наемате адвокат или каквото и да е просто си коментираме , тука аз си казвам какво смятам да направя вие ми давате съвет и така , а дали ще се възползвам от съвета Ви е мой избор
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #40
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    За това съм написал да си наеме адвокат а не да се явява за сметка на държавата
    И напротив..акт за 50лв. се обжалва съвсем спокойно.
    Точно в такъв случай акта е съставен незаконосъобразно.В следствие на пътната настилка и осветеност на пътя за мен са настъпили имуществени и не имуществени щети.А КАТ е съставил неадекватен наказателен документ.
    Тъй че подобен акт изтича като тоалетна хартия в канала.
    Така е. Но акт до 50лв. се обжалва само платено. Нали си ги цакам яко тия селяндури в КАТ, дето не знаят да ти се представят даже, камо ли какво да напишат. И само като видят името на адвокатката ми им призлява. Сега на 25 имам дело за тия със скритите камери и радари

  11. #41
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Така е. Но акт до 50лв. се обжалва само платено. Нали си ги цакам яко тия селяндури в КАТ, дето не знаят да ти се представят даже, камо ли какво да напишат. И само като видят името на адвокатката ми им призлява. Сега на 25 имам дело за тия със скритите камери и радари
    А колко плащаш на адвоката хонорар? Защото крайна сметка ако ти спечели делото, ОК КАТ плаща делото , ами адвоката?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  12. #42
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    А колко плащаш на адвоката хонорар? Защото крайна сметка ако ти спечели делото, ОК КАТ плаща делото , ами адвоката?
    Те плащат всичко! И разходите ми за адвокат, стига да са на документ. А с нея всичко е документирано. И ако знам, че ще загубя - не съдя. Тя е човекът, който казва прогнозата, а аз решавам.
    Сега съдим и Тплофикация
    Last edited by NightRider; 11-01-2012 at 21:02. Reason: допълнение

  13. #43
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Те плащат всичко! И разходите ми за адвокат, стига да са на документ. А с нея всичко е документирано. И ако знам, че ще загубя - не съдя. Тя е човекът, който казва прогнозата, а аз решавам.
    Сега съдим и Тплофикация
    Ясно, значи при друга такава ситуация , да си оставям да ми пишат акта за несъобразена скорост и после ги съдя..
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #44
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Днеска , ходих извънградско с колата и след около 110 км/ч се усещат вибрации във волана, предполагам това идва от залепената гума? Окачването ми е чисто ново, а не вярвам да съм го разбил от 1 дупка която дори не ми изкриви джантата.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  15. #45
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Дали е балансирана точно.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •